Trzy powody, dla których Lenovo poniosło porażkę z linią smartfonów do gier Legion


Lenovo ogłosiła swój pierwszy telefon do gier, Legion Pro i Legion Duel, w 2020 roku. Pierwsze urządzenia wyróżniały się wysokiej klasy specyfikacjami, estetyką gier i dwoma portami ładowania USB-C. Nie było to nic, co widzieliśmy wcześniej i szybko zyskało popularność wśród graczy i entuzjastów. Jednak, jak być może już przeczytałeś tytuł, to nie wystarczyło, aby utrzymać wysokie koszty, a Lenovo ostatecznie ogłosiło, że całkowicie zaprzestaje działalności w zakresie smartfonów do gier.

Wiadomość ta nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, że słyszeliśmy pogłoski o tym, że Lenovo zamyka na jakiś czas swoją działalność w zakresie smartfonów do gier. 29 marca 2023 roku firma ogłosiła, że ​​zamyka działalność związaną z grami i zobowiązała się do zbadania różnych form, aby wspierać graczy.

Rzecznik Lenovo potwierdził Urząd Androida że firma zaprzestała działalności w zakresie smartfonów do gier:

Reklama

„Lenovo wycofuje swoje mobilne telefony do gier Legion z systemem Android w ramach szerszej transformacji biznesowej i konsolidacji portfolio gier. Jako lider w dziedzinie urządzeń i rozwiązań do gier, Lenovo jest zaangażowane w rozwijanie kategorii gier w różnych formach, a także skupianie się na obszarach, w których może przynieść największą wartość globalnej społeczności graczy”.

Tutaj przyjrzymy się trzem prawdopodobnym wyjaśnieniom, które mogły doprowadzić do ostatecznego zamknięcia działu telefonów do gier Lenovo. Przyjrzymy się, dlaczego Lenovo nie zyskało na popularności i jak konkurencja rzuciła mu wyzwanie.


Lenovo nie udało się zdobyć trakcji poza Chinami

Pojedynek Legionów Lenovo z 2020 roku

Lenovo wkroczyło na rynek smartfonów do gier w bardzo trudnym czasie, kiedy większość firm borykała się z niedoborami i przestojami z powodu szalejącej pandemii. Pomimo spowolnienia gospodarczego i trudności, wydawało się, że Lenovo odniosło pewien sukces dzięki swoim pierwszym smartfonom Lenovo Legion Pro i Duel. Rok później firma ujawniła nawet swoich następców.

Jednak telefony do gier nie zyskały popularności w Europie i na innych kluczowych rynkach i nigdy tak naprawdę nie wystartowały. Chociaż nie mamy danych dotyczących sprzedaży ani liczby dostarczonych przez Lenovo jednostek, wyglądało na to, że firma dobrze sobie radzi na swoim rodzimym terenie w Chinach.

Lenovo nie udało się zdobyć pozycji kluczowego gracza w branży telefonów do gier i często trudno było znaleźć jego urządzenia na półkach na rynkach europejskich i północnoamerykańskich, na których miały być dostępne. Gracze często musieli sprowadzać urządzenia, wprowadzając dodatkowe podatki i inne opłaty prawne, które powodowały, że telefony były droższe.

Konkurencja utrudniła sprawę

Nubia REDMAGIC 8 Pro telefon do gier 23

Obecny rynek smartfonów do gier jest zdominowany przez trzech dużych graczy. Asus i jego linia ROG, telefony do gier REDMAGIC firmy Nubia oraz wspierany przez Xiaomi BlackShark. Jest bardzo konkurencyjny i trudny do wejścia, ale wydawało się, że Lenovo wszystko rozgryzło dzięki swoim kilku pierwszym urządzeniom.

Powiązany: nubia Recenzja REDMAGIC 8 Pro: Mistrz wydajności

Na początku telefony Legion miały większość rzeczy, o które prosiliby gracze. Telefony miały jaskrawe kolory RGB w postaci wyświetlacza z tyłu, dwa porty ładowania USB-C zdolne do ekstremalnych prędkości ładowania, najnowszy high-end Snapdragon SoC oraz funkcje oprogramowania, które poprawiały wrażenia z gry.

