Twórca Nyan Cat organizuje wydarzenie, aby sprzedawać memy, takie jak Keyboard Cat, jako NFT


Po sprzedający Nyan Cat jako NFTjego twórca, Chris Torres, zaczął pracować nad jeszcze większym wydarzeniem: tygodniową serią aukcji, podczas których klasyczne memy są sprzedawane na blockchainie przez ich oryginalnych twórców. Torres zwołuje wydarzenie Memeconomyi ma nadzieję, że przyniesie to uznanie zarówno twórcom memów, jak i przestrzeni NFT.

Memy, których to dotyczy, powinny być rozpoznawalne, jeśli korzystałeś z internetu na początku 2010 roku. Zawierają:

Odbędzie się również aukcja nowego mema: skrzyżowania Twerky Pepe (popularnego twórcy NFT) z klasycznym Nyan Cat. (Czy kiedykolwiek chciałeś zobaczyć Thicc Nyan Cat? Teraz możesz.)

Wydarzenie już trwa i jak dotąd pierwszy mem, Bad Luck Brain, sprzedane za nieco ponad 37 000 USD. Kaszel Kot jest obecnie wystawiony na aukcji.

Chociaż memy pochodzą głównie z tej samej epoki, Torres mówi, że nie jest to celowe. „Szczerze mówiąc, nie było prawdziwego planu”, jeśli chodzi o wybór memów, powiedział The Verge, mówiąc, że pierwotni twórcy memów skontaktowali się z nim niezależnie. Mówi, że nie będzie zarabiał na samych aukcjach, chciał tylko pomóc twórcom w skonfigurowaniu, aby mogli uzyskać „należyte uznanie” po „10 plus latach bez [it]. ”

Chociaż NFT mają potwierdzać własność, nie ma gwarancji, że osoba tworząca NFT jest właścicielem dzieła sztuki, które sprzedaje. Były artyści opowiadają o kradzieży ich dzieł i NFT -ized, oraz Giphy napisał na Twitterze że szukał treści użytkowników używanych przez witryny NFT. Torres wie, że to problem i powiedział, że upewnił się, że wszyscy, z którymi rozmawiał o NFT, byli zarówno faktycznymi twórcami memu, jak i faktycznie posiadali do niego prawa. Powiedział też, że kradzież memów nie jest nowym problemem: „czasami patrzysz i jest firma, która ma twoje zdjęcie na koszuli i zarabia miliony dolarów, nawet z tobą o tym nie rozmawiając”.

Reklama

Na krótką metę Memeconomy mogłaby włożyć trochę gotówki (no cóż, krypto) do kieszeni twórców i otworzyć im drzwi do pochwalenia się jakąś ostatnią pracą, jeśli taką mają. Może również działać na rzecz budowania społeczności – znajdowania przyjaciół poprzez proces organizowania wydarzenia Memeconomy i poprzez interakcje w przestrzeni NFT.

Jednak w dłuższej perspektywie Torres uważa, że ​​memy NFT staną się przedmiotami kolekcjonerskimi i że „w końcu ktoś będzie chciał mieć je wszystkie” i „będzie to wielka walka o posiadanie wszystkich memów, kiedy tylko nadejdzie ten czas”. Powiedział, że „nie może się doczekać, kiedy zobaczę, że to jak pokój VR z wyświetlonymi wszystkimi memami, to jakby… to byłoby niesamowite, jak wielka kolekcja memów”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rząd wyznacza badaczy do analizy oprogramowania Post Office Capture używanego przed programem Horizon

Rząd powołuje wyspecjalizowanych śledczych, aby zbadali, czy oprogramowanie poczty używane w latach 90. XX wieku – przed wprowadzeniem kontrowersyjnego systemu Horizon – mogło...

Zniżki na iPhone’a doprowadziły do ​​52% wzrostu sprzedaży w Chinach

Doprowadził do spadku sprzedaży Jabłko zaoferować znaczącemu urzędnikowi iPhone'a zniżki w Chinya z dzisiejszego nowego raportu wynika, że ​​taka taktyka się opłaca. Oficjalne dane...

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...
Advertisment