Trzask zimny w Teksasie wstrzymał prace porządkowe w niektórych witrynach Superfund


Głębokie zamarznięcie Teksasu było ostatnim ostrzeżeniem, że ekstremalne zjawiska pogodowe grożą zniweczeniem wysiłków zmierzających do oczyszczenia najbardziej toksycznych miejsc w USA. W najgorszym przypadku klęska żywiołowa może uwolnić zakopane toksyczne substancje. Ale nawet minimalne szkody lub sama groźba burzy mogą zatrzymać lub spowolnić wysiłki związane z czyszczeniem.

Ta luka może stać się większym problemem, ponieważ zmiana klimatu powoduje więcej katastrof związanych z pogodą. Eksperci od lat naciskają Agencję Ochrony Środowiska na przygotowania do ataku.

„Mamy ponad dwa tuziny zakładów Superfund w naszym hrabstwie i jesteśmy jednym z najbardziej zagrożonych wybrzeży świata przez siły naturalne” – mówi Jackie Young-Medcalf, dyrektor wykonawczy organizacji non-profit Texas Health and Environment Alliance z siedzibą w Houston. „Dopóki odpady pozostają na miejscu… Jest zagrożone oddziaływaniem Matki Natury”.

Wysiłki mające na celu kontrolowanie zagrożeń w niektórych toksycznych lokalizacjach Superfund w Teksasie zostały tymczasowo wstrzymane w wyniku głębokiego mrozu, który zniszczył stan infrastruktura w lutym. Witryny Superfund to miejsca tak zanieczyszczone, że zostały umieszczone na Krajowej Liście Priorytetów w celu oczyszczenia. Według Agencji Ochrony Środowiska kilka z tych obiektów straciło moc lub zapobiegawczo zaprzestało działalności podczas zamrożenia. Co najmniej cztery lokalizacje doznały niewielkich uszkodzeń, takich jak pęknięte rury.

Po zimowych burzach, które zniszczyły systemy energetyczne i wodne, EPA oceniła 16 lokalizacji Superfund w Teksas, Arkansas i Luizjana na problemy. Znalezione uszkodzenia nie doprowadziły do ​​uwolnienia żadnych zanieczyszczeń, poinformowała EPA The Verge w e-mailu.

Jednak burze zdołały przynajmniej tymczasowo zamrozić niektóre operacje Superfunduszu. Jedno z miejsc Superfund, które grupa Young-Medcalf monitorowała przez lata, Jones Road Groundwater Plume w hrabstwie Harris, zostało uszkodzone podczas niedawnego trzaskania zimna. Agencja Ochrony Środowiska wykryła przeciekające zawory oraz pęknięte rury i armaturę na miejscu w następstwie zimowych burz. Agencja podała, że ​​uszkodzony sprzęt powróci do trybu online po naprawie. Według agencji krótkoterminowe przerwy w operacjach na miejscu nie wpłyną na długoterminową strategię ograniczania lub usuwania zagrożeń.

Reklama

W międzyczasie mieszkańcy nie mogą się doczekać wznowienia działań porządkowych. „To z pewnością spowalnia proces czyszczenia, ponieważ urządzenie nie jest w pełni sprawne, wiesz, nie może działać” – mówi Young-Medcalf. „Ostatecznie oznacza to, że to pióropusz oparów [the treatment system] który kiedyś wyciągał, siedzi tam, w dużej mierze niezakłócony ”.

Jones Road została zanieczyszczona przez firmę pralni chemicznej w centrum handlowym. Chemikalia używane przez firmę od 1988 r. Do jej zamknięcia w 2002 r. Doprowadziły do ​​zanieczyszczenia pobliskich prywatnych studni wodnych tetrachloroetylenem, zwanym również perchloroetylenem (PCE). PCE w wodzie pitnej połączony na większe ryzyko epilepsji i raka u osób narażonych we wczesnym dzieciństwie. Od tego czasu sprzątać wymagało zatykania studni i wyciągania oparów ze skażonej gleby.

W przeszłości klęski żywiołowe naraziły zakłady Superfund – i otaczające je okolice – na niebezpieczeństwo. Wody powodziowe huraganu Harvey przełamały ochronną pokrywę w wysypiskach San Jacinto w 2017 roku, uwalniając rakotwórcze chemikalia, dioksyny, do pobliskiej rzeki. Podobnie jak w przypadku wielu witryn Superfund, receptą na zwalczanie zanieczyszczeń było powstrzymanie ich na miejscu. Ale po tym, jak nasadka ochronna zawiodła podczas Harvey, EPA zdecydowany aby usunąć chemikalia.

