Twoje pierwsze spojrzenie na nowy kolekcjonerski podręcznik gracza z alternatywną grafiką D&D


Kiedy poprawione, piąte wydanie Lochy i smoki ukaże się 17 września, świat w końcu pozna smak tej przełomowej gry RPG ulepszona mechanika. Ale najbardziej oddani fani D&D prawdopodobnie będą mieli przewagę. The Podręcznik gracza (2024)w tym wersja ze specjalną okładką z alternatywną grafiką, trafi na półki stacjonarne po raz pierwszy 3 września.

Polygon może teraz po raz pierwszy ujawnić okładkę przedmiotu kolekcjonerskiego.

Ilustrowany przez Wyliego Beckertaalternatywna okładka Podręcznik gracza (2024) przedstawia drużynę składającą się z czterech kultowych klas D&D — wojownika, czarodzieja, kleryka i łotrzyka — wszystkich zebranych wokół przyjaznego złotego smoka i pijących herbatę. Ta delikatna scena wyraźnie kontrastuje z główną linią Podręcznik gracza (2024), który będzie miał jasną, odważną okładkę Tylera Jacobsena z podobnymi postaciami pozowanymi na chwilę przed zadaniem ciosu.

„Spodobał nam się pomysł stworzenia alternatywnej okładki w słodszej, spokojniejszej wersji” – powiedział Josh Herman, szef artystyczny Wizards, w wywiadzie wideo dla Polygon. „Coś, co nie jest tak agresywne, [with] walka [and] od razu walczyć. To z pewnością A […] Ogromny filar D&D, ale czasami znaczna część tego, czym jest D&D, to po prostu opowiadanie historii”.

„W pewnym sensie chciałem książkę na stolik do kawy” – kontynuował Herman, „ale książki, przy której mógłbym usiąść i zrelaksować się w tego rodzaju hygge sposób, w którym można się zrelaksować, po prostu odpocząć i poczytać”.

Reklama

Zdjęcie: Wylie Beckert/Czarodzieje z Wybrzeża

Fani prawdopodobnie rozpoznają styl Beckerta z alternatywnej okładki Kocioł wszystkiego Taszyktóry ukazał się w 2020 roku. Artysta na co dzień pracujący w tuszem i akwarelami, a także olejami i grafitem pudrowym, był pierwszym wyborem Hermana do tego projektu. Pochwalił zarówno miękkość jej faktur, jak i ruch w jej kompozycji. Widać to najpierw w pędzie dymu nad kociołkiem Taszy i w ruchu jej ramion.

Na Podręcznik gracza (2024) sprawność i styl Beckerta wyrażają się w muskularnych krzywiznach smoka, który otacza imprezę, niemal ochronnie, zanim zakończy się bezczelnym symbolem ampersandu końcem ogona. Źródło światła skupione na magicznym oddechu smoka również subtelnie przywołuje to pierwsze Podręcznik graczaz grafiką Davida Trampera przedstawiającą oświetlonego ogniem złotego bożka z gigantycznymi czerwonymi klejnotami zamiast oczu.

„Myślę, że to, co robi tak dobrze ta stara okładka” – powiedział Herman – „pokazuje ludzi przeżywających przygodę. Pokazuje ludzi, którzy robią coś w środku przygody. To jest kontrast tego. To prawie twoja przerwa w pracy [between adventures]. To działa relaksująco. Jesteśmy w obozie i odzyskuję miejsca na zaklęcia. Po prostu odpoczywam i odpoczywam.”

Grafika Beckerta in situ, umieszczona za złoceniami Meyera.  Szaro-brązowe wykończenie pozostałej części tomu ma również subtelne oznaki starzenia.

Obraz: Czarodzieje z Wybrzeża

Grafika Beckerta to tylko jeden z elementów ostatecznej okładki. Alternatywna grafika na każdym z trzech podstawowych podręczników, w tym na Podręcznik gracza (2024), Przewodnik Mistrza Lochów (2024) i Podręcznik potwora (2025), będzie również zawierał specjalną złotą filigranową ramkę zaprojektowaną przez Simena Meyeramalarz szyldów, który stworzył okładki z grafiką alternatywną dla Tajemnice świecznika I Klucze ze Złotego Krypty. To, w połączeniu z logo 50. rocznicy na odwrocie, powinno sprawić, że te książki będą wyróżniać się w każdej kolekcji.

„Naprawdę podoba mi się pomysł, że lokalny sklep z grami jest pierwszym miejscem, w którym możesz coś dostać” – powiedział Herman. „Szczególnie podoba mi się to, że można to zrobić również z okładką alt”.

The Podręcznik gracza (2024) będzie można zamawiać w przedsprzedaży od 18 czerwca, a do lokalnych sklepów z grami trafi 3 września. Fani powinni się spodziewać Przewodnik Mistrza Lochów (2024) nieco później, w listopadzie, z Księga potworów (2025) przybędzie w lutym przyszłego roku.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment