Twórcy i rzemieślnicy, którzy pracują, mieszkają na Twitchu


PmsProxy, a współpracujący streamer Twitch który ma 147 000 obserwujących, był zmęczony. Masz dość przesyłania strumieniowego GTA odgrywanie ról i ogólnie rzecz biorąc streamowanie siebie, grając w gry – coś, co robiła prawie codziennie od około sześciu lat. „Uświadomiłam sobie, że nie chciałam tylko siedzieć i grać w gry przez cały dzień” – mówi, kiedy docieram do niej na Discordzie. „Chcę albo opowiedzieć historię poprzez odgrywanie ról, albo po prostu zrobić coś, co sprawi, że poczuje się spełnienie, a odgrywanie ról nie było tym.” Postanowiła więc dokonać zmiany: zamiast streamować samą siebie grając w gry, zaczęła streamować, robiąc dla niej różne rzeczy biznes.

Ta firma zajmowała się kaletnictwem. Na początku tego roku Proxy przeskoczył z pełnoetatowych streamerów gier do pełnoetatowych streamerów rzemieślniczych; był to stresujący, ale ostatecznie konieczny krok. „To było niewiarygodnie inne w najlepszy możliwy sposób” – mówi. „Moi widzowie poszli w górę, moje subskrypcje wzrosły. Myślę, że ma to wiele wspólnego z faktem, że członkowie mojej społeczności widzą, że jestem szczęśliwy, prawda? Widzą, jak robię coś, co kocham ”. Mówi, że ludzie, którzy zostali, chcą kupić jej pracę i dowiedzieć się, jak to robi.

Twitch jest zwykle uważany za miejsce do przesyłania strumieniowego gier wideo. I chociaż ta reputacja jest zasłużona – tak, wiele osób transmituje swoje gry na Twitchu – strona ma również zaskakującą liczbę kanałów. Makers & Crafting jest jednym z nich; kategoria powstała w 2018 roku, po tym, jak Twitch zmienił nazwę na „Hobbies & Crafts”, aby lepiej reprezentować wielu profesjonalistów, którzy w nim przesyłali (ich słowami). Według Twitch Tracker, strony internetowej, która rejestruje statystyki Twitcha, kategoria ta miała średnio 520 widzów we wrześniu 2018 r., Czyli w miesiącu, w którym została utworzona. Od stycznia 2021 r.Materiały i rzemiosło miały średnio 1520 widzów, czyli około trzy razy więcej.

Osoby, które trafiają do kategorii, zajmują się wszystkim, od haftu po obróbkę drewna; odbijanie się między nimi jest hipnotyzujące. Makers & Crafting to ciepła, przyjazna kategoria, która wydaje się nieco intymna. Strumienie mogą trwać długo – mam na myśli, że wytwarzają towary fizyczne – ale każdy streamer, który widziałem, wydaje się wibrować z nieco inną częstotliwością niż ludzie, którzy przesyłają strumieniowo w pozostałej części witryny. Są spokojniejsi. Mniej szalony. Atmosfera jest agresywnie zdrowa. Innymi słowy: jest tak blisko oazy, jak tylko możesz uzyskać dostęp do Internetu.


Przesyłanie strumieniowe czegokolwiek jest trudne. W każdej transmisji musisz być gospodarzem, producentem, inżynierem dźwięku i technikiem wideo – a wszystko to w tym samym czasie. Przesyłanie strumieniowe swoich rzemiosł jest jednak trudniejsze: robienie rzeczy dla publiczności jest szczególnym rodzajem trudności, zwłaszcza jeśli produkty, które tworzysz, mają w końcu zostać sprzedane. Być może bardziej interesujące jest to, jak zmieniła się nauka rzemiosła wraz z dostępem do Internetu. Proxy oraz inny streamer i stolarz, z którym rozmawiałem, WorkedLettuce3 – którego rękojeść została wybrana przez bogów tagu gracza Xbox – obaj nauczyli się swoich rzemiosł z Internetu.

