Twitter oznaczy dezinformację dotyczącą szczepionek COVID-19 i wymusi system strajków


Twitter ogłosił w poniedziałek, że tak się stanie zacznij oznaczać tweety które zawierają mylące informacje o szczepionkach COVID-19. Etykiety będą zawierać linki do odpowiednich informacji z oficjalnych organów, takich jak Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom, a Twitter planuje wyegzekwować system pięciu ostrzeżeń dla recydywistów, co może prowadzić do zablokowania kont i trwałego zawieszenia.

Nowe etykiety są podobne do Banery zapobiegające dezinformacji Facebooka lub etykiety, które zaczął wdrażać Twitter na początku pandemii. Pojawiają się jako tekst pod wprowadzającymi w błąd tweetami, z linkami do informacji z oficjalnych źródeł lub zasad Twittera. Twitter twierdzi, że stosuje te etykiety poprzez połączenie ludzkich i automatycznych systemów oceny i rozpoczyna wdrażanie najpierw z treścią w języku angielskim.

Reklama

Przykład oznaczonego tweeta.
Zdjęcie: Twitter

Twitter ma określone kryteria etykietowania w swoim Wprowadzająca w błąd polityka dotycząca COVID-19, ale ogólnie firma celuje w pięć kategorii fałszywych lub wprowadzających w błąd informacji:

  • Błędne informacje o naturze wirusa
  • Dezinformacja na temat skuteczności leczenia i środków zapobiegawczych
  • Błędne informacje na temat przepisów, ograniczeń i zwolnień w związku z zaleceniami zdrowotnymi
  • Błędne informacje o rozpowszechnieniu wirusa i ryzyku zakażenia lub śmierci
  • Wprowadzające w błąd afiliacje (na przykład podając się za lekarza lub pracownika służby zdrowia)

Etykiety są również wykorzystywane w nowym systemie ostrzeżeń za dezinformację dotyczącą COVID-19. Szkodliwy tweet oznaczony etykietą liczy się jako jedno ostrzeżenie. Jeśli Twitter stwierdzi, że dezinformacja jest szczególnie niebezpieczna w kwestionowaniu leczenia COVID-19 i wywoła większy spisek związany z wirusem (na przykład pomysł, że szczepionki zawierają mikroczipy do śledzenia ludzi), firma może również usunąć tweet, który liczy się jako dwa Uderzenia. Od tego momentu naliczane są ostrzeżenia na poziomie konta, które powodują różne działania na Twitterze.

Dołączanie etykiet było częścią szerszej strategii walki z dezinformacją stosowaną przez Twittera podczas wyborów w 2020 roku, dodając etykiety do tweetów od polityków – w tym byłego prezydenta – gdy zawierały niedokładne informacje. Chociaż etykiety wydają się pomocne, niekoniecznie zniechęcają ludzi do dzielenia się informacjami. Utrzymywanie prawdziwej kary, takiej jak zawieszenie, dopóki nie pojawi się pięć złych tweetów, oznacza również, że dezinformacja może rozprzestrzeniać się tylko z pewnym tekstem jako ostrzeżeniem.

Poniżej możesz zobaczyć różne kary Twittera za różną liczbę ostrzeżeń:

  • Jedno ostrzeżenie: brak działań na poziomie konta
  • Dwa ostrzeżenia: 12-godzinna blokada konta
  • Trzy ostrzeżenia: 12-godzinna blokada konta
  • Cztery ostrzeżenia: 7-dniowa blokada konta
  • Pięć lub więcej ostrzeżeń: trwałe zawieszenie

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Security Think Tank: Krótka historia (bezpiecznego) kodowania

Ponieważ technologia rozwija się w coraz szybszym tempie, programiści stają przed większym niż kiedykolwiek wyzwaniem, aby nadążyć kod zabezpieczać i łagodzić stale rosnące...

Usługa przeciwdziałania nękaniu Block Party opuszcza Twittera w związku ze zmianami w interfejsie API

Block Party, usługa przeciwdziałająca nękaniu, zaprojektowana w celu zwalczania obraźliwych treści na Twitterze, to najnowsza aplikacja innej firmy, która opuszcza platformę w świetle...

Co to jest kalibracja baterii na Androidzie i dlaczego warto to zrobić

Smartfony z Androidem i słaba żywotność baterii to niekończący się romans. Pomimo wysiłków firm zajmujących się smartfonami, aby poprawić wydajność baterii poprzez...
Advertisment