Twitter oznaczy dezinformację dotyczącą szczepionek COVID-19 i wymusi system strajków


Twitter ogłosił w poniedziałek, że tak się stanie zacznij oznaczać tweety które zawierają mylące informacje o szczepionkach COVID-19. Etykiety będą zawierać linki do odpowiednich informacji z oficjalnych organów, takich jak Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom, a Twitter planuje wyegzekwować system pięciu ostrzeżeń dla recydywistów, co może prowadzić do zablokowania kont i trwałego zawieszenia.

Nowe etykiety są podobne do Banery zapobiegające dezinformacji Facebooka lub etykiety, które zaczął wdrażać Twitter na początku pandemii. Pojawiają się jako tekst pod wprowadzającymi w błąd tweetami, z linkami do informacji z oficjalnych źródeł lub zasad Twittera. Twitter twierdzi, że stosuje te etykiety poprzez połączenie ludzkich i automatycznych systemów oceny i rozpoczyna wdrażanie najpierw z treścią w języku angielskim.

Reklama

Przykład oznaczonego tweeta.
Zdjęcie: Twitter

Twitter ma określone kryteria etykietowania w swoim Wprowadzająca w błąd polityka dotycząca COVID-19, ale ogólnie firma celuje w pięć kategorii fałszywych lub wprowadzających w błąd informacji:

  • Błędne informacje o naturze wirusa
  • Dezinformacja na temat skuteczności leczenia i środków zapobiegawczych
  • Błędne informacje na temat przepisów, ograniczeń i zwolnień w związku z zaleceniami zdrowotnymi
  • Błędne informacje o rozpowszechnieniu wirusa i ryzyku zakażenia lub śmierci
  • Wprowadzające w błąd afiliacje (na przykład podając się za lekarza lub pracownika służby zdrowia)

Etykiety są również wykorzystywane w nowym systemie ostrzeżeń za dezinformację dotyczącą COVID-19. Szkodliwy tweet oznaczony etykietą liczy się jako jedno ostrzeżenie. Jeśli Twitter stwierdzi, że dezinformacja jest szczególnie niebezpieczna w kwestionowaniu leczenia COVID-19 i wywoła większy spisek związany z wirusem (na przykład pomysł, że szczepionki zawierają mikroczipy do śledzenia ludzi), firma może również usunąć tweet, który liczy się jako dwa Uderzenia. Od tego momentu naliczane są ostrzeżenia na poziomie konta, które powodują różne działania na Twitterze.

Dołączanie etykiet było częścią szerszej strategii walki z dezinformacją stosowaną przez Twittera podczas wyborów w 2020 roku, dodając etykiety do tweetów od polityków – w tym byłego prezydenta – gdy zawierały niedokładne informacje. Chociaż etykiety wydają się pomocne, niekoniecznie zniechęcają ludzi do dzielenia się informacjami. Utrzymywanie prawdziwej kary, takiej jak zawieszenie, dopóki nie pojawi się pięć złych tweetów, oznacza również, że dezinformacja może rozprzestrzeniać się tylko z pewnym tekstem jako ostrzeżeniem.

Poniżej możesz zobaczyć różne kary Twittera za różną liczbę ostrzeżeń:

  • Jedno ostrzeżenie: brak działań na poziomie konta
  • Dwa ostrzeżenia: 12-godzinna blokada konta
  • Trzy ostrzeżenia: 12-godzinna blokada konta
  • Cztery ostrzeżenia: 7-dniowa blokada konta
  • Pięć lub więcej ostrzeżeń: trwałe zawieszenie

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wywiady na temat bezpieczeństwa: Cyberbezpieczeństwo polega na skutecznym zarządzaniu ryzykiem

Dobry strategia bezpieczeństwa cybernetycznego powinno zawsze zaczynać się od określenia, jakie ryzyko firma jest skłonna tolerować, a w realizację tego zadania menedżer ds....

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...
Advertisment