Twórca Destiny 2 pozywa YouTubera o 7 milionów dolarów w związku z fałszywymi roszczeniami DMCA


Bungie pozywa Przeznaczenie 2 YouTuber, który rzekomo odpowiedział na zarzuty DMCA wymierzone na jego konto, składając w imieniu Bungie fałszywe roszczenia DMCA przeciwko innym streamerom i samemu studiu. Pozew Bungie, złożony w sądzie federalnym w środędomaga się odszkodowania w wysokości co najmniej 7,6 miliona dolarów.

W skardze zarzucono, że Nicholas Minor, który nadawał pod pseudonimem Lord Nazo, stworzył dwa fałszywe adresy Gmail, podszywając się pod pracowników CSC Global, firmy zajmującej się zarządzaniem prawami autorskimi reprezentującej Bungie. Pozew mówi, że Lord Nazo wykorzystał te adresy w lutym, aby wysłać YouTube 96 żądań usunięcia treści, powołując się na ustawa Digital Millennium Copyright Act z 1998 r..

Usunięcie dotyczyło filmów opublikowanych przez YouTuberów Nazywam się Byf (który ma 974 000 subskrybentów); Aztecross (615 000 subskrybentów) i Własne konto Bungie na YouTube. „Atak Minora wywołał falę uderzeniową w Przeznaczenie społeczność” – napisano w skardze. „Twórcy treści opisali przerażający wpływ fałszywych usunięć na ich własną pracę, mówiąc: „Boję się robić nowe filmy Destiny, nie mówiąc już o zatrzymaniu tych, które już wymyśliłem”.

Zgodnie z ustawą DMCA firmy takie jak YouTube są zobowiązane do usuwania treści opublikowanych przez użytkowników, które naruszają prawa autorskie należące do innych osób. Tak szeroki mandat umożliwił nadużywanie postanowień statutu, polegające na składaniu deklaracji DMCA na YouTube i w innych miejscach w celu udaremnienia rywalom biznesowym lub adwersarzom w mediach społecznościowych.

Skarga Bungie twierdzi, że Minor „wykorzystuje”[ed] dziura w zabezpieczeniach procesu DMCA YouTube, która pozwala każdemu twierdzić, że reprezentuje właściciela praw w celu usunięcia treści, bez żadnych realnych zabezpieczeń przed oszustwami”.

Bungie powiedział, że Minor rozpoczął kampanię odwetową po tym, jak sam otrzymał żądania usunięcia DMCA w grudniu 2021 r., związane z przesłaniem oryginalnej ścieżki dźwiękowej z 2015 r. Przeznaczenie: Król Schwytany. „Dziewięćdziesiąt sześć razy Minor wysłał powiadomienia o usunięciu zgodnie z ustawą DMCA […] aby YouTube poinstruował niewinnych twórców, aby usunęli ich Przeznaczenie 2 filmy lub stanąć w obliczu ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich, zakłócając społeczność graczy, streamerów i fanów Bungie” – czytamy w skardze. „Z oczywistych powodów spowodowało to znaczne szkody reputacyjne i ekonomiczne Bungie”.

Reklama

W marcu Bungie powiadomieni fani za pośrednictwem Twittera że wiedział o żądaniach usunięcia treści z powodu naruszenia praw autorskich i powiedział, że „NIE są one zabierane na prośbę Bungie ani naszych partnerów”. Skarga cytuje „Manifest” od Minora, również wysłany w tym miesiącu do społeczności Destiny, w którym przyznaje się do fałszywych usunięć.

„Manifest czyta się jak oklepany list od seryjnego mordercy ze złej powieści »patrz, do czego mnie kazałeś«” – napisali prawnicy Bungie.

Pozew został złożony w zachodniej części stanu Waszyngton, gdzie znajduje się siedziba Bungie. W skardze Bungie zauważa, że ​​„pozwala graczom tworzyć filmy za pomocą Przeznaczenie rozgrywki” i przesyłać je do YouTube i innych serwisów, które zarabiają na treści. Ale studio zastrzega sobie prawa własności intelektualnej i prawo do ich egzekwowania w przypadkach, gdy naruszony zostanie duch wytycznych dotyczących treści tworzonych przez użytkowników. Hurtowe przesyłanie nieletnich Zabrany królOST naruszyło te wytyczne, mówi skarga.

Pozew żąda co najmniej 7,6 miliona dolarów, czyli 150 000 dolarów za każdy z 51 przypadków, w których Minor rzekomo naruszył zarejestrowane prawa autorskie Bungie, wydając fałszywe żądania usunięcia. Inne części pozwu domagają się nieokreślonych szkód faktycznych i ustawowych, „aby wykazać, że poważne konsekwencje czekają na każdego, kto jest na tyle głupi, by […] zaatakować społeczność Bungie.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

James Cameron mówi, że Avatar 4 to „skurwysyn” — ale może nie reżyserować tego

W porządku, jeśli się zgubiłeś, ale oto krótkie przypomnienie, że w tym roku Avatar: Droga Wody to tylko pierwszy z potencjalnych...

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5 tydzień po czwartej wersji beta. Ta aktualizacja ma miejsce dwa tygodnie po tym, jak Apple...

Twitter zmaga się z zaostrzeniem indyjskich przepisów dotyczących mowy w Internecie

Twitter ogłosił we wtorek, że wszczął pozew przeciwko rządowi indyjskiemu, co jest ostatnią salwą w trwającej walce o agresywne przepisy dotyczące...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!