Turntable.fm powraca z martwych – a teraz są dwa


Rzadko zdarza się, aby aplikacje wracały z martwych, ale wydaje się, że może to być to, co dzieje się z Turntable.fm, witryną, która pozwala tworzyć własne stacje radiowe i sety DJ-ów z muzyką, którą wybierasz, zanim zostanie zamknięta w 2014r. Jeszcze rzadziej, wydaje się, że w odrodzenie zaangażowane są dwie wersje: oryginalna witryna Turntable.fm jest ponownie uruchomiona (z zaangażowanie pierwotnego założyciela, Billy Chasen), ale jest też Turntable.org, która będzie podobno zostanie uruchomiony w wersji beta w kwietniu.

Wydaje się, że obie strony zmierzają w różnych kierunkach – Turntable.org, nowa wersja wspomina, że ​​będzie opłata abonamentowa (być może niezły pomysł, biorąc pod uwagę losy pierwszej wersji), podczas gdy oryginał wydaje się być w dużej mierze niezmieniony od tego, który został zamknięty w 2014 roku. Podczas gdy pierwotny założyciel potwierdził, że jest związany z wersją .fm, wersja .org również pracuje nad nią: sekcja Nasz zespół wspomina oryginalny członek założyciel firmy Turntable, a także artysta, który zaprojektował oryginalne awatary w 2011 roku.

Oryginalna aplikacja i obecny Turntable.fm umożliwiają utworzenie wirtualnego pokoju, a następnie wybranie muzyki, którą chcesz odtwarzać każdemu, kto słucha. W tej chwili wydaje się, że wybór utworów jest ograniczony do tego, co jest dostępne w YouTube, więc prawdopodobnie nie będziesz w stanie podstępnie przesuwać składanki. Wygląda na to, że integracja Soundcloud jeszcze nie działa.

Ponadto cała witryna wydaje się stopniowo pojawiać się i znikać, być może ze względu na rozchodzące się wieści o jej powrocie:

Zakładając, że znajdziesz swoją drogę, publiczność będzie mogła porozmawiać o Twoich świetnych (lub okropnych) wyborach utworów. Możesz także współpracować jako DJ ze współpracownikami, jeśli masz ochotę naśmiewać przyjaciela lub współpracownika. Chociaż aplikacja wygląda tak samo jak kiedyś, jest kilka aktualizacji z 2021 r .: mój awatar ma założoną maskę i są GameStop naklejki dostępne na wirtualne laptopy DJ-a.

Nyan Cat i GameStop są dziwnie istotne w 2021 roku.
Zrzut ekranu: The Verge

Turntable.fm został zamknięty w 2013 roku, po długiej walce o przetrwanie, którą my uważnie obserwował, mając nadzieję, że aplikacja to zrobi. Każda wiadomość od tamtej pory zdawała się na to wskazywać nigdy nie wracaj, ale dzisiaj strona wyskoczyła ponownie – prosząc o hasło, aby uzyskać dostęp. Aby uzyskać dostęp do hasła, witryna prosi o wysłanie wiadomości e-mail zawierającej ulubioną piosenkę (jest napisane, że wpuści Cię, jeśli jest to dobra piosenka, więc moje szanse).

Oryginalna strona była uwielbiana przez wielu, w tym przez nas w The Verge, i mile widziana niespodzianka, gdy ją z powrotem. Świat, a zwłaszcza przemysł muzyczny, bardzo się zmienił od 2013 roku i okaże się, jakie lekcje, jeśli w ogóle, wyciągną z pierwszej wizyty Turntable.fm i Turntable.org. inne zamienniki, które się pojawiły od jego upadku. Strona About Turntable.fm nadal chwali się, że jest to muzyka wybrana przez ludzi, a nie algorytmy, co może być po prostu nową / starą rzeczą, której potrzebowałem dzisiaj.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy remaster Etrian Odyssey sprawia, że ​​jeszcze bardziej tęsknię za Nintendo DS

Kiedy Nintendo zaprzestało produkcji 3DS — a wraz z nim istnienie urządzeń przenośnych z dwoma ekranami — Ubolewałem nad dziwnymi grami, których już...

MLS Season Pass obniża cenę w połowie sezonu, Apple twierdzi, że wykorzystanie usług przekroczyło jego własne oczekiwania

Karnet sezonowy MLS na Apple TV obniża swoją cenę, aby uwzględnić fakt, że mniej więcej połowa sezonu dobiegła końca. Subskrypcja karnetu 2023...

NSA zhakowała iPhone’y, twierdzi Rosja; odkryte plany wojenne

Rosja twierdził, że NSA zhakowany iPhone'y należących zarówno do obywateli rosyjskich, jak i zagranicznych dyplomatów przebywających w kraju. Co więcej, twierdzi, że Apple pomagał...
Advertisment