Trzy sposoby na rozszerzenie cyfrowej wizji poza zespół techniczny


Dyrektorzy ds. Informatyki i dyrektorzy ds. Technologii (CTO) zawsze bronili wartości, jaką niesie technologia, a zwiększona wydajność, prognozowanie i operacje to jedne z największych przepowiedzianych korzyści.

Ale technolodzy wykorzystują możliwości oprogramowania i sprzętu w coraz bardziej boczny sposób, co oznacza, że ​​technologia nie jest już domeną podstawowych nakrętek i śrub w biznesie – napędza także ambicje biznesowe, cel i ponowne wynalezienie.

Czy stosowana jest sztuczna inteligencja (AI) pomiń stronniczość, blockchain do kierowania zrównoważony rozwójlub technologia do noszenia, aby ulepszyć doświadczenie klientazastosowania technologii są nie tylko nieograniczone, ale stały się one podstawową częścią strategii biznesowej.

Według badań przeprowadzonych w połączeniu z Accenture’s Wizja technologii 2021liczba ta wzrosła w następstwie pandemii, w której technologia stała się tak integralną częścią priorytetów biznesowych, że ponad ośmiu na dziesięciu liderów biznesu (83%) uważa, że ​​ich technologie i strategie biznesowe są teraz nierozłączne, podczas gdy ponad trzy czwarte (77 %) twierdzą, że sukces zależy od stosu technologii.

Jednak efektywne stanie się organizacją dysponującą technologią wymaga znacznie więcej niż tylko zobowiązania do cyfrowej transformacji – wymaga wizji technologicznej, strategicznych inwestycji i, co najważniejsze, nowego rodzaju przywództwa.

Mówiąc prościej: przekształcenie przedsiębiorstwa w lidera technologii nie może ograniczać się wyłącznie do nadzoru CIO lub CTO. Aby odnieść sukces, a podejście cyfrowe musi być wspierany przez całą kadrę kierowniczą i przejawiać się we wszystkich obszarach organizacji.

Reklama

Jak więc zręczność cyfrowa może wyewoluować z zespołu technicznego i przeniknąć do każdego działu? Oto trzy kwestie, które firmy powinny rozważyć.

1. Przebuduj salę posiedzeń

Stopnie uniwersyteckie wysoko postawionych dyrektorów technicznych są w większości zakorzenione i nie jest zaskakujące nauka, technologia, inżynieria i matematyka (TRZON). Ale prezesi coraz częściej proszą o posiadanie tej wiedzy także poza sektorem technologicznym, jak na przykład Amazon mianował dyrektora generalnego Amazon Web Services (AWS) swoim nowym dyrektorem generalnym.

Jest to trend, który prawdopodobnie rozprzestrzeni się po Covid-19, z 69% brytyjskich liderów biznesu wzywając do obsadzenia ról dyrektorów przez osoby z doświadczeniem technicznym, aby zapewnić pomyślny biznes od wybuchu pandemii.

Korzyści płynące z posiadania umiejętności dyrektora generalnego są trudne do przecenienia. Jeśli firma chce przekształcić się wokół technologii cyfrowej, każdy pracownik potrzebuje energii do tej misji – dlatego na czele stoi figurant, który ma wiedzę i pasję do technologii.

Nie wszystko to wskazuje na liczenie się w sali konferencyjnej – niezliczone firmy, takie jak Alibaba i AirBnB, mają założycieli poza areną technologiczną – ale to, na co wskazuje, to potrzeba, aby liderzy biznesowi byli obeznani z technologią i szybko.

Wymaga to stałej współpracy i uczenia się od CIO i CTO, przeformułowania ich myślenia o technologii jako kosztu ogólnego na czynnik o wartości strategicznej oraz dostosowania ich sposobu myślenia z „wyzwania do ukończenia” do kultury ciągłych zmian.

Pracownicy zaakceptują tę zmianę kulturową tylko wtedy, gdy zrobią to liderzy biznesowi; jeśli liderzy tego nie zrobią, ryzykują pozostanie w tyle za konkurentami lub sprowokowanie wezwań do potasowania w sali konferencyjnej.

2. Ja, technolog

Jednak, umiejętności cyfrowe nie tylko wymaga opieki w zarządzie, ale musi stać się prerogatywą dla wszystkich pracowników, bez względu na to, w jakim dziale się znajdują. Oznacza to większe skupienie się na szkoleniach z podstaw cyfrowych, a także inwestowanie w narzędzia, które umożliwią pracownikom budować własne programy i aplikacje.

Obejmuje to wdrażanie przetwarzanie języka naturalnego i zrobotyzowana automatyzacja procesów (RPA), które umożliwiają pracownikom ogólnym zrozumienie ogromnych fragmentów danych i zautomatyzowanie analiz, które można wykorzystać. Należy również wziąć pod uwagę aplikacje samoobsługowe, przepływy pracy z niskim kodem i bez kodu, aby wszyscy pracownicy mogli tworzyć przepływy pracy i aplikacje, których potrzebują, bez polegania na zespołach programistów.

Istnieją silne sygnały, że dzięki prognozom firmy Gartner firmy już umożliwiają pracownikom stanie się samodzielnymi technologami przyjęcie niskiego kodu wzrośnie o 22,6% w 2021 r., ponieważ organizacje chcą tworzyć projekty programistów obywatelskich i wdrażać nowe aplikacje w odpowiednim tempie.

Jednak aby firmy mogły naprawdę wspierać innowacje u podstaw w dziedzinie cyfrowej, istnieje krytyczny element stosu technologii, który muszą wziąć pod uwagę, zanim wdrożą te samoobsługowe aplikacje typu oprogramowanie jako usługa (SaaS): Chmura.

3. Spójrz na chmurę

Liderzy biznesowi powinni zdawać sobie sprawę, że technologie chmurowe to znacznie więcej niż ulubione hasło dyrektora ds. Informatyki. Badania firmy Accenture dotyczące trendów w inwestycjach technologicznych FTSE 350 pokazują, że możliwości chmury są kluczowymi czynnikami wpływającymi na wyniki finansowe, a najsilniejsi wykonawcy znacznie częściej omawiają technologie chmurowe, takie jak wirtualizacja, DevOps i internet rzeczy (IoT) w swoich rocznych raportach za 2020 rok.

Dlatego też, gdy firmy chcą się kierować technologią, muszą upewnić się, że ich stos technologiczny jest obsługiwany przez solidną infrastrukturę chmury. To nie tylko uwalnia ich od ciężaru starszych systemów, ale także pozwala im przekształcić się w biznes oparty na platformie, który może korzystać z wielu cyfrowych możliwości, aby szybko dostosować się do dzisiejszych priorytetów i prognozować potrzeby jutra.

Aby firmy mogły osiągnąć największy zwrot z inwestycji z migracji do chmury, muszą unikać ograniczania się do ograniczonego modelu „lift and shift”.

Migracja do chmury nie polega na zmianie lokalizacji centrum danych, chodzi o strategiczne układanie stosów, uwzględnianie sztucznej inteligencji, DevOps, mikrousługi, IoT – wszelkie technologie, które prowadzą do strategicznej wizji firmy – i łączą tę inteligencję w ramach jednej architektury. I kluczowa jest strategiczna wizja migracji do chmury – liderzy biznesowi muszą znać to jak własną kieszeń.

Niech nastąpi zmiana

Ponieważ firmy dążą do przejścia od reakcyjnego przystosowania się do tworzenia nowych strategicznych możliwości po pandemii, muszą wyjść poza inwestycje w technologie i stać się prawdziwie napędzanymi technologią.

Aby odnieść sukces, stare powiedzenie „ludzie, procesy i technologia” wciąż wytrzymuje próbę czasu. Mianowicie, liderzy biznesowi muszą rozwijać wiedzę technologiczną na najwyższym poziomie, aby przewodzić swojej organizacji; pracownicy muszą mieć uprawnienia do samodzielnego stania się technologami; i wreszcie, odpowiedni stos technologiczny – oparty na chmurze – musi zostać wdrożony, aby zapewnić firmie przyszłe wyzwania.

Mówiąc prościej: technologia cyfrowa musi stać się gwiazdą północną biznesu, jednocząc kierownictwo, kierownictwo i pracowników dzięki możliwościom, które oferuje, zwinny sposób pracyi kulturę ciągłej transformacji.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wszystkie lokalizacje ukrytych twarzy w Hellblade 2

Znajdziesz ukryte kamienne twarze rozsiane po całym terenie Saga Senuy: Hellblade 2. Znalezienie tych przedmiotów kolekcjonerskich i skupienie się na...

23 maja 2024 r. — MacBooki ze wszystkimi ekranami, aktywności na żywo w Shazam i nie tylko

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...

Czy możesz umieścić gry Steam w swoim testamencie?

Pewnego dnia umrzesz. Wszyscy to zrobimy. Ale co stanie się z Twoją biblioteką gier cyfrowych, gdy to zrobisz? ...
Advertisment