„Nie ma niczego, co człowiek może stworzyć, co wytrzyma zmiany tej rzeki i siły Matki Natury, które tam zachodzą” – mówi Medcalf-Young. Problem w tym, że usunięcie chemikaliów z San Jacinto zajmie co najmniej jeszcze siedem lat. A w miarę nasilania się burz z powodu zmian klimatycznych, czas przeciwdziała wysiłkom związanym ze sprzątaniem. „Siedem lat więcej to siedem sezonów huraganów” – mówi Medcalf-Young.

To jeden z bardziej zniechęcających problemów, z jakimi borykają się już istniejące witryny Superfund. Według Jim Blackburn, profesor prawa ochrony środowiska na Uniwersytecie Rice, strategie oczyszczania i zabezpieczania tych miejsc zostały prawdopodobnie opracowane w celu uwzględnienia zagrożeń związanych z pogodą, z którymi borykała się lokalizacja w przeszłości. Ale zmiany klimatyczne tworzą nowe normy, których plany naprawcze mogły nie wziąć pod uwagę.

„Dość często widzieliśmy tutaj 100-letni deszcz. Terminy te straciły na znaczeniu, ponieważ mamy tak wiele silnych ulew, ”mówi Blackburn. „Stoimy w obliczu czegoś, co zmienia się w przyszłości. I nie sądzę, żebyśmy byli zbyt dobrzy w zrozumieniu, jak to ocenić, rozwiązać i zaplanować. ”

Oceniane są witryny Superfund co pięć lat czy lokalizacja nadal zawiera zanieczyszczenia na wysokim poziomie. Wtedy EPA rozważy, czy konieczne jest wprowadzenie jakichkolwiek zmian z powodu jakichkolwiek dodatkowych zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi, powiedział w e-mailu rzecznik biura EPA Region 6, w tym Teksas.

„Nowy zespół kierowniczy Agencji jest świadomy problemów związanych ze zmianami klimatycznymi i zakładami Superfund i będzie współpracował z personelem EPA w celu określenia kolejnych kroków w celu wykorzystania istniejących podejść do zmian klimatycznych programu Superfund” – powiedział rzecznik centrali EPA w e-mail. To odwrócenie się od podejścia EPA pod rządami byłego prezydenta Donalda Trumpa, gdy kierował nią wycofany na temat wcześniejszych starań o uwzględnienie zmian klimatycznych w pracach agencji.

Około 60 procent wszystkich niefederalnych lokalizacji Superfund znajduje się w miejscach, w których są narażone na powodzie, gwałtowne sztormy, podnoszenie się poziomu morza i pożary zaostrzone przez zmiany klimatyczne, zgodnie z raportem z 2019 r. raport przez Biuro Odpowiedzialności Rządu. Ten raport nie badał, w jaki sposób te wydarzenia lub inne wyzwania mogą opóźnić sprzątanie, ale jest to coś, czym agencja jest zainteresowana w przyszłości, jeśli Kongres przeprowadzi dochodzenie (GAO prowadzi dochodzenia na żądanie Kongresu).

„Można sobie wyobrazić, że jeśli obszar jest zalany i niedostępny, to wszelkie prace porządkowe, które mogły mieć miejsce, zostają wstrzymane” – mówi Alfredo Gómez, dyrektor ds. Zasobów naturalnych i środowiska w GAO. Mówi, że agencja chciałaby przyjrzeć się, jakie rodzaje wyzwań wpływają na tempo i harmonogram porządków Superfund.

„Teraz wiemy, że na naszą przyszłość związaną ze zmianami klimatu potencjalnie wpłyną częstsze i intensywniejsze burze” – mówi Gómez. „Jak możemy nadal zapewnić lepszą ochronę tych witryn?”



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skrócone linki Google’a przestaną działać w przyszłym roku

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z usługi skracania adresów URL goo.gl firmy Google przed jej zamknięciem w 2019 r., bądź ostrożny — linki te przestaną...

Wadliwa aktualizacja systemu Windows od CrowdStrike uderza w banki i linie lotnicze na całym świecie

Wadliwa aktualizacja oprogramowania komputerów korporacyjnych firmy cyberbezpieczeństwa CrowdStrike spowodowała wyłączenie milionów komputerów, z których większość znajduje się w środowisku komercyjnym lub korporacyjnym lub...

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...
Advertisment