Twitter zapowiada wkrótce nowe funkcje związane z wideo


Twitter jest znany jako sieć społecznościowa skupiająca się na tekście, ale platforma rozszerzyła swoje możliwości w ostatnich latach o rzeczy takie jak Spaces i dłuższe filmy. Co ciekawe, wygląda na to, że użytkownicy Twittera mogą wkrótce spodziewać się wielu innych funkcji związanych z wideo, o czym dokucza starszy projektant produktu firmy, Andrea Conway.

Twitter chce stać się poważną platformą wideo

Conway zamieściła na Twitterze zdjęcie na swoim profilu pokazując nowe menu, gdy użytkownicy oglądają filmy w aplikacji mobilnej Twittera. Menu będzie zawierało takie opcje, jak napisy, prędkość odtwarzania, a nawet przycisk pobierania. Użytkownicy będą mogli również łatwo udostępniać lub zgłaszać wideo w sieci społecznościowej.

Niektóre z tych funkcji już istnieją na Twitterze, ale dostęp do nich nie jest do końca intuicyjny. To pokazuje, że Twitter chce poważniej podejść do wideo, próbując konkurować z innymi platformami, takimi jak TikTok, a nawet YouTube. Conway powiedział również niektórym użytkownikom, że mogą oczekiwać obsługi obrazu w obrazie i opcji rozdzielczości.

Nadal nie jest pewne, kiedy te nowe funkcje pojawią się na Twitterze, ale ogłoszenie ich przez jednego z głównych projektantów to z pewnością dobra wiadomość.

Ostatni rok, platforma wprowadziła pełnoekranowe filmy w pionie, podobnie jak TikTok i Instagram Reels. Niedawno Twitter umożliwił subskrybentom Blue przesyłanie do sieci społecznościowej filmów wideo trwających do dwóch godzin. Jednak Twitter nadal nie obsługuje filmów 4K, co jest ogromną wadą w porównaniu z YouTube.

Reklama
Twitter zapowiada wkrótce nowe funkcje związane z wideo

Chociaż te funkcje z pewnością dotrą do użytkowników Twittera na iOS i Androidzie, tego samego nie można powiedzieć o tych, którzy używają Twittera na Maca. Jak zgłoszone przez 9to5Mac’s Szansa Millera, aplikacja nie otrzymywała aktualizacji od miesięcy i brakuje w niej wielu funkcji. Niestety nic nie wskazuje na to, by Twitter planował utrzymać swoją aplikację na Maca znacznie dłużej.

Przeczytaj także

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Fractal Design prezentuje swoją obudowę Terra SFF na targach Computex

Fractal Design podąża subtelną drogą ze swoją nowością Terra kompaktowa obudowa PC, jej jedyny nowy produkt prezentowany na targach Computex – mała obudowa...

Ogłoszono bezpłatne gry PlayStation Plus z czerwca 2023 r. na PS4, PS5

Subskrybenci PlayStation Plus Essential darmowe gry na czerwiec Czy NBA2K23, Ewolucja świata jurajskiego 2I Dojazd do Yomi. Gracze mogą...

Najnowsze DLC Escape Academy pojawi się w czerwcu

Akademia ucieczki był jedna z moich ulubionych gier zeszłego roku. Uwielbiałem trudne łamigłówki w stylu pokoju ucieczki, które dawały mi dobre, obfite...
Advertisment