TSMC ogłasza wyniki za czwarty kwartał 2023 r. i odnotowuje wzrost przychodów o 14,4%


TSMC (TWSE: 2330, NYSE: TSM) ogłosiło dzisiaj skonsolidowane przychody w wysokości 625,53 miliarda NT $, zysk netto w wysokości 238,71 miliarda NT $ i rozwodniony zysk na akcję w wysokości 9,21 NT $ (1,44 USD za jednostkę ADR) za czwarty kwartał zakończony 31 grudnia 2023 r. .

W ujęciu rok do roku przychody w czwartym kwartale pozostały zasadniczo niezmienne, natomiast zysk netto i rozwodniony EPS spadły o 19,3%. W porównaniu do trzeciego kwartału 2023 roku wyniki czwartego kwartału oznaczały wzrost przychodów o 14,4% i zysk netto o 13,1%. Wszystkie dane liczbowe zostały sporządzone zgodnie z TIFRS w ujęciu skonsolidowanym. W dolarach amerykańskich przychody w czwartym kwartale wyniosły 19,62 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 1,5% rok do roku, ale wzrost o 13,6% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Marża brutto za kwartał wyniosła 53,0%, marża operacyjna 41,6%, a marża zysku netto 38,2%.

W czwartym kwartale dostawy płytek 3-nanometrowych stanowiły 15% całkowitych przychodów z płytek; 5 nanometrów stanowiło 35%; 7 nanometrów stanowiło 17%. Technologie zaawansowane, zdefiniowane jako technologie 7-nanometrowe i bardziej zaawansowane, odpowiadały za 67% całkowitych przychodów z płytek.

„Nasza działalność w czwartym kwartale była wspierana przez ciągły rozwój naszej wiodącej w branży technologii 3 nanometrów” – powiedział Wendell Huang, wiceprezes i dyrektor finansowy TSMC. „Wkraczając w pierwszy kwartał 2024 r., spodziewamy się, że na naszą działalność będzie miała wpływ sezonowość smartfonów, częściowo zrównoważona ciągłym popytem związanym z HPC”.

Na podstawie bieżących perspektyw biznesowych Spółki zarząd oczekuje, że ogólne wyniki w pierwszym kwartale 2024 r. będą następujące:

  • Oczekuje się, że przychody wyniosą od 18,0 miliardów dolarów do 18,8 miliardów dolarów;

Oraz, w oparciu o założenie dotyczące kursu wymiany 1 dolara amerykańskiego na 31,1 dolarów NT,

Reklama
  • Oczekuje się, że marża zysku brutto będzie wynosić od 52% do 54%;
  • Oczekuje się, że marża zysku operacyjnego będzie wynosić od 40% do 42%.

Kierownictwo oczekuje ponadto, że budżet kapitałowy na 2024 rok wyniesie od 28 do 32 miliardów dolarów.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...

Obóz programistyczny Lambda School — obecnie BloomTech — w końcu zostaje ukarany

Dlaczego? Wśród innych oszukańczych praktyk „Bloom Institute of Technology” nie nazywał ich pożyczkami. Reklamowała sposób, w jaki studenci mogą znaleźć dobrze...
Advertisment