Twórcy 3 Body Problem twierdzą, że zwrot akcji z drugiego odcinka ustawia cały ich serial


Twórcy Netflixa 3 Problem z ciałem wiedzą, że wiele zależy od ich adaptacji. Faktem jest, że książki, z których jest adaptacją, takie są ukochany serial science-fiction, popularny na całym świecie. To science fiction, która jest nie tylko wciągająca, ale i cudowna, często uważana za niemożliwą do adaptacji. Faktem jest również, że dwie trzecie zespołu prowadzącego show tak jest dochodzę do tego z Gra o tronkolejny wysokobudżetowy epos telewizyjny i taki pozostawił w ustach ludzi coś złego posmaku.

Krótko mówiąc: wiele osób będzie przygotowanych na sceptycyzm, jeśli chodzi o oglądanie 3 Problem z ciałem na Netfliksie. Jednak podczas oglądania showrunnerzy (Alexander Woo, David Benioff i DB Weiss) chcieliby, abyście mieli na uwadze jedną rzecz: obejrzyjcie odcinek 2, zanim podejmiecie decyzję. To jest ten moment, w którym obraca się cały sezon – a właściwie całe sedno serialu.

Myśleli, że to beat, do którego mogliby dotrzeć trochę szybciej. Grupa rozmawiała o zrobieniu z tego dwugodzinnego pilotażu, zanim ostatecznie zdecydowała, że ​​to nie jest najlepsza droga. „Kiedy omówiliśmy, co naprawdę musiało się wydarzyć, wydarzyło się zbyt wiele wydarzeń; nie da się tego zrobić w godzinę” – powiedział Benioff firmie Polygon.

Nie zdradzając niczego, koniec drugiego odcinka jest jednym z kluczowych momentów dla całej serii i jednym z nich, w którym książka nieco spowalnia rozgrywkę. Ale jest to moment kluczowy dla zrozumienia, w jaki sposób seria Problem trzech ciał (i 3 Problem z ciałem serial) myśli o konflikcie w jego centrum.

[Ed. note: The rest of this post contains spoilers for the first two episodes of 3 Body Problem, and does so by going into details of the book.]

Reklama

Zdjęcie: Ed Miller/Netflix

Jeśli znasz książkę (lub po prostu ciekawi Cię, w jakim kierunku zmierza serial w pierwszych dwóch odcinkach), ostatnia scena „Ye” podczas rewolucji kulturalnej nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem. Wtedy właśnie otrzymuje korespondencję z kosmitami i samotnie postanawia zaprosić ich na Ziemię. Pisze wiadomość i (jak to ujęto w książce) „bez wahania” naciska przycisk, aby wysłać.

„To ten przycisk” – mówi DB Weiss. “Dla nas […] prowadzi do tego momentu. Wszystko buduje się do tego momentu. I po prostu wydawało mi się, że zawsze wydawało mi się to właściwą rzeczą.

Celem nie było sprawienie, by poczuła się jak „podkręcający wąsy złoczyńca”, który dla zabawy chce zniszczyć wszechświat. Jak Problem trzech ciał wyjaśnia, jest to decyzja, która zmienia historię międzygalaktyczną.

To wybór, który równoważy ogromne możliwości nieskończonego kosmosu ze zdecydowanie karzącymi ograniczeniami Ziemi – o odczuciu, o którym pisała Cixin Liu w postscriptum do amerykańskiego wydania „ Problem trzech ciał. „Kiedy patrzyłem na tę małą, szybującą gwiazdę [Dongfanghong I, the first artificial satellite China ever launched]Moje serce przepełniła nieopisana ciekawość i tęsknota. I wyryło się w mojej pamięci równie głęboko, jak te uczucia, było uczucie głodu.

Chociaż trzej showrunnerzy zawsze wiedzieli, że podczas adaptacji chcą, aby historia stała się bardziej globalna, wszyscy zgodzili się również, że aby zmiany poszerzyły perspektywę historii, historia Ye musiała zakotwiczyć całość. Co ostatecznie oznaczało pozostawienie jej początków w stosunkowo niezmienionym stanie.

„W książkach to świetnie się sprawdza, a wszystko na pozór pomaga zrozumieć decyzję, która w innym przypadku byłaby niewytłumaczalna” – mówi Woo. „Wydaje się, że ktoś, kto zaprasza obcą cywilizację do przybycia i przejęcia twojej planety, wygląda tak: Dlaczego ktoś miałby to zrobić? Ale miejmy nadzieję – czujesz to w książkach i mam nadzieję, że czujesz to samo w serialu – rozumiesz to. Gdybym był na takim miejscu, zrobiłbym to samo.”

To uczucie, z którym identyfikuje się przynajmniej część załogi. Jak powiedział Benioff podczas okrągłego stołu prasowego: „Podczas kręcenia sezonu ekipy przeprowadziliśmy na planie ankietę. […] Około połowa załogi powiedziała: Tak, wezwałbym kosmitów, aby przyszli i naprawili ten bałagan lub po prostu wszystko wymazali.”

3 Problem z ciałem jest teraz w całości transmitowany strumieniowo w serwisie Netflix.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....

Jak planowanie i infrastruktura zawiodły podczas pożarów na Maui

W tym tygodniu pojawiły się nowe szczegóły na temat kaskadowych awarii, które doprowadziły do ​​pożarów, które w sierpniu ubiegłego roku szalały na Maui....
Advertisment