Twórcy 3 Body Problem wyciągnęli błędne wnioski z Gry o Tron


Adaptacje nie są łatwe i niewiele osób w Hollywood wie o tym lepiej niż David Benioff i DB Weiss. Duet scenarzystów i prowadzących seriale prezentował całą gamę filmów HBO Gra o tron, zaczynając od pięciu sezonów z lepszym i wierniejszym tłumaczeniem na ekran, niż ktokolwiek mógł sobie wyobrazić, zanim serial powoli wypadł z torów, gdy skończył się materiał. Pary nowy program, 3 Problem z ciałemudowadnia, że ​​wiele się nauczyli na swoich niepowodzeniach Gra o tron ​​- ale jego zmagania dowodzą również, że nie ma dwóch takich samych adaptacji.

Wszystko o podejściu Benioffa i Weissa wraz ze współtwórcą Alexandrem Woo, podjął się 3 Problem z ciałem wydaje się być bezpośrednią odpowiedzią na problemy, które mieli w drugiej połowie poprzedniego występu. Chwila Gra o tron miał wiele problemów w późniejszych sezonach, w tym zasadniczy brak czasu i miejsca na opowiedzenie swojej historii, a największym prawdopodobnie był brak niektórych najważniejszych postaci z książek George’a RR Martina. Mianowicie: młody Gryf.

Zgodnie z obecną wiedzą fanów, Benioff i Weiss nie chcieli włączać Griffa do serialu, ponieważ został przedstawiony dopiero Taniec Smoków, piąta książka z serii. Oznaczałoby to, że aby włączyć go do serialu, prawdopodobnie wskoczyłby do serialu około sezonów 4 lub 5, a twórcy serialu nie chcieli wprowadzać nowej kluczowej postaci na tak późnym etapie gry. Jednak według spekulacji fanów Griff jest prawdopodobnie na tyle ważną postacią, że jego włączenie jest konieczne, aby historia książek wydawała się kompletna, przez co jego wykluczenia wydają się być jednym z największych problemów w ostatnich kilku sezonach serialu. Chociaż nic z tego nie jest technicznie potwierdzone, zwłaszcza część dotycząca znaczenia Griffa dla zakończenia serii książek Martina, nie jest szczególnie trudno w to uwierzyć.

Pozornie chcąc uniknąć ponownej takiej sytuacji, Benioff i Weiss przyjęli zupełnie inne podejście adaptacja serii „Pamięć o przeszłości Ziemi” Cixina Liu. Każda z trzech książek z tej serii opowiada historię innej postaci, z której żadna tak naprawdę się nie zna. Aby uniknąć wprowadzania ważnych postaci tak późno, Netflix 3 Problem z ciałem serial dokonuje radykalnej zmiany, zaprzyjaźniając się z głównymi bohaterami i przedstawiając ich wszystkich w pierwszym odcinku.

Reklama

Obraz: Netflix

Jin (Jess Hong) i Jack (John Bradley) patrzą na Sophona (Sea Shimooka), a The Follower (Eve Ridley) patrzą na coś na niebie

Obraz: Netflix

To odważny wybór, który na początku wydaje się szczególnie genialny. Dodanie dynamiki, przyjaźni i historii do pierwszej książki, niezwykle skupionej na fabule, nadaje tej historii poziom człowieczeństwa i empatii, których w innym przypadku by brakowało. Dodaje powaga i wielkość do tego, co powinno być ogromna, obejmująca cały świat historia, ale taki, który w pierwszej książce Liu może wydawać się dziwnie zamknięty i ograniczony. Strach przed taką zmianą może polegać na tym, że serial będzie miał zbyt dużą obsadę, zbyt duży świat, ale kto lepiej sobie z tym poradzi, przynajmniej na papierze, niż dwaj goście stojący za nim? Gra o tronjeden z największych i najbardziej skomplikowanych występów zespołowych, jakie kiedykolwiek powstały?

Ale w czym Benioff i Weiss poradzili sobie tak dobrze Trony polegało na przetłumaczeniu na stronie znaków, które są skomplikowane i pełne niuansów, bez nadmiernego ich ogłupiania. Adaptacja twórczości Martina polegała w dużej mierze na zebraniu góry dialogów, informacji i intryg w książkach Martina. Praca Liu jest zupełnie inna. Liu jest znacznie bardziej zainteresowany naukową częścią swojej historii niż cokolwiek innego. „Pamięć o przeszłości Ziemi” to pobudzająca wyobraźnię seria pełna skomplikowanych i fascynujących pomysłów, ale jej bohaterowie są znacznie bardziej utylitarni niż ci z „Pieśni lodu i ognia”. Liu rzadko daje nam wgląd w ich myśli niezwiązane z fabułą, a jeszcze rzadziej daje nam wskazówki na temat ich głębszych osobowości poza tym, co powinniśmy wiedzieć. I, co być może jeszcze ważniejsze dla naszych celów, każda z tych postaci musi istnieć tylko w jednej książce.

