TSMC inwestuje w Japonii w miarę wzrostu obaw o stabilność Tajwanu


Jabłko chipmaker TSMC jest jedną z siedmiu firm produkujących półprzewodniki, które ogłosiły plany inwestowania w operacje w Japonii szczyt G7 w kraju.

Jedną z kluczowych kwestii do omówienia na szczycie jest odporność gospodarcza i bezpieczeństwo w świetle rosnących zagrożeń dla światowego handlu, w tym obaw o przyszłość Tajwanu…

Zagrożenie dla Tajwanu

Wszystkie procesory Apple są produkowane przez Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), dzięki czemu losy kalifornijskiej firmy są głęboko powiązane z polityczną i ekonomiczną stabilnością kraju.

Podczas gdy Tajwan uważa się za niezależny kraj – z własną konstytucją, wyborami, paszportem, walutą i siłami zbrojnymi – chiński rząd postrzega wyspę jako terytorium własnego kraju.

Globalna reakcja na rosyjską inwazję na Ukrainę pokazała Chinom, że inwazja na Tajwan może narazić je na ryzyko gospodarcze, ale mało prawdopodobne, aby stawić czoła wojskowymz obawy, że może wywołać wojnę nuklearną.

Reklama

Chiny nawet ćwiczyły blokadę w sierpniu ubiegłego roku. Amerykańscy doradcy wojskowi stwierdzili wówczas, że ryzyko krótkoterminowe jest niskie, ale średnio- i długoterminowe perspektywy dla Tajwanu nie są dobre.

Dowiedzieliśmy się w tym tygodniu, że konglomerat Warrena Buffetta Berkshire Hathaway sprzedany Wszystko swoje akcje TSMC w tym, co zostało opisane jako „gwałtowny” ruch. Powiedział, że chodziło o obawy dotyczące lokalizacji, a nie firmy, a konkretnie wspomniał o Japonii jako o bezpieczniejszej perspektywie inwestycyjnej.

TSMC inwestuje w japońskie operacje

The Financial Times donosi, że TSMC zgodziło się zbudować nową fabrykę w Japonii i zapowiedział, że mogą powstać kolejne.

Siedmiu największych na świecie producentów półprzewodników przedstawiło plany zwiększenia produkcji i pogłębienia partnerstwa technologicznego w Japonii, podczas gdy zachodni sojusznicy zintensyfikują wysiłki na rzecz przekształcenia globalnego łańcucha dostaw chipów w obliczu rosnących napięć z Chinami […]

Stany Zjednoczone zaangażowały znaczny kapitał dyplomatyczny, aby nakłonić swoich sojuszników w regionie do bliższego sojuszu przeciwko postrzeganemu zagrożeniu ze strony rosnącej potęgi technologicznej i wojskowej Chin oraz do zmniejszenia zależności od chipów produkowanych przez TSMC i inne firmy na Tajwanie.

TSMC, największy na świecie kontraktowy producent chipów, również wyraził możliwość większych inwestycji w Japonii po tym, jak zgodził się na budowę nowej fabryki w południowo-zachodniej prefekturze Kumamoto.

Zdjęcie: Szymon Launay/Nierozpryskiwany

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wywiad z CIO: Adam Warne, CIO, River Island

Doświadczony technolog handlu detalicznego, Adam Warne, dokonał ważnej zmiany, gdy w październiku 2021 r. został dyrektorem ds. informatyki w znanej marce modowej River...

Nowy remaster Etrian Odyssey sprawia, że ​​jeszcze bardziej tęsknię za Nintendo DS

Kiedy Nintendo zaprzestało produkcji 3DS — a wraz z nim istnienie urządzeń przenośnych z dwoma ekranami — Ubolewałem nad dziwnymi grami, których już...

MLS Season Pass obniża cenę w połowie sezonu, Apple twierdzi, że wykorzystanie usług przekroczyło jego własne oczekiwania

Karnet sezonowy MLS na Apple TV obniża swoją cenę, aby uwzględnić fakt, że mniej więcej połowa sezonu dobiegła końca. Subskrypcja karnetu 2023...
Advertisment