Trwa drugi sezon Shoguna — oto, o czym może być


Shogun jest wczesnym pretendentem do Najlepszy program telewizyjny 2024 roku. Serial, który zadebiutował w lutym, jest mądry, skomplikowany, niesamowicie dobrze wykonany, pięknie zagrany i najczęściej oglądany serial FX w historii, jak wynika z komunikatu prasowego sieci. Wszystko to sprawia, że ​​czwartkowa zapowiedź powrotu serialu na kolejny sezon nie jest zaskoczeniem. Pozostaje tylko pytanie, o czym dokładnie będą te sezony.

Według zapowiedzi FX serial powróci z dwoma dodatkowymi sezonami. Prace nad nowymi sezonami rozpoczną się wkrótce, a pomiędzy FX a wersją oryginału będą prowadzone prace Shogun autora, Jamesa Clavella. W nadchodzących sezonach powróci także wiele kluczowych talentów stojących za pierwszym sezonem, w tym współtwórcy, showrunnerzy, producenci wykonawczy i scenarzyści, Justin Marks i Rachel Kondo, a także producentka wykonawcza Michaela Clavell oraz producent i gwiazda serialu Hiroyuki Sanada. , kto grał Lord Yoshii Toranaga w sezonie 1.

Shogun”pierwszy sezon serialu jest adaptacją powieści Jamesa Clavella pod tym samym tytułem, która ukazała się pierwotnie w 1975 roku. Pierwszy sezon serialu jest adaptacją całej (bardzo długiej) powieści Clavella, co pozostawia pytanie, co dokładnie będzie dotyczyć kolejnych dwóch sezonów pod dyskusję.

Reklama

Zdjęcie: Colin Bentley/FX

Jedną z możliwych opcji programu mogłoby być szukanie inspiracji w innych pracach Clavella. Chwila Shogun jest bez wątpienia najpopularniejszą z książek, Clavell napisał jeszcze trzy powieści w swojej azjatyckiej sadze, z Shogun jako pierwszy chronologicznie. On także napisał Tai-Panksiążka o dwóch handlarzach wyruszających do Hongkongu w latach czterdziestych XIX wieku po pierwszej wojnie opiumowej, Gai-Jinkontynuacja Tai-Pan Akcja rozgrywa się 20 lat później i głównie w Japonii Dom Szlachetnyktórego akcja rozgrywa się w Hongkongu w 1963 roku.

Ta różnorodność powieści może stanowić solidną podstawę dla kilku sezonów, z których każdy rozgrywa się w innym czasie i miejscu. Jednakże spowodowałoby to wiele innych problemów, w tym kwestie dokładności kulturowej. Obydwa Marks i Kondo bardzo głośno wypowiadali się na temat dokładności Shogun jest dla nich niezwykle ważny, często przepisując sceny, aby lepiej odzwierciedlały ówczesne postawy kulturowe Japonii. Nagłe przeniesienie serialu do zupełnie nowego kraju, z zupełnie nową kulturą i innymi zwyczajami byłoby ogromnym przedsięwzięciem i z pewnością znacząco zmieniłoby serial. Chociaż nie oznacza to, że nie da się tego zrobić.

Być może jeszcze bardziej przekonująca jest obecność Sanady. Biorąc pod uwagę powrót legendarnego japońskiego aktora do serialu, a jego fenomenalna kreacja w roli Toranagi stanowi wyjątkowy aspekt pierwszego sezonu serialu, wydaje się bardziej prawdopodobne, że Marks, Kondo i reszta produkcji zdecydują się na pozostawienie historii w Japonii i stwórz serię, która będzie bardziej bezpośrednią kontynuacją Shogunhistoria. Na szczęście w tym okresie historii Japonii nie brakuje fascynujących i złożonych tematów, które można poruszyć w programie.

Hiroyuki Sanada stoi dumnie przed tłumem w Shogunie

Zdjęcie: Katie Yu/FX

Choć oryginalna powieść Clavella zmienia imiona znanych japońskich postaci historycznych, jest ona ściśle oparta na prawdziwej historii kraju, co oznacza, że ​​my również możemy zajrzeć do historii, aby zobaczyć, co będzie dalej z serialem. Toranaga wzorowana jest na Tokugawie Ieyasu, prawdziwym japońskim daimyo i pierwszym shōgunie potężnego szogunatu Tokugawa, który rządził krajem od 1603 do 1868 roku.

Pierwszy sezon kończy się, gdy Toranaga jest o krok od zdobycia zamku w Osace, czego naprawdę dokonał Ieyasu (choć nieco wcześniej niż 1600 rok). Jeśli więc serial planuje podążać według harmonogramu historii Japonii, następny sezon prawdopodobnie będzie dotyczył skutków decyzji Toranagi o otwartym przejęciu władzy. W prawdziwym życiu Ieyasu napotkał spory opór w postaci rywalizującego daimyo o imieniu Ishida Mitsunari, który później poprowadził armię przeciwstawiającą się Ieyasu, wciągając Japonię w wojnę domową.

Zatrzymamy na tym historię, ryzykując ujawnieniem kilku potencjalnie znaczących punktów fabuły, ale nie trzeba dodawać, że wojna domowa dałaby przyszłe sezony Shogun mnóstwo miejsca na świetną telewizję.

Oczywiście nie będziemy wiedzieć na pewno, o czym dokładnie będą te nadchodzące sezony Shogun będzie się opierać, dopóki FX nie ogłosi oficjalnego komunikatu, ale wiemy, że będziemy oglądać bez względu na wszystko.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment