Twitter twierdzi, że w końcu pozwoli ludziom natywnie nagrywać swoje Spaces


Funkcja społecznościowego audio na Twitterze Spaces nadal powiększa swoją grupę testową, ale obecnie, jeśli przegapisz sesję na żywo, na dobre przegapisz rozmowę. To jednak może się wkrótce zmienić. W wywiad z The VergeNilay Patel na swoim Dekoder podcast, Kayvon Beykpour, szef działu produktów konsumenckich na Twitterze, mówi, że firma planuje stworzyć sposób na natywne nagrywanie rozmów.

„Myślę, że to powinien być wybór” – mówi. „Jeśli uważasz, że rozmowa była warta odtworzenia, powinieneś umieć to zrobić. Osobiście jestem trochę bardziej uparty w dwóch sprawach. Po pierwsze, gospodarz powinien oczywiście móc go zapisać i robić, co chce. Może udostępniasz Space, zapisujesz je, a następnie chcesz edytować. Powinieneś być w stanie to zrobić ”.

Dodaje, że pomysł nagrywania i udostępniania klipów staje się trudniejszy, gdy uczestnicy chcą udostępniać dźwięk bez wyraźnej zgody gospodarza.

„Myślę też, że pomysł, by pozwolić publiczności wybierać fragmenty dźwięków i udostępniać je jako klipy, może być naprawdę potężny” – mówi. „Wyzwanie polega na tym, że masz coś w rodzaju naprawdę trudnej kwestii zgody, ponieważ masz na myśli intencje gospodarza, czy gospodarz chce, aby ta rozmowa została zachowana lub udostępniona? [Then] są mówcy, którzy są innym aktorem niż prowadzący. Ich zgoda jest naprawdę ważna ”.

Obecnie Twitter robi rekord rozmowy i przechowuje je przez 30 dni, ale tylko do celów moderacji. Hosty mogą pobierać te dane tak długo, jak ma je Twitter, a także kopię transkrypcji (o ile host miał je włączone podczas sesji). Z drugiej strony jego konkurent Clubhouse przechowuje tylko nagrania rozmów gdy pokój jest aktywny, w przypadku naruszenia reguły, ale dane są usuwane po zakończeniu pokoju.

Pomysł, że Twitter może pozwolić użytkownikom na natywne nagrywanie, sprawia, że ​​Spaces stają się bezpośrednią ścieżką do podcastów. Zmienia również energię Space z rozmowy spontanicznej na taką, która może brzmieć bardziej profesjonalnie. Funkcjonalność może być podobna do nadchodzącej aplikacji audio autorstwa Marka Cubana i Falona Fatemi o nazwie Fireside, która umożliwi także nagrywanie rozmów. Aplikacja, która The Verge wyrejestrowany w zeszłym tygodniu nawet włącza muzykę do występów na żywo, dzięki czemu nagrania brzmią bardziej jak podcast. Samo Fireside ostatecznie pozwoli ludziom rozpowszechniać swoje nagrania w sposób natywny za pośrednictwem kanałów RSS.

Reklama

Wydaje się, że Twitter nie chce dopasować Spaces tak ściśle do ekosystemu podcastów, ale wydaje się, że zespół zdaje sobie sprawę, że ludzie chcą, aby ich rozmowy były zachowywane i rozpowszechniane poza samym Twitterem.

Możesz usłyszeć wszystko Dekoder poniżej rozmowa, w której Beykpour omawia więcej nowych funkcji Twittera, w tym Super Follows.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Osoby posiadające starsze konta Workspace otrzymają bezpłatne dodatkowe miejsce na dane

Dawanie ludziom coś za darmo a potem powoli popychając ich w stronę płatnej subskrypcji to opowieść techniczna stara jak świat. Jednak grupie...

W przypadku inteligentnych pierścionków odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Zakup inteligentnego pierścionka jest nieco bardziej skomplikowany niż zakup smartwatcha. Aby go kupić, musisz zaopatrzyć się w zestaw do wymiarowania, przymierzyć kilka...

Francesca ma najbardziej romantyczną fabułę w Bridgerton

Podczas gdy jej rodzeństwo staje się ogromne, rozległe historie miłosneWłaściwie Francesca Bridgerton (Hannah Dodd) po cichu wygrywa grę w związku. Szósta...
Advertisment