Twitter próbuje naprawić problematyczne przycinanie zdjęć, nie przycinając już zdjęć


Twitter wymyślił potencjalne rozwiązanie problemu z przycinaniem obrazu: koniec z przycinaniem. Firma poinformowała w środę, że testuje teraz podgląd obrazu „to, co widzisz, jest tym, co dostajesz” w polu redagowania tweeta i eksperymentuje z wyświetlaniem pełnoklatkowych obrazów. W ten sposób obrazy pojawią się na osi czasu Twittera, wyglądając tak, jak wtedy, gdy użytkownik tworzył tweet.

„Teraz testy na Androidzie i iOS: kiedy tweetujesz pojedynczy obraz, to jak obraz będzie wyglądał w edytorze Tweetów będzie wyglądał na osi czasu –– większy i lepszy” – napisała firma w swoim tweecie zapowiadającym nowy test funkcji . Twitter twierdzi również, że testuje przesyłanie nowego obrazu 4K na Androida i iOS w ramach szerszego dążenia do „ulepszenia sposobu udostępniania i przeglądania multimediów na Twitterze”.

Wraz z nową zmianą podglądu obrazu powinno być mniej niespodzianek algorytmicznych – takich jak te kilku użytkowników zwrócił uwagę na ostatnią jesień To pokazało, że zautomatyzowane narzędzie firmy do kadrowania dość często faworyzowało białe twarze zamiast czarnych. W wielu z tych przypadków obrazy o nieregularnych rozmiarach udostępniane na Twitterze były automatycznie przycinane za kulisami za pomocą algorytmu opartego na sztucznej inteligencji, ale w sposób, który wywołał pewne niepokojące pytania, w jaki sposób oprogramowanie nadało priorytet kolorowi skóry i innym czynnikom.

Twitter poinformował, że sieć neuronowa, której używa do automatycznego przycinania obrazu, została przetestowana pod kątem uprzedzeń rasowych, a firma twierdzi, że nie znalazła żadnej. Ale przyznał też, że musi przeprowadzić więcej analiz i udoskonalić swoje podejście, aby uniknąć sytuacji takich jak ta, w których nawet pojawienie się uprzedzeń było możliwe.

„Jasne jest, że mamy więcej do zrobienia analiz. Będziemy udostępniać nasze prace, aby inni mogli je przeglądać i powielać ” napisał Komunikaty na Twitterze prowadzą Liz Kelley w następstwie kontrowersji, która stała się wirusowa. „Tylko dlatego, że system nie wykazuje statystycznego odchylenia, nie oznacza, że ​​nie spowoduje szkód”. Kelley powiedział, że Twitter „w mniejszym stopniu będzie polegał na automatycznym przycinaniu, więc częściej zdjęcie, które widzisz w edytorze tweetów, będzie wyglądało tak, jak w tweecie”.

Twittera Parag Agrawal, dyrektor ds. Technologii firmy, później napisał post na blogu, szczegółowo zagłębiając się w ten problem, mówiąc w tamtym czasie, że Twitter będzie przeprowadzał „dodatkową analizę, aby jeszcze bardziej uwydatnić nasze testy” i że „był zaangażowany w udostępnianie naszych ustaleń i … odkrywanie sposobów otwierania naszych analiz, aby inni mogli pomóc nam utrzymać odpowiedzialny.”

Reklama

Wygląda na to, że proponowane przez Twittera rozwiązanie jest tutaj, przynajmniej w fazie testowej. Podczas gdy tweety w standardowych proporcjach będą identyczne podczas podglądu w oknie tworzenia wiadomości i wyświetlanych na osi czasu, szef projektu Twittera Dantley Davis mówi, że bardzo szerokie lub wysokie obrazy będą przycinane na środku dla tych uwzględnionych w teście. Twitter nie udostępnił konkretnej osi czasu, kiedy ta zmiana może zostać opublikowana dla wszystkich użytkowników.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...
Advertisment