Twierdzenia dotyczące neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla Apple Watcha odrzucone w Europie jako fałszywe


Ostatnie miesiące Jabłko wydarzenie obejmowało ogłoszenie co twierdziła firma były dwa neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla Zegarki Apple, Seria 9 I Ultra2. Jednak europejska organizacja konsumencka BEUC odrzuciła dziś to twierdzenie jako „fałszywe”.

Unia Europejska zaproponowała, aby w przyszłości twierdzenie, że produkt taki jest, będzie nielegalne neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla gdy roszczenie to opiera się na kredytach kompensacyjnych w celu zrównoważenia rzeczywistych emisji gazów cieplarnianych związanych z produkcją…

Twierdzenia Apple dotyczące neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla Apple Watch

W swoim komunikat prasowy ogłaszając Apple Watch seria 9Apple użyło zwrotu „neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla” aż 24 razy!

Po raz pierwszy klienci mogą wybrać opcję neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla dla dowolnego zegarka Apple Watch […]

„W Apple zależy nam na tym, aby klienci kochali produkty i jednocześnie chronili planetę, a w tym roku osiągnęliśmy kluczowy kamień milowy w realizacji naszego celu Apple 2030” – powiedziała Lisa Jackson, wiceprezes Apple ds. środowiska, polityki i Inicjatywy społeczne. „Nasze pierwsze produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla zostały wykonane w wyjątkowy sposób Apple, znacznie zmniejszając emisję dwutlenku węgla z materiałów, energii elektrycznej i transportu dzięki innowacjom i wzornictwu”.

Mniej więcej w połowie publikacji przyznano, że twierdzenie to opiera się na wykorzystaniu kredytów kompensacyjnych.

Zmniejszono emisję z trzech największych źródeł gazów cieplarnianych – materiałów, energii elektrycznej i transportu. Niewielka ilość pozostałych emisji jest kompensowana wysokiej jakości kredytami węglowymi z projektów opartych na przyrodzie.

Ta „niewielka ilość” podobno wynosi od 7 do 12 kg na zegarek.

Reklama

Europa opisuje roszczenie jako „fałszywe”

The „Financial Times”. informuje, że europejska organizacja konsumencka odrzuciła użycie tego terminu przez Apple.

Decyzja amerykańskiego giganta technologicznego o wykorzystaniu kredytów w celu zniwelowania 7–12 kg emisji gazów cieplarnianych powstających w wyniku każdego nowego zegarka wywołała ostrą reakcję grup konsumenckich w następstwie długotrwałego ograniczania przez UE „ekościemnego prania”.

„Twierdzenia dotyczące neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla są niepoprawne z naukowego punktu widzenia i wprowadzają konsumentów w błąd” – powiedziała dziennikowi Financial Times Monique Goyens, dyrektor generalna BEUC, europejskiej organizacji konsumenckiej. „Niedawna decyzja UE o zakazie twierdzeń o neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla słusznie oczyści rynek z takich fałszywych wiadomości, a zegarki Apple nie powinny być wyjątkiem”.

Zadaniem BEUC jest obrona praw konsumentów w całej Europie.

BEUC jest grupą zrzeszającą 45 niezależnych organizacji konsumenckich z 31 krajów. Naszą główną rolą jest reprezentowanie ich przed instytucjami UE i obrona interesów europejskich konsumentów. Nasz akronim pochodzi od naszej francuskiej nazwy „Bureau Européen des Unions de Consommateurs”.

Organizacja non-profit Carbon Market Watch zgodziła się z tym, nazywając stosowanie kompensacji „sztuczką księgową”.

„Konsumentom wprowadza w błąd stwarzanie wrażenia, że ​​zakup zegarka nie ma żadnego wpływu na klimat” – powiedział Gilles Dufrasne, specjalista ds. polityki w Carbon Market Watch, częściowo finansowanym przez UE. „To sztuczki księgowe”.

Jedno przesunięcie Apple jest wyjątkowo tymczasowe

Nawet jeśli rzeczywiście uznano kredyty kompensacyjne za uzasadnione, korzystanie przez Apple z plantacji drewna spotkało się z krytyką ze względu na oferowanie jedynie bardzo krótkoterminowych oszczędności emisji dwutlenku węgla.

Apple twierdzi, że kredyty pokryją emisję związaną z produkcją, wysyłką i ładowaniem zegarka w całym okresie jego użytkowania dzięki dwutlenkowi węgla pochłanianemu przez plantacje drewna i projekty ponownego zalesiania […]

„Drzewa przetwarzane są na celulozę, tekturę lub papier toaletowy” – powiedział Niklas Kaskeala, który doradza firmom w sprawie kredytów węglowych. „Węgiel zmagazynowany w tych produktach jest bardzo szybko uwalniany z powrotem do atmosfery”.

Niemniej jednak uznaje się, że Apple wyprzedził w tym zakresie większość firm, ograniczając emisję gazów cieplarnianych pochodzących z zegarków o 81% w porównaniu z produkcją z 2015 roku.

Oświadczenia neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla zostaną zakazane w Europie

Unia Europejska ogłosiła niedawno plany zakazania twierdzeń o neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w materiałach marketingowych, jeżeli twierdzenia te opierają się na offsetach – czyli w 100% z nich. Zakaz nie jest jeszcze pewny, ale obecnie oczekuje się, że wejdzie w życie w 2026 r.

Wersja 9to5Mac

Można tu przedstawić argumenty za którąkolwiek ze stron. Dosłownie nie ma czegoś takiego jak produkcja neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla – najlepsze, co można zrobić, to rozliczyć się z dwutlenkiem węgla uwalnianego do atmosfery w wyniku procesów produkcyjnych i kupić odpowiednią ilość kredytów kompensacyjnych.

Kredyty kompensacyjne Apple w znacznym stopniu zależą od lasów i choć Niektóre część z nich pozostaje nienaruszona, większość drzew jest później wycinana w celu produkcji papieru, co powoduje utratę neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Uważam, że słuszne jest nazywanie twierdzeń Apple wprowadzającymi w błąd, nawet jeśli określenie „fałszywe” może być nieco podżegające.

Z drugiej strony prawdą jest również, że Apple robi więcej niż jakikolwiek inny gigant technologiczny w celu zmniejszenia swojego śladu węglowego i poczyniła naprawdę imponujące postępy. Obejmuje to zdecydowane zachęcanie i wspieranie łańcucha dostaw w celu uwzględnienia własnego wpływu na środowisko.

Jak już wcześniej zauważyliśmy, prawdziwą neutralność węglową najlepiej osiągnąć przez korzystając z produktów, które już posiadamy.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment