Tryb Storylines w MLB The Show 23 przedstawia historię lig murzyńskich


Arcydzieło Marvina Gaye’a z 1971 roku, Co się dziejekończy się ponurą nutą „Inner City Blues (Make Me Wanna Holler)”. W przypadku piosenki ze słowem „holler” w tytule nastrój jest stonowany; to lament nad zubożałymi centrami miejskimi Ameryki i problemami społeczno-ekonomicznymi dotykającymi społeczności kolorowe. Tekst jest oszczędny, Gaye śpiewa zwięźle, ale język jest prosty, a przesłanie nie do przeoczenia: Przestępczość jest / wzrasta / chętnie wyzwala / policja.

Być może dobrze się stało, że piosenka o konsekwencjach segregacji pomogła twórcom MLB Show 23, która rozpocznie się 28 marca, dowiedz się, jak opowiedzieć historię Ligi Murzynów. Tegoroczny nowy tryb, Storylines, po raz pierwszy wprowadza do gry wideo niezwykłą, ale mało znaną historię przedintegracyjnego czarnego baseballu.

Twórcy MLB The Show mogli, powiedzmy, wziąć kilka gwiazd Negro League i po prostu wrzucić je do trybu Diamentowej Dynastii gry. Ale w momencie kiedy Ligi Murzynów w końcu dostają to, co im się należysto lat po założeniu pierwszej profesjonalnej ligi czarnych piłkarzy, taka oferta nie oddałaby sprawiedliwości ich dziedzictwu.

„Musieliśmy dowiedzieć się: w jaki sposób my, jako medium partycypacyjne, kształcimy naszą bazę graczy w ligach murzyńskich i kim byli ci gracze, w odpowiedni sposób dla [all-ages] gra?” Ramone Russell, publiczna twarz dewelopera MLB The Show SIE San Diego Studio, powiedział Polygon podczas prezentacji Storylines w zeszłym tygodniu.

Współpraca z Muzeum Baseballu Negro Leagues w Kansas City w stanie Missouri twórcy zdecydowali się na podejście hybrydowe. Tryb fabularny zawiera sekwencje grywalnych „momentów” dla ośmiu wielkich postaci Negro League, a segmenty te są opakowane w winiety wideo mające na celu edukację MLB Show 23 graczy o karierze i życiu tych sportowców. Grając w tym trybie, dowiesz się, jak wyglądała liga bejsbolowa Negro League — zawodnicy, stadiony, tłumy — i przekonasz się, jak wyjątkowi byli ci ośmiu piłkarzy. Ale „historyczna” część Storylines dzieje się poza boiskiem i jest ku temu bardzo dobry powód.

Reklama

Moment eureki w rozwoju fabuł nastąpił około półtora roku temu, kiedy Russell próbował rozwiązać zagadkę, jak wyłączyć ten tryb.

„Przez kilka pierwszych miesięcy projekt tak naprawdę nie miał podstaw, a ja myślałem: Ten projekt ma duszę — jeszcze nie wiem, co to jest, ale ma duszę”, powiedział Russell, który zajmuje się komunikacją dotyczącą rozwoju produktów i strategią marki w MLB The Show, a także jest siłą twórczą stojącą za Storylines. „Pewnego dnia jechałem samochodem i usłyszałem Inner City Blues Marvina Gaye’a, a potem zgasła żarówka”.

Russell wykorzystał „Inner City Blues” jako podstawę do koncepcyjnego wideo trybu Storylines, którego użył do przekazania swojej wizji zespołowi deweloperskiemu i uzyskania zielonego światła dla projektu. Potem przyszło wyzwanie, aby dowiedzieć się, jak ten tryb będzie działał. Jedną z myśli było umieszczenie graczy w korkach Jackie Robinsona w 1947 roku, kiedy przełamał barierę kolorów w baseballu z Brooklyn Dodgers. Russell musiał odrzucić ten pomysł, ponieważ programiści nie mogli — i nie chcieli — przedstawić prawdy o tym doświadczeniu w licencjonowanej przez ligę grze wideo z oceną ESRB E dla wszystkich.

„Musisz naprawdę pomyśleć o tych rzeczach w innym świetle. Bo jak to wygląda? powiedział Russell, który jest Czarny. Kontynuował: „Jeśli używasz Jackie Robinsona, jego debiutanckiego roku w Dodgersach, skórki od banana są rzucane na boisko; jest nazywany słowem na N. Czy zrobimy to w grze wideo? Do diabła, nie zrobimy tego”.

Nie oznacza to, że Storylines wymyka się historycznemu kontekstowi karier tych sportowców: że grali w ligach murzyńskich nie dlatego, że brakowało im talentu, by dostać się do głównych lig, ale po prostu dlatego, że ich skóra nie była biała. Opowiadanie tych historii jest istotnym elementem tego trybu i współgra obecnie z większym wysiłkiem ze strony Major League Baseball.

„To w 100% nasza odpowiedzialność, aby upewnić się, że młodsza publiczność, starsza publiczność, zna historię lig murzyńskich; to część naszej amerykańskiej tkanki” – powiedziała April Brown, wiceprezes ds. Brown dodał: „Chcemy mieć pewność, że wzmacniamy i podkreślamy tę historię, aby każdy młody człowiek mógł być z niej dumny”.

Russell powiedział Polygonowi, że tak zdecydował MLB Show 23 „nie zamierzał opowiadać tych historii z kontrolerem w dłoni”, ponieważ byłaby to „uczestnicząca trauma czarnych w grze wideo”. Zamiast tego, edukacyjna strona Storylines przybiera formę ponad 70 filmów dokumentalnych z udziałem Boba Kendricka, prezesa Negro Leagues Baseball Museum. Kendricka, który ma nieumyślnie zyskał reputację historyka Ligi Murzynów„ma tę wyjątkową umiejętność mówienia o brzydocie tamtych czasów i powodach, dla których istniały ligi murzyńskie, ale robi to w uroczysty sposób” — twierdzi Russell.

Fabuły naprawdę przypominają świętowanie, gdy zaczyna się akcja na boisku. MLB Show 23Twórcy odtworzyli sześć parków piłkarskich Negro League na potrzeby tego trybu, w tym Muehlebach Field w Kansas City i South Side Park w Chicago. Musieli powiązać stadiony z zakresem dat, a nie z konkretnym rokiem, ponieważ nie ma wystarczającej liczby zachowanych zdjęć i informacji, aby potwierdzić coś bardziej konkretnego niż ramy czasowe – jedna z licznych i ogromnych przeszkód logistycznych, jakie napotkali podczas tworzenia fabuły tryb. Mimo to starali się być tak autentyczni, jak tylko mogli.

Fani w grach Storylines Negro League są ubrani po uszy — i wszyscy siedzą razem, niezależnie od koloru skóry.
Obraz: PlayStation/YouTube

Pole Muehlebacha jest właściwie gdzie narodził się nocny baseball, w 1930 roku; nocne gry w Storylines są oświetlane przez lekkie ciężarówki, które wymyślił właściciel Kansas City Monarchs, JL Wilkinson. Wszyscy w tłumie są ubrani w swoje niedzielne najlepsze stroje, ponieważ mecze Negro League odbywały się w ten dzień tygodnia, a kibice szli prosto z kościoła na boisko. A czarne tłumy w większości są zintegrowane: wszyscy siedzieli razem na zawodach Negro League, w przeciwieństwie do meczów MLB, gdzie miejsca siedzące były rozdzielone.

Debiut Storylines w MLB Show 23 koncentruje się na ośmiu graczach: Martín Dihigo, John Donaldson, Andrew „Rube” Foster, John Jordan „Buck” O’Neil, Leroy „Satchel” Paige, Jackie Robinson, Hilton Smith i Hank Thompson. Twórcy dążyli do połączenia wielkich nazwisk i mniej znanych graczy, a także skupili się na różnorodności pozycji wokół bejsbolowego diamentu. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego brakuje konkretnej gwiazdy Negro League, Sony nazywa ten sezon 1 trybu Storylines. „Musimy zachować trochę ciepła na później”, powiedział Russell, wymieniając Josha Gibsona, sluggera z Hall of Fame, jako kogoś, kto pojawi się w przyszłości.

Momenty Storylines, które widzieliśmy podczas prezentacji, były krótkie i proste. Jeden polega na zdobyciu dodatkowej bazy i przebiciu się w biegu z Robinsonem, który rozpoczął swoją profesjonalną karierę baseballową w drużynie Monarchs w 1945 roku. Ale Russell obiecał, że mniej więcej połowa z nich będzie „wyjątkowymi momentami”, oferującymi zabawne i interesujące zwroty akcji w grze. typowe doświadczenie MLB The Show.

Na przykład „Satchel’s Pitch Types” gra z interfejsem gry. W przypadku większości hurlerów przycisk X wskazuje szybką piłkę. Ale tutaj ton na ekranie obok przycisku X to „piłka pszczela” Paige osiągająca prędkość 105 mil na godzinę — nazwana tak, ponieważ „była tam, gdzie chcę, żeby była, kiedy chcę, żeby tam była”, jak Kendrick cytuje słowa Paige podczas klip przedstawiający ten moment. Zespół komentatorów MLB The Show, Boog Sciambi i Chris Singleton, nagrał nowy dźwięk specjalnie dla Storylines; faktycznie używają nazw unikalnych boisk Paige i dostarczają więcej informacji o wszystkich graczach w całym trybie.

Unikalne nazwy Satchel Paige dla jego osobistych typów narzutów, widoczne w trybie fabularnym MLB The Show 23

Oprócz jego „piłki pszczelej”, repertuar ćwiczeń Satchel Paige obejmował „unikającego nietoperza”, „dwugarbnego”, „północnego pnącza” i „dipsy-do”.
Zdjęcie: SIE San Diego Studio/Sony Interactive Entertainment

Z tego, co widzieliśmy, Storylines wydaje się być starannie wykonanym pakietem, który posłuży jako wspaniała interaktywna lekcja historii na temat, o którym większość fanów baseballu mogłaby dowiedzieć się kilku rzeczy. I nawet jeśli to tylko jedna lub dwie rzeczy, będzie to miało znaczenie.

W swoich początkowych rozmowach z Kendrickiem Russell był „sparaliżowany”, powiedział Polygon, przez zniechęcające zadanie, które go czekało. W jaki sposób gra wideo może naprawdę uchwycić znaczenie i wpływ lig murzyńskich? Kendrick — który jest obdarzony kojącym głosem okazuje się być idealny do narracji filmów dokumentalnych — uspokoił Russella, wspominając o swoim doświadczeniu w pracy jako konsultant ds 42film biograficzny Jackie Robinson z 2013 roku, w którym wystąpili Chadwicka Bosemanaktóry skupia się na zaledwie dwóch latach życia Robinsona.

Russell powiedział, że Kendrick powiedział mu, że biografie, a nawet filmy dokumentalne, to „wersja tematu lub osoby z CliffNotes, która, miejmy nadzieję, wzbudzi twoje zainteresowanie, aby dowiedzieć się więcej”. Nadzieja jest taka MLB Show 23 gracze obejrzą Storylines, a następnie wezmą do ręki książkę, obejrzą film dokumentalny lub odwiedzą Muzeum Baseballu Negro Leagues.

„Jeśli jesteś młodym czarnoskórym chłopcem lub czarnoskórą dziewczyną, który być może nigdy nie był na meczu baseballowym, ale poznajesz historię baseballu poprzez [the Storylines mode] lub inne możliwości, możesz powiedzieć: „Wiesz co? Chciałbym zobaczyć mecz baseballowy w prawdziwym życiu i może zostać fanem” – powiedział Brown z MLB. „A więc znowu, jeśli chodzi o naszą odpowiedzialność za historię [of the Negro Leagues]: To jest historia Czarnych. To historia baseballu”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Potrzebujemy Eternal Sunshine of the Spotless Mind dla Gmaila

Czy zaglądałeś ostatnio do swojej skrzynki e-mail? Oto sugestia: nie rób tego. Mogę ci powiedzieć, jak to wygląda, nawet go nie...

Mandalorianin daje Star Wars: Rebel’s Gazareb dużą scenę CGI

Odcinek z tego tygodnia Mandalorianin sezon 3, „Pirat”, był świadkiem powrotu Carona Tevy, kapitana New Republic Starfighter Paula Sun-Hyunga Lee,...

Pojawiają się wyniki Snapdragon 8cx Gen 4 SoC Geekbench, prawdopodobnie próbka inżynierska

Wyniki testów porównawczych dla Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 4 SoC pojawił się w przeglądarce Geekbench wcześnie rano, pod oznaczeniem Snapdragon 8cx Next Gen....
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!