„Oglądałem wiele filmów na YouTube” – mówi. „Po prostu nigdy nie myślałem, że to będzie coś, czego bym się podjął. Ponieważ, wiesz, w szczególności wielu YouTuberów zajmujących się obróbką drewna lubi wyginać swój warsztat, lubią wyginać wszystkie setki tysięcy dolarów, które wydali na swoje narzędzia, prawda? I tak, to znaczy, to nigdy nie będę ja. ” Mimo to znalazł kanał, który, jak mówi, zmotywował go do bycia stolarzem – taki, który podkreślał, że nie potrzeba tony sprzętu, aby go odebrać jako hobby. „Bardzo, bardzo się cieszę, że go znalazłem, ponieważ uwielbiałem po prostu bawić się przy obróbce drewna, spotykać się z ludźmi w garażu, tak jak to robiliśmy teraz” – mówi.

Reklama

Proxy nauczyła się również niektórych narzędzi związanych z obróbką skóry z Internetu. Jej wypad do sekcji Makers & Crafting zbiegł się w czasie, gdy po raz pierwszy spróbowała swoich sił w obróbce skóry. „Zacząłem wytwarzać skórę w styczniu tego roku. Na przykład mój pierwszy raz, kiedy naprawdę dostałem w swoje ręce własne rzeczy, miał miejsce w styczniu ”- mówi. „Ale spędziłem ostatni rok na badaniach. Począwszy od 2019 i przez cały 2020 rok, nie robiłem nic, tylko oglądałem filmy na YouTube i filmy na Instagramie. Zrobiłem mnóstwo badań ”. Prokurent twierdzi, że zawsze była utalentowana w pracy z rękami. Obróbka skóry to tylko najnowszy rynek zbytu. (Chodziła też do szkoły artystycznej).

Sałata jest w podobnej sytuacji; przed sześcioma miesiącami nigdy nie przepiłował deski na pół.

On też nigdy wcześniej nie streamował. Jego pierwsza konfiguracja przesyłania strumieniowego polegała na przesyłaniu strumieniowym bezpośrednio do Twitcha z telefonu; obecnie ma w garażu dedykowany komputer, kilka kamer internetowych i telewizor z salonu, na którym może czytać na czacie. A jego rozmowa jest ważna: wśród jego widzów są doświadczeni stolarze i inni rzemieślnicy, a także ludzie, którzy właśnie wpadli, aby obejrzeć. Stolarze pomagają mu, gdy utknie; mówi, że są tam ludzie, którzy trenowali go przez całą jego karierę stolarską. Ten rodzaj interakcji jest wyjątkowy dla Twitcha, aw szczególności dla sekcji Twórcy i rzemiosło.

Mimo to mówi, że czasami obróbka drewna w strumieniu jest przerażająca. „Na przykład, zanim po raz pierwszy włączyłem piłę stołową, byłem przerażony. Zanim po raz pierwszy włączyłem router, byłem przerażony. Zanim po raz pierwszy uruchomiłem piłę tarczową, byłem przerażony ”- mówi. I wpadł w złe nawyki – na przykład czytanie czatu na telefonie podczas pracy. „Na czacie widziałem, jak czytam czat z telefonu. Kilka osób właśnie tam wkroczyło i powiedziały: „Yo, jak, naprawdę. Nie możesz tego robić ”.” Mówi, że rozmowa pomaga mu być szczerym.

„Nikt nie przychodzi, żeby cię usiąść” – mówi Proxy. „Oni nie mówią:„ Och, powinieneś iść tutaj i powinieneś to zrobić. I och, nie zabiłeś mojego ulubionego szefa ”. Widzowie są po to, aby zobaczyć, jak ktoś coś robi, i może się przy tym trochę nauczyć.

Proxy również transmituje na żywo prawie wszystko ze swojego sklepu. Co, jak mówi, jest onieśmielające, ale także satysfakcjonujące – ponieważ widzowie (którzy są również kupującymi) mogą dokładnie zobaczyć, ile pracy wymaga zrobienie tego, co kupili. „Mogą zobaczyć, jaka praca jest w to włożona” – mówi. „To nie tylko, wiesz, krótkie dwie godziny i gotowe. To wyczerpujące dwie godziny. Jakby wszystko było ręcznie cięte i ręcznie szyte, klejone i stemplowane ”.

