Trinnov ogłasza oczekujący na opatentowanie tryb zwiększania ciśnienia metodą kształtowania fali


Rok po wprowadzeniu technologii WaveForming i jej unikalnego sposobu kontrolowania propagacji fal i trybów sterowni, Trinnov Audio wprowadza najnowszy, zgłoszony do opatentowania tryb ciśnieniowy firmy WaveForming. Opisywany jako kolejny wielki postęp w reprodukcji dźwięku, technologia WaveForming Pressurization uzupełnia gamę aktywnych rozwiązań akustycznych firmy Trinnov, rozszerzając technologię WaveForming Propagation, która eliminuje modalną odpowiedź pomieszczenia pomiędzy pierwszym trybem a częstotliwością do 150 Hz.

Rok po wprowadzeniu technologii WaveForming i jej unikalnego sposobu kontrolowania propagacji fal i trybów sterowni, Trinnov Audio wprowadza najnowszy, zgłoszony do opatentowania tryb ciśnieniowy firmy WaveForming. Opisywany jako kolejny wielki postęp w reprodukcji dźwięku, technologia WaveForming Pressurization uzupełnia gamę aktywnych rozwiązań akustycznych firmy Trinnov, rozszerzając technologię WaveForming Propagation, która eliminuje modalną odpowiedź pomieszczenia pomiędzy pierwszym trybem a częstotliwością do 150 Hz.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Trinnov wybiórczo udostępnił WaveForming partnerom-ekspertom i kilku wykwalifikowanych beta testerom, charakteryzującym się wymagającym, profesjonalnym i metodycznym podejściem. Umożliwiło to firmie Trinnov udoskonalenie kluczowych parametrów i zweryfikowanie swojego podejścia. Teraz, rok po pierwszym wprowadzeniu na rynek, Trinnov Audio zwiększa różnicę w wydajności dzięki wprowadzeniu Pressureurization, swojej nowej, oczekującej na opatentowanie technologii.

Tryby pomieszczeń różnią się w zależności od pokoju. Dzieje się tak, ponieważ częstotliwość i efekt fal stojących jest funkcją długości fal i wymiarów pomieszczenia, a także metod konstrukcyjnych i materiałów zastosowanych w pomieszczeniu. Jednakże poniżej pewnej częstotliwości (im dłuższe pomieszczenie, tym niższa częstotliwość pierwszego trybu) fale stojące nie powodują ogromnych spadków i szczytów w pomieszczeniu, ponieważ długości fal są po prostu zbyt długie, aby doskonale się znosić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. pokój.

Poniżej częstotliwości pierwszego trybu pomieszczenia, zwiększanie ciśnienia stopniowo przejmuje propagację w ramach algorytmu WaveForming, a Trinnov wykorzystuje dwa planarne układy przednich i tylnych subwooferów jako pojedynczy trójwymiarowy układ wolumetryczny, aby osiągnąć maksymalne ciśnienie w całym polu akustycznym. Połączenie wszystkich subwooferów grających razem umożliwia odtwarzanie niższych częstotliwości, rozciągając się na zakres infrabasu. Tylne subwoofery nie działają już jako czyste pochłaniacze, ale także jako emitery. Wszystkie subwoofery wpływają na poziom ciśnienia akustycznego w zakresie niskich częstotliwości.

 

Reklama

Zwiększanie ciśnienia jest wbudowane w WaveForming na każdym etapie algorytmu, aby osiągnąć najlepsze możliwe ciśnienie w pomieszczeniu, biorąc pod uwagę typowe nieszczelności rzeczywistych pomieszczeń. „Zdajemy sobie sprawę, że pomieszczenie nie działa jak idealny falowód i że propagacja fali jest konieczna, aby osiągnąć wydajność w rzeczywistym środowisku. To samo dotyczy ciśnieniowania metodą WaveForming, aby osiągnąć wydajność w normalnych pomieszczeniach, ponieważ nie działają one jak idealna komora ciśnieniowa lub komora sprężania” – mówi Arnaud Laborie, dyrektor generalny i współzałożyciel Trinnov Audio.

Zwiększanie ciśnienia uzupełnia gamę aktywnych technologii akustycznych firmy Trinnov, udostępniając po raz pierwszy dedykowaną technologię rozwiązującą każde z różnych zachowań akustycznych w salach kina domowego. Zwiększanie ciśnienia metodą WaveForming maksymalizuje wydajność systemu w połączeniu z Propagacja falowa, co eliminuje reakcję modalną pomieszczenia pomiędzy pierwszym trybem a częstotliwością do 150 Hz, gdzie tryby pokojowe są najbardziej problematyczne. W tym obszarze akustyka jest doskonale przewidywalna z fizycznego punktu widzenia, co umożliwia WaveForming kontrolowanie 100% pola dźwiękowego i proste usuwanie trybów pomieszczenia. Propagacja wykorzystuje wiele ekskluzywnych koncepcji Trinnov, w tym wiele źródeł i wiele kontrolerów.

 

Firmowe oprogramowanie do optymalizacji głośników i pomieszczeń Optimizer wykorzystuje zarówno ciśnienie, jak i propagację metodą WaveForming, aby osiągnąć globalną równowagę i optymalną wydajność w domenie czasu i częstotliwości w całym paśmie. Łagodzi również szersze problemy akustyczne, które są bardziej percepcyjne i złożone, począwszy od problemów elektroakustycznych, takich jak problemy z wyrównaniem aktywnej zwrotnicy i problemy z dyfrakcją, po problemy psychoakustyczne, traktując dźwięk bezpośredni, wczesne odbicie i reakcje mocy pomieszczenia (pole rozproszone). z wieloma odpowiednimi technikami.

WaveForming zostanie udostępniony publicznie w 2024 roku jako bezpłatna aktualizacja oprogramowania, która stanie się dostępna dla wszystkich właścicieli procesorów Altitude firmy Trinnov. Trinnov pracuje obecnie nad umożliwieniem stosowania technologii WaveForming w pomieszczeniach z niezbyt idealnym rozmieszczeniem subwoofera, aby mimo to osiągnąć najlepszą możliwą wydajność.

Trinnov Audio zademonstruje nowy tryb zwiększania ciśnienia firmy WaveForming na targach ISE 2024 (stoisko 2C500) we współpracy z Krix, Barco i Officina Acustica. To nowe osiągnięcie w reprodukcji niskich częstotliwości debiutuje w aktywnym systemie kina domowego 13.14.6.

www.trinnov.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment