Twórca Baldur’s Gate 3, Larian, odchodzi z Dungeons & Dragons


Z samą popularnością wokół Wrota Baldura 3, gra jest gotowa na rozszerzenie — ale jeśli kiedykolwiek tak się stanie, nie zostanie ona stworzona przez jej twórcę, firmę Larian Studios. W czwartek podczas panelu na konferencji Game Developers Conference założyciel firmy Larian, Swen Vincke, ujawnił, że studio planuje odejść od Lochy i smoki Gry, jak po raz pierwszy poinformował IGN.

„Nie będziemy wprowadzać nowych rozszerzeń, czego wszyscy od nas oczekują. Nie zrobimy Wrota Baldura 4, czego wszyscy od nas oczekują. Będziemy działać dalej” – powiedział Vincke. Dodał, że Larian również zamierza „odsunąć się od D&D” i rozpocznij nowy projekt.

Jak donosi IGNVincke powiedział, że studio początkowo rozważało stworzenie DLC Wrota Baldura 3ale ostatecznie wycofałem się z tego pomysłu, gdy uświadomiłem sobie, że „nie płynął on tak naprawdę od serca”.

Oświadczenie Lariana jest pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ogromny sukces, jaki odniosła Wrota Baldura 3Który zgarnął nagrody DICE I sprzedał się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Zamiast jednak kontynuować prace nad franczyzą, Vincke powiedział, że studio na to pozwoli Lochy i smoki właściciel Wizards of the Coast zajmuje się tym stąd.

„To do Wizards of the Coast, ponieważ to ich adres IP, będzie należeć znalezienie kogoś, kto przejmie pałeczkę” – powiedział Vincke. „Uważamy, że wykonaliśmy swoją pracę, więc dla nas nadszedł czas na nowego szczeniaka”. W zeszłym roku spółka-matka Wizards of the Coast Hasbro zwolnił prawie wszystkich pracowników na Lochy i smoki zespół, który pomógł Larianowi stworzyć Baldura‘S Brama 3 zdarzyć.

Studio będzie kontynuować łatanie Wrota Baldura 3 na razie i nadal nad tym pracuje dodanie oficjalnej obsługi modów do gry na PC i konsole.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment