Twitch twierdzi, że zbanowani streamerzy mogą zostać przywróceni, jeśli się kwalifikują


Skurcz zaktualizował swoje zasady określające, kiedy streamerzy, którzy naruszyli Wytyczne dla społeczności, mogą się odwoływać, zapewniając możliwość przywrócenia na platformę nawet streamerom, którzy zostali zbanowani na stałe. 31 października platforma transmisji na żywo opublikowała aktualizację i udostępnił go za pośrednictwem oficjalnego konta wsparcia Twitch na X (wcześniej znanego jako Twitter)twierdząc, że proces odwoławczy „nie powinien być tajemnicą”.

Według tych zasad tak dwa rodzaje odwołań: Zasadniczo jeden dla osób, które chcą zakwestionować naruszenie Wytycznych dla społeczności, i drugi dla osób, które odsiedziały w zawieszeniu przez co najmniej sześć miesięcy i chcą zostać przywrócone. (Usunięcia treści z powodu praw autorskich i ustawy DMCA są rozpatrywane osobno).

Użytkownicy Twitcha, którzy uważają, że nie naruszyli Wytycznych dla społeczności lub że zostały one wyegzekwowane „w stosunku do Twojego konta w sposób nieprawidłowy”, mogą odwołać się „bez względu na charakter naruszenia”. W Twitchu od dawna istnieje procedura odwoławcza, a te zaktualizowane wytyczne mają na celu wyjaśnienie procesu dla streamerów.

Najważniejsza aktualizacja polega na tym, że zbanowani streamerzy mogą ubiegać się o powrót na platformę: ci, którzy zostali zawieszeni na czas nieokreślony i którzy służyli na niej przez sześć miesięcy, mogą „złożyć wniosek o przywrócenie”. Odwołania można składać za pośrednictwem portalu i są one sprawdzane przez zespół ds. bezpieczeństwa Twitcha. To powiedziawszy, streamerzy objęci stałą blokadą, którzy zostali zawieszeni z powodu „szkod o dużej wadze”, które Twitch wymienia jako „związane z przemocą, groźbami i inną poważną i/lub nielegalną działalnością”, nie mogą ubiegać się o przywrócenie.

W ciągu ostatnich kilku lat Twitch borykał się z problemami związanymi z moderacją i nękaniem, udostępniając funkcje i narzędzia do nich zwalczać ataki nienawiści. I choć platforma do transmisji na żywo zakazała także wielu prominentnym streamerom — zwłaszcza Dr. Disrespect w 2020 r — Twitch od dawna trzymał swoje powody zakazów blisko piersi.

Podczas TwitchConu Polygon zapytał Angelę Hession, wiceprezes ds. zaufania klientów, o danie drugiej szansy zablokowanym streamerom. „Ogólnie rzecz biorąc, banowanie ludzi jest trudne, ponieważ źli aktorzy zawsze znajdą sposób, aby wrócić do usługi” – stwierdziła. „Ale staramy się być bardziej prospołeczni i skupiać się na edukacji… to już coś. Jeśli spojrzeć na całą naszą pracę, teraz w dziedzinie edukacji robimy więcej, zgodnie z naszymi oczekiwaniami co do tego, co to oznacza dla naszych usług. Organizujemy Obozy twórców, aby zapewnić ludziom większą jasność co do zachowań. Myślę raczej o tym artykule edukacyjnym i skłaniam się ku stwierdzeniu, że „każdy popełnia błąd”.

Reklama

Dodała, że ​​streamerzy mogą odwiedzić portal Apelacji Twitcha, aby dowiedzieć się, „gdzie znajdują się Twoje ostrzeżenia” i gdzie mogą się odwołać. Podkreśliła także wartość dawania ludziom drugiej szansy w określonych okolicznościach.

„W tej chwili oferujemy apelacje o skruchę. Ludzie mogą wejść i powiedzieć, że przyznają się do błędu i oto, co zrobili, a jeśli jest to rażąca krzywda, to jest to trochę inna sytuacja” – powiedziała Polygon podczas TwitchCon. „Ale myślę, że w ostatecznym rozrachunku musimy przyznać, że ludzie popełniają błędy i jeśli nie jest to rażąca krzywda, jeśli jest to niewielka krzywda, a ludzie w zasadzie przyznają się do tego, co zrobili, chcemy im dać możliwość odwołania się i powrotu do służby, zwłaszcza jeśli jest to ich społeczność”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewodnik po lokalizacjach Medalionów Towarzystwa w Fortnite Rozdział 5

Medaliony Towarzystwa są nowym elementem Fortnite jak w Rozdziale 5 Sezonu 1. Te przedmioty wzmacniające tarcze są trudne do złapania...

ExpressVPN jest teraz dostępny dla Apple TV

Jednym z głównych zastosowań VPN jest oglądanie treści zablokowanych regionalnie, ale do niedawna nie można było z nich korzystać na Apple TV. ...

4 grudnia 2023 r. – zwolnienia w Spotify, Zoom dla Apple TV

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia na 9to5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić, Google Playlub...
Advertisment