Trwają działania mające na celu przywrócenie klientów korzystających z chmury, których dotyczy problem, do trybu online


OVHcloud przeniósł się, aby zapewnić klientów, że w kampusie centrum danych w Stasburgu we Francji trwają prace porządkowe, ponieważ firma walczy o przywrócenie usług na miejscu po pożarze z tego tygodnia.

Tak jak zgłoszone przez Computer Weekly, na miejscu wybuchł pożar w dniu 10 marca 2021 r., w wyniku którego jedno z czterech centrów danych, które tam obsługuje, zostało zniszczone (SGB2), a drugie doznało częściowego uszkodzenia (SBG1), a cztery z jego 12 serwerowni zostały zniszczone.

„Inne centra danych OVHcloud w Strasburgu nie ucierpiały z powodu pożaru…[but] są obecnie wyłączone, ale nieuszkodzone ”- poinformowała firma w aktualizacji dla klientów, opublikowanej 11 marca 2021 r.

Dokument potwierdził, że przyczyna pożaru jest obecnie badana, a klienci OVHcloud na całym kontynencie nadal doświadczają przerw w świadczeniu usług i przestojów.

W międzyczasie firma stwierdziła, że ​​„robi wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić ciągłość usług” i pracuje nad planem ponownego uruchomienia na miejscu centrów danych, które nie zostały dotknięte pożarem, oraz przywrócenia SBG1 do trybu online.

Firma posiada również rezerwę mocy dostępną w innych swoich centrach danych, z których 15 jest w samej Europie, które zostaną udostępnione klientom, których dotyczy oświadczenie.

Reklama

Ponadto firma zobowiązała się do zwiększenia własnej produkcji nowych serwerów w centrach danych w nadchodzących tygodniach, aby zastąpić te utracone podczas pożaru.

„Mamy zapasy nowych serwerów w lokalizacjach Roubaix i Gravelines [in France], gotowe do dostarczenia większości klientów, których dotyczy problem. Będziemy dalej zwiększać dostępność w tych centrach danych, wytwarzając prawie 10 000 nowych usług w nadchodzących tygodniach ”- dodano w oświadczeniu. „Klienci, których to dotyczy, zostaną jak najszybciej powiadomieni o tym procesie”.

OVHcloud ostrzega również klientów, aby mieli się na baczności przed potencjalnymi atakami phishingowymi, ponieważ cyberprzestępcy mogą próbować wykorzystać skutki pożaru, wysyłając nikczemne e-maile.

„Uważamy, że nasi klienci zachowują ostrożność w odniesieniu do otrzymywanych wiadomości e-mail” – ostrzegał dokument. „W czasach kryzysu często wzrasta złośliwa aktywność (phishing, spam itp.). Zachowanie czujności jest ważniejsze niż kiedykolwiek ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Intel udostępnia sterowniki graficzne Arc GPU 101.5590 WHQL

W piątek (14/06) firma Intel udostępniła najnowszą wersję sterowników graficznych Arc GPU. Wersja 101.5590 WHQL dodaje optymalizację Game On (dzień zerowy) dla...

ASUS przedstawia karty graficzne GeForce RTX z serii 40 z obsługą SFF-Ready Prime

Firma ASUS wprowadziła na rynek serię Prime kart graficznych GeForce RTX z serii 40 „Ada”, które spełniają nowe wymagania firmy NVIDIA Specyfikacja SFF-Ready...

ASUS przedstawia plecak do gier ROG Archer ErgoAir BP3800

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dziś plecak do gier Archer ErgoAir BP3800. Wszechstronny Archer ErgoAir o pojemności 40 litrów ma...
Advertisment