Twoje przyszłe etui AirPods może wyglądać bardzo podobnie do nowoczesnego iPoda nano


Czasem z Apple to, co stare, znów staje się nowe. Wzory i nazwy produktów są czasami przeglądane jako inspiracja dla nowych produktów. Na przykład słuchawki AirPods i HomePods podkreślają silną świadomość marki iPoda.

Według złożył patentApple może pójść o krok dalej, inspirując się iPodem, tworząc obudowę AirPods, która wygląda i działa bardzo podobnie do nowoczesnego iPoda nano.

Patent pokazuje duże ambicje Apple w zakresie etui do AirPods

Patent na etui AirPods

Od czasu debiutu pierwszych słuchawek AirPods w 2016 r. firma Apple regularnie wprowadza drobne aktualizacje i ulepszenia różnych etui, w których mieszczą się bezprzewodowe słuchawki douszne. Późniejsze wersje dodały obsługę ładowania bezprzewodowego, wbudowany głośnik, USB-C, śledzenie Find My i nie tylko.

We wrześniu 2022 r Apple jako pierwszy zgłosił patent który opisuje obudowę AirPods z wbudowanym wyświetlaczem dotykowym. Zgodnie z przykładami zawartymi w patencie, wyświetlacz ten może być używany do:

  • sterowanie odtwarzaniem dźwięku
  • aktywacja i interakcja z Siri
  • odbieranie i odpowiadanie na iMessages
  • sprawdzenie prognozy pogody
  • słuchanie audiobooków
  • i więcej

Dzisiaj ten pierwotny patent został zaktualizowany, co wskazuje, że Apple nadal jest bardzo zainteresowany stworzeniem w przyszłości mocniejszego, bardziej wszechstronnego etui dla słuchawek AirPods.

Reklama

Nowoczesny iPod nano

iPod nano szóstej generacji

Jak pokazują powyższe przykłady, Apple zasadniczo dąży do przekształcenia obudowy AirPods w nowoczesną wersję iPoda nano. Nano szóstej generacji wyglądało bardzo podobnie do rysunków patentowych Apple.

Wyposażenie etui ładującego we własny wyświetlacz może wydawać się nieco ekstremalne, ale być może Apple zamierza nadal oferować AirPods jeszcze bardziej ekskluzywny. AirPods Ultra dla każdego?

Wersja 9to5Mac

Apple zgłasza patenty na wiele pomysłów, które nigdy nie dochodzą do skutku, więc możliwe, że nigdy nie zobaczymy obudowy AirPods wyposażonej w wyświetlacz. Może to jednak być ciekawy sposób na zbudowanie bardziej zaawansowanej wersji słuchawek, a dzisiejsza aktualizacja patentu firmy Apple jest dobrym znakiem, że ten pomysł wciąż ma w sobie życie.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

24 czerwca 2024 – Rozmowy Apple i Meta, dramat DMA

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...

All Elden Ring DLC Shadow of the Erdtree Remembrance bosses and rewards

There are 10 new Remembrance bosses to fight in Elden Ring’s Shadow of the Erdtree DLC. Like the 15 Remembrances from...

Apple odrzuciło współpracę z Meta w celu wprowadzenia chatbota AI na iOS

A WSJ niedzielny raport to ujawnił Apple i Meta rozmawiały o potencjalnym partnerstwie jeśli chodzi o funkcje AI. Mówiąc dokładniej, wygląda...
Advertisment