Twitter pracuje nad „wielkim remontem” TweetDeck


Twitter aktywnie pracuje nad „dużym remontem” swojej platformy TweetDeck, która umożliwia układanie list i kanałów w łatwe do odczytania pionowe rzędy, i planuje udostępnić publicznie więcej informacji na temat projektu pod koniec tego roku, powiedział szef produktu Kayvon Beykpour. w wywiad z The Verge opublikowany we wtorek.

TweetDeck, jako jedna z najstarszych i pierwotnie zewnętrznych aplikacji do zarządzania kontami na platformie, nie widziała zbyt wiele w zakresie projektowania ani większych zmian funkcji od lat. Aplikacja została uruchomiona 12 lat temu i została przejęta przez Twittera w 2011 roku i jest mniej więcej taką samą przeglądarką pionowych siatek dla różnych kanałów na Twitterze, w której zaczęła się. Przeważnie Twitter przeniósł nowe funkcje dodane do swojej głównej strony internetowej i aplikacji mobilnych, zachowując jednocześnie podstawową konstrukcję TweetDeck.

Wydaje się, że to się zmienia. Beykpour i zespół ds. Produktu zdają sobie sprawę, że „ostatnio nie obdarzali TweetDeck wiele miłości” i aktywnie pracują nad nowym TweetDeckiem, którym zamierzają się pochwalić jeszcze w tym roku. Jest to część szerszego dążenia do ulepszenia narzędzi programistycznych Twittera i naprawy jego relacji z twórcami aplikacji, przy czym ten ostatni to plik wieloletni spór między Twitterem a szerszą społecznością programistów. (Odpowiedź Beykpour nie określa, czy nowy TweetDeck zostanie wydany w tym roku, czy po prostu zostanie zaprezentowany publicznie).

Oto pełna odpowiedź Beykpour dotycząca TweetDeck:

Nilay Patel: The VergeNewsroom działa na TweetDeck.

Beykpour: Całkowicie. A ostatnio nie okazywaliśmy TweetDeck wiele miłości. To się wkrótce zmieni; pracowaliśmy nad całkiem dużym remontem od podstaw TweetDeck i jesteśmy podekscytowani, że możemy się tym publicznie podzielić w tym roku. To tylko przykład usługi należącej do Twittera i obsługiwanej przez nią, w którą będziemy nadal inwestować. Myślę też, że przez ostatnie pięć lat nie okazywaliśmy zbyt wiele miłości naszemu ekosystemowi programistów. Jest kilka powodów, niektóre pomyłki, które podjęliśmy w przeszłości, a także rodzaj ustalania priorytetów. To również zmieniamy; w ciągu ostatniego półtora roku naprawdę zwiększyliśmy zarówno nasze zaangażowanie, jak i kontynuację po prostu ponownego wprowadzania innowacji wokół API, przywracając API z powrotem do parzystości z naszych własnych wewnętrznych interfejsów API, których używamy do tworzenia funkcjonalności.

Myślę, że mamy dużo zaufania, na które możemy się zwrócić dzięki programistom, ponieważ popełniliśmy wiele błędów w przeszłości, ale jest to coś, w co aktywnie inwestujemy. Mamy nadzieję, że pozwolimy programistom naprawdę budować niesamowite rzeczy w ekosystemie Twittera. Jednym z powodów, dla których Twitter jest tam, gdzie jest dzisiaj, jest to, że programiści robią fajne rzeczy, o których nigdy byśmy nie pomyśleli. Dlatego staramy się robić więcej, a nie odejść. Więcej również o tym.

Nie jest jasne, czy ten nowy TweetDeck będzie miał odświeżoną oprawę wizualną, zupełnie nowe funkcje, czy też jedno i drugie. Można również dyskutować, czy Twitter planuje ostatecznie pobierać pieniądze za TweetDeck; za Bloomberg raport w zeszłym miesiącu powiedział, że firma rozważa wersję premium TweetDeck, do której może dołączyć opłatę abonamentową.

Niezależnie od formy, jaką przybierze nowa aplikacja, będzie to powiew świeżości dla wieloletnich użytkowników TweetDeck (łącznie ze mną), którzy chcieliby przynajmniej świeżej warstwy farby.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rząd Wielkiej Brytanii ogłasza dotacje w wysokości 8,5 miliona funtów na badania nad bezpieczeństwem sztucznej inteligencji

Sekretarz ds. technologii cyfrowych Michelle Donelan ogłosiła, że ​​podczas drugiego dnia szczytu AI w Seulu rząd Wielkiej Brytanii przeznaczy do 8,5 miliona funtów...

Mnemonic i Foresee prezentują kilka nowych modeli dysków SSD dla przedsiębiorstw

Podczas wystawy COMPUTEX 2024 odbywającej się w dniach 4–7 czerwca firma Mnemonic Electronic Co., Ltd. (zwana dalej Mnemonic), tajwańska spółka zależna Longsys, zaprezentuje...

Xiaomi klonuje kontrowersyjną reklamę Apple Crush, z jedną zasadniczą zmianą

Reklama Apple Crush przegapił tak bardzo, że firma odwołała zaplanowane programy telewizyjne i wydał publiczne przeprosiny. Wydawało się, że to głównie rozwiązuje...
Advertisment