Trzy sposoby, w jakie Oura Ring może poprawić komfort korzystania z aplikacji dla użytkowników iPhone’a


Jeśli chodzi o narzędzia do śledzenia zdrowia, jest w nich wiele do pokochania Pierścień Oury i towarzysząca mu aplikacja. Ponad 200 danych biometrycznych pierścienia synchronizuje się z aplikacją Oura Ring, zapewniając użytkownikom szczegółowe analizy i wgląd w ich ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie, a także różne medytacje, ćwiczenia oddechowe i nie tylko. Jednak po zaledwie kilku tygodniach posiadania pierścienia Oura Ring, istnieją pewne oczywiste zmiany, które Oura może (i powinna) wprowadzić, aby poprawić komfort użytkowania iPhone’a.

Śledzenie alkoholu

Aplikacja Oura Ring naprawdę błyszczy, jeśli chodzi o śledzenie snu. Każdego ranka, kiedy się budzę, otrzymuję Ocenę snu i prawie za każdym razem, gdy osiągam wynik w „optymalnym” zakresie – 85 lub więcej. Aplikacja Oura Ring wykorzystuje siedem różnych komponentów do obliczania Oceny snu, w tym całkowitego snu, wydajności, odpoczynku, snu REM, snu głębokiego, opóźnienia i czasu.

Jak powiedziałem, mój pierwszy tydzień z Oura Ring zaowocował oceną snu wynoszącą 85 lub więcej, gdy codziennie rano sprawdzałem aplikację. Jednak pewnej nocy, kiedy wypiłem w ciągu pierwszego tygodnia, uzyskałem wynik snu wynoszący 57, a było to spowodowane alkoholem, który spożyłem przed pójściem spać.

Chociaż aplikacja Oura Ring pozwala śledzić, które czynniki zewnętrzne mogą mieć wpływ na Twój sen – w tym alkohol – powinna ona umieszczać spożycie alkoholu na stronie głównej aplikacji, tak aby była to pierwsza rzecz, którą widzisz wraz z celem aktywności, w ciągu dnia informacje o stresie i inne ciekawostki prezentowane na pierwszy rzut oka, które pomogą Ci przeżyć najlepszy możliwy dzień.

Dla firmy, która wkłada tyle wysiłku i energii w analizę snu i która wie, co robimy w sprawie negatywnego wpływu alkoholu na nasz sen, umożliwienie użytkownikom śledzenia spożycia alkoholu od samego początku powinno być oczywistym posunięciem. Sama Oura zna wpływ alkoholu na nasz sen, jak podkreślono w zakładce „Odkrywaj” w aplikacji Oura Ring:

Reklama

Chcielibyśmy, aby Oura Ring dawała użytkownikom możliwość śledzenia spożycia alkoholu bezpośrednio ze strony głównej, bez konieczności przekopywania się w poszukiwaniu tego typu informacji. Dobry sen jest podstawą reszty naszego dnia i Oura Ring o tym wie – alkohol zakłóca dobry, czysty sen, dlatego powinniśmy być w stanie rejestrować, co pijemy, aby zobaczyć, jak zmieniają się nasze wzorce snu w miarę upływu czasu. wynik.

Funkcja „chora”.

Niedawno po raz pierwszy miałem Covid-19 i każdy, kto miał Covid, wie, że może to spowodować wyniszczającą chorobę. Moje doświadczenie z Covidem nie zwaliło mnie całkowicie, ale spowodowało długotrwały objaw Covid – ostre zapalenie gardła – które nie pozwalało mi spać przez ostatnie trzy noce.

W wyniku braku snu aplikacja Oura Ring zaczęła być oskarżycielska i wymagająca:

Muszę przyznać, że naprawdę zaniepokoiło mnie to, co zobaczyłem na ekranie następnego ranka po tym, jak przespałem 2,5 godziny, i nie była to jedyna wiadomość, jaką otrzymałem w tym tonie – ale tylko dla niej zrobiłem zrzut ekranu .

Chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to po prostu aplikacja Oura Ring, wiadomości pokazane powyżej musiały zostać zatwierdzone przez rzeczywistych ludzi. Używanie imperatywu „Zwróć uwagę” jest wyjątkowo okropne, ponieważ przypomina hej, nie mów mi, co mam robić, zwracam uwagę. A potem powtarzanie „Wszystko będzie dobrze” jest niezwykle protekcjonalne – wiem, że będzie dobrze, tak jak w życiu w ogóle i w tej sytuacji, ale nie mogę spać, bo jestem chora i Aplikacja Oura Ring powinna pozwolić mi to gdzieś wbić.

Jeśli aplikacja pierścieniowa Oura zauważy, że Twoja Ocena snu gwałtownie się pogarsza – co najwyraźniej ma miejsce – chcę, aby zadała mi pytanie. Coś w stylu: „Twoja Ocena snu spada. Czym różni się Twoja rutyna?” W ten sposób mogę zalogować się do aplikacji Oura Ring i poinformować, że aktualnie jestem chory, zamiast budzić się z małą ilością snu lub bez snu tylko po to, by otrzymać reprymendę od aplikacji.

Dodawanie obsługiwanych treningów w aplikacji

Z powodów, które są poza mną, Oura Ring, z ponad 200 danymi biometrycznymi, które dostarczają użytkownikom dokładne i przydatne dane, ma zaledwie pięć treningów obsługiwanych w aplikacji, które można nagrywać z poziomu aplikacji Oura Ring. Co więcej, co dodatkowo wprowadza zamieszanie, możesz dodawać treningi, które wykonałeś i zsynchronizowałeś za pośrednictwem Apple Health, ale w rzeczywistości nie możesz nagrywać większości tych treningów na Oura Ring w czasie rzeczywistym.

Na przykład: mogę nagrać 30-minutowy spacer, który codziennie wykonuję z psem, w aplikacji Oura Ring, ale nie mogę zrobić tego samego w przypadku treningów HIIT.

Bardzo chciałbym móc śledzić swoje wskaźniki zdrowotne w czasie rzeczywistym podczas treningu HIIT w sposób, w jaki mogę zalogować się na mój zegarek Apple Watch.

Końcowe przemyślenia

Każda z powyższych zmian byłaby mile widzianym ulepszeniem aplikacji Oura Ring, która kosztuje 5,99 USD miesięcznie za pełny dostęp do wielu funkcji. Moim zdaniem tym, co czyni Oura Ring wyjątkowym, jest sama aplikacja Oura Ring, ponieważ nie tylko otrzymujesz bardzo szczegółowe dane na temat Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia, ale aplikacja jest przepiękna i zawiera mnóstwo interesujących informacji, do których można łatwo uzyskać dostęp z odrobiną szturchania.

Więcej o Oura Ring:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment