Trzy miliardy ludzi na całym świecie grają teraz w gry wideo, nowe programy telewizyjne


Nowy raport autorstwa DFC Intelligence ujawnił, że w połowie 2020 r. na świecie jest prawie 3,1 miliarda konsumentów gier wideo, co przy prawie 8 miliardach ludzi na całym świecie oznacza, że ​​około 40% naszej populacji gra w jakąś formę gier wideo. Najszybciej rosnącym segmentem tych konsumentów są ci, którzy grają w gry wyłącznie na swoich smartfonach. Stanowi to prawie połowę wszystkich konsumentów gier wideo.

Z tych prawie 3,1 miliarda graczy tylko około 8% to konsumenci dedykowani konsolom, ale ta grupa ma najwyższe wydatki na użytkownika.

1,5 miliarda, czyli 48% globalnych konsumentów gier wideo, to konsumenci gier komputerowych. Należy jednak zauważyć, że „obejmuje to pewne pokrywanie się z graczami, którzy również używają systemów konsolowych i urządzeń mobilnych”.

10 najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów

Raport DFC przedstawia również miejsca zamieszkania tych konsumentów gier wideo. Azja jest wiodącym regionem i ma 1,42 miliarda płacących konsumentów gier.

Na drugim miejscu jest Europa z 668 milionami płacących konsumentów gier, następnie Ameryka Łacińska z 383 milionami, a następnie Ameryka Północna z 261 milionami.

Poniższy wykres przedstawia podział użytkowników korzystających wyłącznie z urządzeń mobilnych. Azja składa się z 53%, następnie w Europie 17%, 11% w Ameryce Łacińskiej, 7% w regionie MENA i 4% w Ameryce Północnej.

Wiemy, w co gra te 3,1 miliarda ludzi Ghost of Tsushima była najlepiej sprzedającą się grą lipca 2020 roku, a następnie Call of Duty: Modern Warfare i Paper Mario: The Origami King. Te listy z NPD nie obejmują jednak gier mobilnych ani bezpłatnych gier, takich jak mega-hit Fortnite

.

Mówiąc o Fortnite, jego twórcy Epic Games toczy walkę prawną zarówno z Apple, jak i Google o ich antykonkurencyjne zachowanie, co doprowadziło do usunięcia Fornite zarówno z Apple App Store, jak i Google Play Store.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Wyślij e-mail na adres newstips@ign.com.

Adam Bankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @AdamBankhurst i dalej Skurcz.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!