Pod koniec Lenovo porzuciło większość funkcji na rzecz bardziej klasycznego projektu. Lenovo Legion Y70 wyglądał jak zwykły smartfon i niczym się nie wyróżniał. Telefon był również ograniczony do rynku chińskiego i nigdy nie opuścił kraju.

Wszystko sprowadza się do stale rosnących kosztów

Powrót Lenovo Legion Y90

Gdy ograniczenia zaczęły się zmniejszać, popyt zaczął rosnąć, w wyniku czego produkcja części i innych komponentów stała się trudniejsza i droższa. Inflacja również pogorszyła sytuację i istnieją dodatkowe taryfy, które producenci muszą pokryć i ostatecznie przekazać klientom. Mogło to jeszcze bardziej utrudnić Lenovo sprzedaż swoich urządzeń po rozsądnych cenach przy jednoczesnym utrzymaniu rozsądnej marży zysku.

Nieznana oferta telefonów i niski popyt prawdopodobnie przyczyniły się do decyzji Lenovo o nieudostępnianiu swoich najnowszych telefonów do gier szerszemu gronu odbiorców. Lenovo Legion Y70 był dostępny tylko w Chinach i nigdy nie został wydany w Europie ani na innych rynkach.

Co dalej z Lenovo?

Lenovo ThinkPhone firmy Motorola LI 2

źródło: motorola

Trudno przewidzieć, co gigantyczna firma, taka jak Lenovo, może wymyślić w następnej kolejności, ale można założyć, że prawdopodobnie skoncentruje się na rozwijających się produktach biznesowych. Firma niedawno ogłosiła swój pierwszy ThinkPhone od Motorolioferując bezproblemową integrację z ThinkPad i innymi produktami Lenovo.

Firma przejęła również Motorolę jakiś czas temu i od tego czasu koncentruje się na niedrogich i zorientowanych na budżet urządzeniach. Motorola próbowała ponownie wejść na rynek z kilkoma flagowymi urządzeniami z serii p. Mimo to nie udało mu się konkurować z Google, Samsungiem i Apple, które obecnie dominują na rynku w Ameryce Północnej. To powiedziawszy, Motorola wciąż się trzyma i oczekujemy, że firma będzie kontynuować inwestycje w rozwój bardziej budżetowych i przystępnych cenowo średniotonowców w przyszłości.

Sprawdź te potężne telefony do gier

  • PBI nubia REDMAGIC 8 Pro

    RedMagic 8 Pro

    Nubia REDMAGIC 8 Pro to jeden z najlepszych i najszybszych smartfonów do gier na rynku w 2023 roku. Jest zasilany przez Snapdragon 8 Gen 2 SoC, do 16 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci. Ma czułe wyzwalacze na ramionach, światła RGB, a nawet wentylator o prędkości 20 000 obr./min, aby wszystko było chłodne. Jeśli szukasz urządzeń o najwyższej wydajności, które mogą bez wysiłku grać w dowolne gry i tak długo, jak chcesz, REDMAGIC 8 Pro zapewni Ci ochronę.

  • Czarny rekin 5 Pro

    Czarny rekin 5 Pro

    Black Shark 5 Pro jest niedrogi, wydajny i wyposażony w fizyczne przyciski spustowe na ramieniu, zapewniające wygodniejszą i przyjemniejszą rozgrywkę. Obsługuje szybkie ładowanie 120 W i ma przyzwoitą konfigurację aparatu z tyłu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Usługa przeciwdziałania nękaniu Block Party opuszcza Twittera w związku ze zmianami w interfejsie API

Block Party, usługa przeciwdziałająca nękaniu, zaprojektowana w celu zwalczania obraźliwych treści na Twitterze, to najnowsza aplikacja innej firmy, która opuszcza platformę w świetle...

Co to jest kalibracja baterii na Androidzie i dlaczego warto to zrobić

Smartfony z Androidem i słaba żywotność baterii to niekończący się romans. Pomimo wysiłków firm zajmujących się smartfonami, aby poprawić wydajność baterii poprzez...

Lian Li przedstawia GALAHAD II TRINITY AIO i UNI FAN

Lian Li zaprezentował również nowe portfolio rozwiązań all-in-one (AIO) do chłodzenia cieczą oraz nowe wentylatory. Nazywana serią GALAHAD II TRINITY obejmuje trzy...
Advertisment