True Detective: Night Country właśnie podwyższyło poziom gry swoim korpusem


Zaczyna się jako błysk – najkrótszy przebłysk czegoś przerażającego, czegoś lodowatego aż do czerni. Dostajemy więcej: głowę, kończynę, grymas. Zaczyna to nabierać ostrości w całej scenie, poprzez fragmenty dialogów: ci mężczyźni zamarli na śmierć w wyraźnie bolesnym przerażeniu, a ich ciała zawieszone były w połowie wijącego się, a także w ziemi. Mnóstwo odmrożeń; niektórzy nawet wydrapali sobie oczy. Kiedy w końcu wykopią ciała, będą one pojedynczą, zamrożoną masą przewożoną na jęzorze lodu na lokalne lodowisko, gdzie będą mogły powoli rozmrażać. Jest Lovecraftowski i spektakularny. To jest dokładnie to, co Prawdziwy detektyw: Nocna kraina scenograf Daniel Taylor miał nadzieję, że tak właśnie będzie.

“Jego kamień węgielny całego przedstawienia– mówi Taylor. „Dzielenie z nim przestrzeni było absolutnie przerażające. Zawsze byłeś świadomy. Kiedy ubieraliśmy lodowisko, zawsze oglądałeś się przez ramię, ponieważ miałeś wrażenie, że ktoś cię obserwuje — lub obserwowało cię sześć osób”.

Żeby uzyskać odpowiedni kształt, Taylor i showrunner Issa López usiadłem, aby przebrnąć przez wszystkie „przypadkowe myśli, które przychodzą ci do głowy na temat tego, jak to mogłoby wyglądać” po przeczytaniu opisu „korpusik” na stronie. Szybko zawęzili pewne szczegóły tego, co to musiało oznaczać: chociaż Taylor początkowo przypuszczał, że ciała mogą być splecione w węzły, López chciał, aby były ułożone bardziej liniowo. Pochylona kaskada kończyn pozwoliłaby, aby cała grupa była wyraźnie „przerażona w jednym kierunku”. Aby zilustrować, w jaki sposób każdy naukowiec może zostać umiejscowiony i spleciony z innym, López odważnie rzucił się na ziemię i zaczął odgrywać scenkę, w jaki sposób przerażone ciała zostaną zamrożone.

Wśród wpływów, które ostatecznie wciągnęli:

  • „Skurczona głowa, w której skóra zaczęła się odsuwać i odsłaniać przemieszczone lub rozłączone usta” (praca Phila Hale’a, sugestia Lópeza)
  • Berlinde De Bruyckere, belgijska artystka, która rzeźbi „naprawdę brutalne sekcje, w których są wycięcia, widać ten rodzaj skóry udrapowanej i rozciągniętej, ale nie jest się do końca pewnym, czy to część ciała, na którą patrzysz”
  • Ringu — konkretnie „odsłona, w której otwierają szafkę” (jeśli wiesz, wiesz)
  • Wieczna udręka Francisa Bacona (malarza, a nie lorda kanclerza Wielkiej Brytanii)
  • Zdjęcie barokowego tańca podwodnego, aby nadać całości „poczucie ruchu”, jak gdyby ten stos ciał został po prostu zatrzymany w panice

Ten ostatni był sugestią ich zespołu protetyków, Dave’a Elseya i Lou Elseya (nagranie Lópeza z Guillermo del Toro), którym najtrudniej było zbudować masę ciał.

Reklama

Zdjęcie: Michele K. Short/HBO

Trio zamarzniętych głów zakopanych w śniegu w True Detective: Night Country.

Zdjęcie: Michele K. Short/HBO

W tym celu przeprowadzono kolejne dyskusje na temat łączenia i splatania ciał oraz dyskusje na temat różnych etapów ich rozmrażania. Dostali skany aktorów, żeby dokładnie ustalić proporcje. Po przećwiczeniu ekspresji twarzy kazali aktorom przytrzymywać twarze w „tych przerażających pozycjach” przez 20 minut, aby mogli uzyskać odpowiednią obsadę na żywo. Rozmawiali z ekspertami, aby uzyskać dokładny poziom „czerni, która przejęła ich stopy i palce”. To było ekstremalne, ale tego żądał korpus.

„Każdy włosek w brwi został indywidualnie dziurkowany; każdy ząb był odlany indywidualnie. To był niesamowity kawałek artyzmu — nigdy nie pracowałem, w którym w wykonanie protezy włożono tyle czasu i wysiłku” – mówi Taylor. „Widzimy to w ciemności podczas zamieci, widzimy pod jasnymi światłami na lodowisku – nie da się przed tym ukryć. Musi być wysokiej jakości.”

Rezultat mówi sam za siebie: potężna masa horroru, coś niemożliwego i instynktownego jednocześnie. Na pytanie, czy on i López w ogóle uważano za coś nadprzyrodzonego konstruując dzieło sztuki, jakim jest zwłoki, Taylor odmówił komentarza (przynajmniej dla tych, którzy widzieli tylko odcinek 2). Dość powiedzieć, że chcieli, żeby wyglądało to koszmarnie; jak Taylor powiedział o sztuce De Bruyckere’a: „Zdecydowanie wydaje się to organiczne, ale jest naprawdę paskudne”.

Prawdziwy detektyw: Nocna krainapierwsze dwa odcinki, wraz z korpusem, są teraz transmitowane w serwisie Max. Nowe odcinki pojawiają się w każdą niedzielę wieczorem o 21:00 czasu wschodniego.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment