Toyota wybuduje w Północnej Karolinie fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych o wartości 1,29 miliarda dolarów


Toyota wybuduje fabrykę akumulatorów o wartości 1,29 miliarda dolarów w Północnej Karolinie, starając się przenieść część swojego łańcucha dostaw pojazdów elektrycznych do Stanów Zjednoczonych. Wiadomość pojawia się tuż po ogłoszeniu przez Toyotę, że będzie zainwestuj około 13,6 miliarda dolarów w technologię baterii w ciągu następnej dekady, w tym 9 miliardów dolarów inwestycji w produkcję, gdy próbuje zelektryfikować swoją gamę pojazdów.

Toyota planuje wydać 1,29 miliarda dolarów na nową fabrykę w ciągu następnej dekady, ale produkcja w fabryce ma rozpocząć się w 2025 roku, powiedział Chris Reynolds, dyrektor administracyjny Toyota Motor North America. W pierwszym roku Toyota planuje wyprodukować 1,2 miliona akumulatorów do nadchodzącej linii pojazdów elektrycznych, powiedział Reynolds.

„Ta inwestycja, która moim zdaniem jest jak dotąd największą inwestycją prywatnego kapitału w historii Karoliny Północnej… stworzy co najmniej 1750 nowych miejsc pracy i pomoże nam rozwinąć i zlokalizować produkcję akumulatorów samochodowych” – powiedział Reynolds podczas konferencji prasowej. utorować drogę dla elektrycznych pojazdów akumulatorowych budowanych tutaj w Stanach Zjednoczonych”.

Fabryka nie obejdzie się bez kosztów dla podatników. Według Wiadomości i obserwator, Komitet ds. Inwestycji Gospodarczych Karoliny Północnej zatwierdził pakiet zachęt podatkowych w wysokości 438,7 miliona dolarów, aby zachęcić Toyotę do budowania w stanie.

Fabryka akumulatorów Toyoty to najnowszy nowy obiekt planowany, ponieważ firmy samochodowe starają się zwiększyć produkcję pojazdów elektrycznych. pierwszy samochód elektryczny Toyoty dalekiego zasięgu, kompaktowy SUV BZ4X, ma zostać wydany w połowie 2022 roku.

Ford i południowokoreański producent akumulatorów SK Innovation wydają 11,4 miliarda dolarów na kilka nowych fabryk w Tennessee i Kentucky, podczas gdy Ogólne silniki wraz z partnerem LG Chem planuje cztery nowe fabryki akumulatorów w USA. W Europie, Volkswagen zamierza uruchomić sześć zakładów produkujących ogniwa akumulatorowe do 2030 r. A Tesla jest bliski ukończenia fabryka baterii w Berlinie, który wyprodukowałby 250 GWh — mniej więcej tyle, ile wynosi aktualna światowa zdolność produkcyjna ogniw akumulatorowych.

Reklama

Według GlobalData, firmy zajmującej się danymi i analizami, oczekuje się, że globalnie produkcja baterii wzrośnie z 95,3 GWh w 2020 r. do 410,5 GWh w 2024 r.

Wiadomość ta ma również miejsce w kontekście zaciekłego lobbingu w Waszyngtonie w sprawie przyszłości federalnej ulgi podatkowej na pojazdy elektryczne, która obecnie zapewnia obniżenie o 7500 USD ceny zakupu niektórych pojazdów elektrycznych. Demokraci w Kongresie zaproponowali zwiększenie kredytu do 12 500 dolarów na zakupy pojazdów elektrycznych dokonywanych w USA przez uzwiązkowionych robotników, wywołując reakcję ze strony firm niezwiązanych, takich jak Tesla i Toyota. Japoński producent samochodów ma wyświetlać całostronicowe ogłoszenia prasowe oskarżając prezydenta Joe Bidena i demokratów o „zabawę”[ing] polityka z otoczeniem.”

Chociaż firma była pierwszym liderem w produkcji samochodów hybrydowych gazowo-elektrycznych z Priusem, Toyota podobno postrzegała hybrydy jako środek tymczasowy dopóki wodorowe ogniwa paliwowe nie stały się konkurencyjne. Teraz firma nadrabia zaległości z takimi firmami jak Nissan i ma podobno lobbował spowolnić przechodzenie Stanów Zjednoczonych na pojazdy elektryczne.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!