Nie wszyscy sprzedają to, co robią na streamie. Inny rzemieślnik, z którym rozmawiałem, LaserGeekCreations, mówi, że zazwyczaj nie tworzy rzeczy, które pojawiają się w jego sklepie na streamie. „Głównie dlatego, że wiele rzeczy, które mam w moim sklepie Etsy, można zrobić szybko i łatwo” – mówi. „To trochę nudne, aby spędzać dużo czasu”. (On łagodzi tę nudę przez tworząc coś takiego jak gigantyczny drewniany dinozaur, którą również zniszczył podczas transmisji.) LaserGeekCreations jest również streamerem, który najechał Lettuce, kiedy dopiero zaczynał – co dało Sałacie pierwszy prawdziwy start na Twitchu.


Na Twitchu to nie wszystko. Większa społeczność widzów może czasami być brutalnie toksyczna dla ludzi, którzy nie pasują do jej wyobrażeń o tym, kto może, a kto nie może być streamerem; ostatnio partner Twitcha Negaoryx ubolewał, że podczas ceremonii uczestnictwa Twitch w 2020 roku czat był skierowany do prezenterów z tonami mowy nienawiści.

Twórcy i rzemiosło czuje jednak inaczej. Po pierwsze, jest mniejszy. Ale wszyscy ludzie, z którymi rozmawiałem, którzy byli zaangażowani w tę kategorię, uważają, że jest to wyjątkowo przyjazna przestrzeń położona w większej społeczności Twitch. „To było prawie jak – zabrzmi to cholernie zabawnie – ale to było prawie jak zbliżenie się do ciepłego uścisku” – mówi Proxy. „To było tak, jakby wszyscy byli tak mile widziani”. Podczas pierwszego tygodnia w sekcji Proxy twierdzi, że przeszła od zdobycia około 100 widzów do ponad 500. Byli to kaletnicy i inni rzemieślnicy; porzucili wskazówki, pomysły i wsparcie.

Sałata miała podobnie ciepłe doświadczenie. „Społeczność twórców i rzemieślników jest – powiem moim zdaniem, ale jestem prawie pewien, że to fakt – że są najbardziej przyjazną i kochającą społecznością społecznością, jaką kiedykolwiek widziałem w całym swoim życiu. ” Lettuce mówi, że po zakończeniu pandemii rozważa jazdę z Las Vegas, gdzie mieszka, do New Jersey, gdzie są jego rodzice, i odwiedzanie po drodze przyjaciół z Twitcha.

„Nie sądzę, żebym kiedykolwiek opuścił Twitch. Mam na myśli transmisje na żywo i ogólnie społeczność ”- mówi. „Strumień nadal będzie istniał, ale myślę, że komunikacja międzyludzka i wspólne spędzanie czasu, a także, wiesz, mocny uścisk dłoni to mój ostateczny cel”.

LaserGeekCreations strumieniuje wytwarzanie od dłuższego czasu niż Sałata i Proxy i potwierdza ich oceny społeczności. „Społeczność twórców to niesamowita społeczność. Myślę, że prawdopodobnie słyszałeś już to od innych ludzi – mówi. „Ponieważ nie ma znaczenia, co robisz. Wszyscy jesteśmy twórcami, wszyscy lubimy widzieć, co robią inni ludzie. Wszyscy tak się wspierają ”.

Tego rodzaju wspierające poczucie wspólnoty może być nieocenione, jeśli próbujesz coś skończyć. Każdy, kto próbował coś zrobić, wie, że tworzenie rzeczy jest trudne, ponieważ przejście od pomysłu do rzeczywistości wymaga wielu kroków, które czasami nie są szczególnie oczywiste. Na Twitchu społeczność twórców i rzemieślników sprawia, że ​​jest to trochę łatwiejsze.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...

Forrester: Wskazówki dotyczące oceny zarządzania chmurą hybrydową

Ponieważ coraz więcej firm wdraża chmurę publiczną, większość wybiera strategia chmury hybrydowej. Dzieje się tak dlatego, że starsze obciążenia i aplikacje nie...
Advertisment