Twórca Calvina i Hobbesa, Bill Watterson, opowiada o nowej książce The Mysteries


Oto dwie rzeczy, które nie zdarzają się codziennie. Billa Wattersonatwórca cenionego komiksu Calvin i Hobbeswydał nową powieść graficzną — jego pierwsza opublikowana praca od 28 lat Calvin i Hobbes zakończył się. Artysta, który słynął z odosobnienia i unikał rozgłosu, również wypowiedział się na temat książki w pouczający i zabawny sposób. wideo opisując swoją współpracę ze współtwórcą książki, artystą Johnem Kaschtem.

Tajemniceopublikowany we wtorek, jest opisany przez jego wydawca Andrews McMeel jako „tajemniczą i pięknie ilustrowaną bajkę o tym, co wykracza poza ludzkie zrozumienie”. Napisana przez Wattersona, jest to nieuchwytna opowieść o średniowiecznym królestwie dotkniętym strasznymi wydarzeniami i o tym, co stało się z rycerzami wysłanymi, aby odkryć źródło tych nieszczęść. Zapadające w pamięć, czarno-białe ilustracje wykonane techniką mieszaną, łączące malarstwo, rysunek, fotografię i rzeźbę, powstały dzięki współpracy Wattersona i karykaturzysty Kaschta.

Współpraca obu artystów przynosiła owoce latami i często była frustrującym procesem poszukiwania wspólnej płaszczyzny porozumienia w ich niedopasowanych stylach i temperamentach. Wszystko to szczegółowo opisano w filmie, w którym słuchamy relacji obu artystów z procesu, obserwując jednocześnie, jak ich ręce malują, wycinają, wklejają i składają dzieła sztuki na potrzeby książki.

Krzywy humor Wattersona jest w pełni widoczny, gdy wydaje się on rozkoszować się tym, jak trudny był proces tworzenia czegoś nowego, zarówno dla siebie, jak i swojego współpracownika. Ujawnia, że ​​napisał Tajemnice dziesięć lat temu jako temat malarski dla siebie, ale „z zaskoczeniem odkrył, że nie mam pojęcia, jakie obrazy powinny odzwierciedlać to, co napisałem. […] Nie było dla niego szczególnej publiczności i, o ile wiem, nie dało się tego zilustrować.

Zwrócił się o pomoc do swojego przyjaciela Kaschta, ale na tym problemy się nie skończyły. Watterson pozostawił luki w historii, aby wypełnić je obrazami, ale potem zdał sobie sprawę, że nawet nie chce, aby ilustracje to robiły, woląc, aby wyobraźnia czytelników wykonała pracę. „Próbowaliśmy zrobić zdjęcia, które nie pokazywały niczego, do historii, która nic nie mówiła — i to był prawdopodobnie ten aspekt książki, który podobał mi się najbardziej” – mówi.

Ponadto realistyczny styl i metodyczny, badawczy proces Kaschta kolidowały niemal nie do pogodzenia z intensywną potrzebą Wattersona, aby wszystko naszkicować i improwizować. „Nasz proces był przerażająco nieefektywny i marnotrawny. W zasadzie rysowaliśmy mapę, błądząc po okolicy” – mówi Watterson w filmie. „John wychodził po tygodniach pracy z jakimś starannie przemyślanym, pięknym przedmiotem, a moje serce tonęło. To wcale nie było to, czego chciałem!”

Reklama

„Trudno byłoby przecenić niezgodność naszych kreatywnych podejść” – zgadza się Kascht. „Teraz rozumiem, dlaczego zespoły rozpadają się w studiu nagraniowym. […] Nasza współpraca nie była kwestią kompromisu, ale kolizji – mój szczegółowy realizm zderzał się z okrojonym prymitywizmem Billa. Ta głupia metoda spowodowała powstanie ton gruzu, a także błyskawic, które nie mogły wydarzyć się w żaden inny sposób.

Po roku pracy para porzuciła wszystko, co stworzyła i zaczęła od nowa, zdając sobie sprawę, że zestawienie na jednym zdjęciu ich sprzecznych stylów dało ciekawe rezultaty i „dziwną energię”. „Wszystko się wyjaśniło, kiedy się poddaliśmy” – mówi Kascht.

„Praca nad różnicami w kierunku wspólnego celu jest obecnie praktycznie aktem buntu i jestem z tego tak samo dumny, jak z każdego innego aspektu współpracy” – mówi Watterson.

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany Tajemnice czy nie, wideo jest rzadkim i szczerym spojrzeniem na proces artystyczny ważnego twórcy, o którym prawie nigdy nie słyszymy. Daj zegarek. Tajemnice jest teraz na zewnątrz.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa myśliwca BG3, osiągnięcia i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Wojownik Jest the archetypowa klasa walcząca...

iOS 17.2 beta 4, data premiery Vision Pro, współpraca z Apple Card słabnie

Chance ma więcej przemyśleń na temat swojego nowego MacBooka Pro, potem on i Benjamin zagłębiają się w zmiany w iOS 17.2 beta 4,...

Najlepsza podklasa Mnicha BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Mnich to klasa walcząca w zwarciu,...
Advertisment