Twitter udostępnia pełnoekranowe pionowe filmy w stylu TikTok


W tym momencie nie można zaprzeczyć, że filmy wertykalne zostaną tutaj, a więcej platform koncentruje się na takich treściach po sukcesie TikTok. Tym razem, Świergot jest tym, który podąża śladami konkurencyjnej sieci społecznościowej. Firma ogłosiła w tym tygodniu, że teraz udostępnia pełnoekranowe pionowe filmy wideo użytkownikom iOS.

Twitter chce być TikTok z pełnoekranowymi pionowymi filmami

Jako firma ogłoszony na swoim blogu (przez TechCrunch), nowe środowisko ma sprawić, że filmy będą bardziej „wciągające” i łatwiejsze do odkrycia. Aplikacja Twitter będzie miała nową sekcję wideo na karcie Eksploruj, w której użytkownicy będą mogli oglądać sugerowane filmy na podstawie trendów i treści, które mogą się spodobać danej osobie.

Na podstawie pierwszych zrzutów ekranu udostępnionych przez Twittera nowa funkcja będzie działać w podobny sposób jak TikTok. Po otwarciu wideo będzie odtwarzane pionowo na pełnym ekranie. Użytkownicy mogą następnie przejść do następnego filmu, przesuwając palcem w górę po ekranie.

Dzięki naszej nowej karuzeli wideo możesz teraz łatwo znaleźć więcej filmów, które Ci się podobają, obok tweetów i trendów, które mogą Cię zainteresować. Po prostu otwórz kartę Eksploruj, aby odkryć niektóre z najpopularniejszych filmów udostępnianych na Twitterze.

Oczywiście te filmy są powiązane z tweetem, a użytkownicy będą mogli również dotknąć ekranu, aby zobaczyć zawartość tego tweeta z szybkim dostępem do przycisków, aby odpowiedzieć, retweetować, polubić i udostępnić. Według Twittera filmy wideo stały się „ogromną częścią publicznej rozmowy” w sieci społecznościowej. Firma twierdzi, że filmy udostępniane na Twitterze mają „miliardy połączonych wyświetleń każdego roku”.

Nowa funkcja nie jest zaskoczeniem, ponieważ TikTok stale rośnie z każdym rokiem. Instagram, który został stworzony jako sieć społecznościowa skupiająca się na zdjęciach, zmienił teraz kierunek inwestowania w pionowe filmy z Instagram Reels. Oczywiście ma to zdenerwować wielu użytkowników.

Więcej nowych funkcji pojawi się na Twitterze

Oprócz zmian w sposobie, w jaki użytkownicy oglądają filmy na Twitterze, platforma eksperymentuje również z kilkoma innymi nowymi funkcjami. Na przykład niewielka liczba użytkowników ma teraz dostęp do liczba wyświetleń regularnych tweetów – coś, co wcześniej było dostępne tylko dla filmów.

Reklama

Nie jest jednak jasne, kiedy (lub czy) ta funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Jeśli chodzi o nowe pionowe filmy pełnoekranowe, Twitter twierdzi, że użytkownicy iOS otrzymają nowe wrażenia w nadchodzących dniach.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego niektórzy dyrektorzy generalni ds. technologii kibicują Elonowi Muskowi

Po długim weekendzie, dziś porozmawiajmy o w dużej mierze pozytywnym odbiorze radykalnego przeprojektowania Twittera przez Elona Muska ze strony dyrektorów generalnych ds. Zakup...

Klauzula „legalna, ale szkodliwa” usunięta z ustawy o bezpieczeństwie online

Rząd Wielkiej Brytanii zaproponował zastąpienie kontrowersyjnego „legalnego, ale szkodliwego” przepisu ustawy o bezpieczeństwie online nowymi obowiązkami w celu zwiększenia odpowiedzialności gigantów technologicznych. Zgodnie...

Streaming muzyki jest sprawiedliwy zarówno dla konsumentów, jak i artystów – stróż

Kompozytorzy i muzycy od dawna twierdzą, że streaming muzyki traktuje ich niesprawiedliwie, a mniejsi artyści zarabiają niewielkie sumy. Ale brytyjski organ nadzorujący...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!