Zatem wprowadzając każdą z tych postaci wcześniej niż materiał źródłowy, Benioff, Weiss i Woo są zmuszeni dać im więcej życia i głębi, niż skromne oferty w książkach Liu. Ale co więcej, serial musi także dawać im coś do zrobienia w momentach, gdy ich fabuła nie ma związku z historią. Ostatecznie wszystkie są ważne z tego czy innego powodu, ale nie wszystkie są ważne w tym samym czasie. 3 Problem z ciałem nigdy do końca nie udaje mu się zrobić żadnej z tych rzeczy.

Alex Sharp jako Will Downing trzymający papierową łódkę

Obraz: Netflix

Zamiast tworzyć obsadę fascynujących postaci, za którymi mamy wrażenie, jakbyśmy podążali przez powolną apokalipsę, podczas gdy oni próbują znaleźć sposób na uratowanie świata, 3 Problem z ciałem zamiast tego sprawia wrażenie dwóch odrębnych seriali połączonych ze sobą, jeden o naukowcach próbujących powstrzymać inwazję obcych, a drugi o kohorcie absolwentów z utrzymującym się dramatem w związku. Można sobie wyobrazić wersję serialu, która elegancko daje czas na uczucia i myśli bohaterów i pozwala im wpływać na złożoną fabułę serialu, ale 3 Problem z ciałem nigdy nie wydawało się, że pewnie łączy te dwie strony.

Zamiast tego jest to science fiction z polewą z taniego telewizora na wierzchu. Jest to nudne, rozpraszające i, co najgorsze, zabija dynamikę serialu w jego naprawdę ekscytujących momentach. Trudno przejmować się kłótniami Raja i Auggiego o moralność zabijania ludzi, gdy alternatywą jest całkowite wykorzenienie, lub spędzenie trzech odcinków na trójkącie miłosnym Jina, podczas gdy spędziliśmy tylko jeden na ogromna łódź pocięta na małe kawałki.

Nic z tego nie oznacza tego 3 Problem z ciałem to kompletna porażka. Tak naprawdę przez pierwsze pięć odcinków jest to w dużej mierze bardzo mądra adaptacja pierwszej książki Cixina Liu. Potem serial zaczyna próbować budować silniejsze pomosty między wszystkimi trzema książkami, ale wszystko się rozpada. Jednak to, co czyni to wszystko tak fascynującym, to fakt 3 Problem z ciałem wypada w dokładnie odwrotny sposób Trony zrobił. Gdzie Tronyproblemem była niemożność zbudowania logicznego, satysfakcjonującego zakończenia z całej gamy złożonych postaci, 3 Ciałoto porażka w budowaniu postaci na podstawie logicznej historii, której, podobnie jak San-Ti, nie można powstrzymać przed pędzeniem naprzód.

Wszystko to jasno pokazuje, że Benioff i Weiss wyciągnęli wnioski z tej lekcji Gra o tron; po prostu nauczyli się ich zbyt dobrze. A może po prostu były to niewłaściwe lekcje 3 Problem z ciałem jako opowieść. Tak czy inaczej, wszystko to stawia duet w fascynującym miejscu, gdy pojawiają się adaptacje opowieści. Mając za sobą dwa ogromne, nieporęczne i udane seriale, jasne jest, że są niezrównanymi konceptualistami, niezwykle utalentowanymi w gotowaniu skomplikowanych dzieł, odnajdywaniu ich esencji i przekładaniu ich na ekran. To, w czym nie są zbyt dobrzy, to zapewnienie tym adaptacjom tego, czego brakuje na stronie, niezależnie od tego, czy są to postacie w przypadku 3 Problem z ciałem lub zakończenie dla Gra o tron. Benioff i Weiss są więcej niż zdolni do przeniesienia na ekran serii książek, których nie da się sfilmować; kiedy zaczynają używać własnego głosu, wpadają w kłopoty.

3 Problem z ciałem jest teraz transmitowany strumieniowo w serwisie Netflix.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment