Tryb Clamshell, lepszy Stage Manager


Już tylko kilka dni dzieli nas od ŚWDC 2024kiedy Apple w końcu zaprezentuje kolejne wersje swoich systemów operacyjnych – w tym iPadOS 18. Choć uważam się za maniaka, to mam też iPada Pro i lubię go używać do konkretnych zadań. Jednak w oprogramowaniu iPada jest dużo do ulepszenia – czytaj dalej, gdy dzielę się moją prośbą o dodanie funkcji dla iPadOS 18.

Prośba o funkcję w iPadOS 18: Stage Manager mógłby być znacznie lepszy

Przez lata na iPadzie można było uruchamiać tylko jedną aplikację na raz. Jednak od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego iPada Pro firma Apple rozszerzyła możliwości iPada w zakresie wielozadaniowości. Wraz z iPadOS 16 firma wprowadziła Kierownik sceny – nowy sposób uruchamiania wielu aplikacji w systemie Windows, dający użytkownikom większą swobodę w organizowaniu aplikacji na ekranie.

Ale dwa lata później Stage Manager nadal ma pewne głupie ograniczenia, które denerwują mnie za każdym razem, gdy próbuję używać iPada jako laptopa.

Na przykład Stage Manager umożliwia otwarcie maksymalnie czterech aplikacji na ekranie. Kiedy na iPadzie są cztery okna, a ty próbujesz otworzyć piąte, jedno z pozostałych po prostu znika. Rozumiem takie zachowanie na 11-calowym iPadzie, ale dzieje się tak również po podłączeniu iPada do zewnętrznego wyświetlacza, co nie ma żadnego sensu.

Menedżer sceniczny iPadOS

Nowoczesne iPady mają te same chipy co komputery Mac, więc dlaczego na iPadach nie można uruchamiać więcej niż czterech aplikacji jednocześnie? Naprawdę mam nadzieję, że iPadOS 18 rozwiąże ten problem. Kolejna nowa funkcja, którą mam nadzieję zobaczyć w aktualizacji: opcja zmiany rozmiaru Docka w iPadOS. Nawet przy moim iPadzie ustawionym na „Więcej miejsca” Dock jest nadal niepotrzebnie duży na ekranie.

Reklama

Tryb klapkowy

Ale nie tylko lepszy Stage Manager, jest coś, co naprawdę chciałbym zobaczyć w iPadOS 18, a jest to tryb Clamshell. Dla niewtajemniczonych: tryb Clamshell to funkcja dostępna w wielu laptopach, która umożliwia korzystanie z nich przy zamkniętej pokrywie po podłączeniu do monitora zewnętrznego.

Chociaż iPada można podłączyć do monitora, nie można po prostu wyłączyć wbudowanego wyświetlacza, aby używać monitora zewnętrznego jako monitora głównego. Dla niektórych osób może to nie stanowić problemu, ale ja jestem przyzwyczajony do pracy z MacBookiem w trybie Clamshell, aby skupić się na jednym dużym ekranie – a nie mogę tego zrobić w przypadku iPada Pro.

W rzeczywistości posiadanie większej liczby opcji zarządzania monitorami zewnętrznymi na iPadzie byłoby świetne. Bardzo chciałbym zobaczyć na przykład więcej opcji skalowania interfejsu.

Menedżer sceniczny w systemie iPadOS 17

Finder na iPadzie 18

Tak, iPady mają już aplikację Pliki. Ale bądźmy szczerzy, ta aplikacja jest okropna do poważnego zarządzania plikami. Aplikacja Pliki jest prawdopodobnie jedną z moich największych frustracji, gdy próbuję używać iPada w pracy, ponieważ jest tak prosta, że ​​wszystko staje się znacznie bardziej skomplikowane.

Aplikacja zyskała wiele nowych funkcji od czasu jej wprowadzenia w iOS 11 (w rzeczywistości istniała już jako aplikacja iCloud Drive od iOS 9). Chciałbym jednak, aby aplikacja wyglądała bardziej jak Finder w systemie macOS.

Brakuje mi takich rzeczy jak możliwość zmiany nazwy partii plików lub otwarcia pliku w określonej aplikacji i edytowania go tam bez tworzenia nowej kopii, bo tak działa iOS. I niespodzianka, aplikacja Pliki nadal nie może otwierać plików DMG, z których Apple często korzysta.

Jak skorzystać z nowych funkcji aplikacji Pliki w iPadOS 16

Łatwiejszy sposób instalowania czcionek

Zarówno iOS, jak i iPadOS umożliwiają użytkownikom instalowanie niestandardowych czcionek. Jednak zwykle wymaga to użycia aplikacji innych firm i profilu konfiguracyjnego. Nie można po prostu pobrać plików TTF i OTF i zainstalować ich na iPadzie, co jest koszmarem dla twórców pracujących z niestandardowymi czcionkami w swoich projektach

Proszę, Apple. Przynieść Książka czcionek do iPada.

Zakończyć

Mógłbym godzinami pisać o brakujących funkcjach w iPadOS, ale w tej chwili to właśnie tych brakuje mi najbardziej. Co z tobą? Czego spodziewasz się zobaczyć w iPadOS 18 w przyszłym tygodniu? Daj mi znać w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Meze Audio przedstawia uniwersalne słuchawki douszne ALBA z adapterem USB-C

Meze Audio rozszerzyło swoją imponującą ofertę słuchawek o ALBA, nowy model douszny klasy podstawowej. Estetycznie wyrafinowane, z pięknym białym wykończeniem, nowe słuchawki...

W najbliższym czasie korzystanie z RCS w wersji beta systemu iOS 18 może nie być możliwe

Jak ogłosił Apple na konferencji WWDC 2024, iOS 18 oficjalnie zapewnia obsługę RCS – lub Rich Communication Services – na iPhone’a. Jednakże,...

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...
Advertisment