Twórcy Enshrouded pracują nad ulepszeniami postępów zadańCześć wszystkim, otrzymaliśmy opinie od graczy na temat postępu zadań Osłonięty. Wielu z Was jest sfrustrowanych faktem, że obecnie dzieje się to głównie po stronie serwera, a nie gracza. Mamy trochę dobrą nowiną, którą warto się podzielić. Załóżcie kapelusze do czytania, ten jest długi… Projektując ten system, wierzyliśmy, że najlepszym sposobem na zabawę w Enshrouded jest grupa przyjaciół, którzy wspólnie pracują. Wiemy jednak, że wykonywanie zadań, gdy jeden z graczy jest offline, może być nieprzyjemne dla tych, którzy czują, że brakuje im części rozgrywki. Zaprojektowaliśmy Osłonięty jako gra kooperacyjna. Pracując nad tym, wyobraziliśmy sobie jedną grupę przyjaciół wspólnie doświadczających świata – dzielących się bazami, zasobami, przepisami rzemieślniczymi i łupami.

Co więcej, chcieliśmy, aby gracze mogli sensownie grać razem z różnymi grupami znajomych i na różnych serwerach. Opracowaliśmy środowisko gry, w którym nowy gracz może dołączyć do działającego od dawna serwera i wziąć udział w tej samej akcji, co jego znajomi. Pomijanie zadań serwerowych „samouczka” na rzecz nauki poprzez rozmowę i współpracę, jednocząc grupę. Naszym rozumowaniem było to, że gracze nie powinni czuć się zmuszani do udziału w misjach. W końcu nasza baza graczy jest zróżnicowana. Nie każdemu nasza walka czy łamigłówki będą sprawiać tyle samo przyjemności, co budowanie bazy czy eksploracja. Jeśli niektórzy gracze w grupie chcą skupić się na budowaniu lub rolnictwie, podczas gdy inni wybierają się na przygody i obaj robią znaczące postępy dla grupy, nie powinno to być problemem.

Jednakże obecnie badamy sposoby wdrożenia następujących opcji dla postępów w zadaniach opartych na graczach. Oto krótki przegląd:

  • Chcemy zaoferować możliwość osobistego ukończenia każdego zadania.
  • Chcemy ulepszyć Dziennik Zadań, aby lepiej informować o stanie każdego zadania w kontekście postępu serwerowego i osobistego.
  • Skróciliśmy już czas odrodzenia do 30 minut, więc możliwe jest ponowne pokonanie bossa lub zniszczenie korzenia Całunu itp.

Obecnie nie mamy dokładnego harmonogramu wdrożenia tych ulepszeń, ale prace nad tymi funkcjami już się rozpoczęły.

I ostatnia rzecz dotycząca progresji: chcemy podkreślić, że obecny system nie zostanie zastąpiony, ponieważ wielu graczom podoba się taki, jaki jest. Naszym celem przy tych zmianach jest zaoferowanie graczom dodatkowych opcji cieszenia się Enshrouded i związanymi z nim zadaniami.

Jeśli chodzi o szerszy temat gry grupowej, chcieliśmy określić kilka już istniejących systemów nastawionych na doświadczenia grupowe. Po pierwsze, gra w grupie zwiększa ryzyko, że skrzynie i bossowie będą zawierać dodatkowe łupy. Wystąpił błąd wpływający na tę funkcję, który został już naprawiony.
Siła wroga skaluje się także wraz z wielkością grupy. Oznacza to, że wrogowie stają się większym wyzwaniem w walce z grupami i nie stają się workami treningowymi.

Wreszcie, zawsze zastanawiamy się nad dalszymi ulepszeniami, takimi jak zarządzanie uprawnieniami do serwera lub umożliwienie posiadania NPC w każdej z twoich baz.

Reklama

Cieszymy się, że już wkrótce opowiemy Wam trochę więcej o naszych planach na przyszłość!

Dziękujemy wszystkim za szczegółowe opinie i wsparcie przy pierwszym wydaniu naszej gry. Enshrouded rozrosło się już znacznie bardziej, niż nasz zespół mógł sobie wymarzyć, i jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością dalszego kształtowania i rozwijania świata Embervale w najlepszą grę, jaką może być. Z głębi serca dziękujemy i prosimy o dalsze przesyłanie nam opinii!

Enshroudowane wskazówki dla początkujących

Dla tego jednego przyjaciela w Twoim życiu, który potrzebuje wszelkiej pomocy, jaką może uzyskać. Wciąż widzimy wielu nowych graczy, którzy po raz pierwszy trafiają do Embervale. Niektórzy z tych graczy potrzebują pomocy. Może to twoi przyjaciele. Tak naprawdę nie wiedzą, jak działa ta gra, ale dostali ją, bo powiedziałeś im, że jest dobra, a oni tak naprawdę nie wiedzą, jak to wszystko działa? Jeśli chcesz im trochę pomóc, zanim wszyscy razem się w to zaangażujemy, nakręciliśmy krótki film wyjaśniający podstawy i podający kilka wskazówek na początek.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment