To rocznica Silent Hill; pamiętasz, jak uwielbiał policjanta z przedszkola?


Gra w oryginał Ciche Wzgórze po raz pierwszy w 1999 roku wiele jego wpływów było od razu widocznych: horror psychologiczny Adriana Lyne’a drabina Jakuba i adaptacja Lolita; Williama Petera Blatty’ego Egzorcysta 3; Stanleya Kubricka Lśnienie; dzieła science-fiction i horrory Raya Bradbury’ego, Stephena Kinga (znanego również jako Richard Bachman) i Deana Koontza.

Dopiero w następnej dekadzie hardkor Ciche Wzgórze Fani odkrył niezaprzeczalny wpływ komedii Ivana Reitmana i Arnolda Schwarzeneggera Policjant w przedszkolu nad projektem i architekturą gry. To może być najdziwniejsze odkrycie na temat przełomowego horroru studia Team Silent, bardziej niż jakiekolwiek dziwaczne UFO lub sekretne zakończenie serii związane z shiba inu.

Największym odniesieniem jest Ciche WzgórzeSzkoła podstawowa w Midwich – od której wzięła swoją nazwę Wioska Potępionych. Jest bezpośrednio wzorowany na szkole, z której pochodzi Policjant w przedszkolu, co dokładnie ilustruje poniższy film. (W filmie nazywa się Astoria Elementary, ale jest to… szkoła podstawowa w świecie rzeczywistym o nazwie John Jacob Astor Elementary.)

The Ciche Wzgórze zwrócił się zespół programistów Policjant w przedszkolu, wydanej w 1990 roku, aby nadać grze autentyczny amerykański klimat małego miasteczka, począwszy od żółtych autobusów szkolnych po plakaty zdobiące szkolne korytarze. Niektórzy twierdzą, że wpływy sięgają głębiej, ot tak Ciche WzgórzeGłówny bohater Harry Mason jest ubrany podobnie do Johna Kimble’a ze Schwarzeneggera. Obie historie opowiadają o zaginionych dzieciach i obie szczęśliwie kończą się tym, że główny bohater staje się nowym ojcem.

Decyduję się wierzyć w inną prawdę. Po prostu ktoś z zespołu Naprawdę lubi Policjant w przedszkolubardzo dziwny i chaotyczny tonalnie film, i chciałem dać najwyżej oceniany pojazd Schwarzeneggera Reitmana (powyżej Junior I Bliźnięta) to należne rekwizyty.

Reklama

Ciche Wzgórze to w końcu list miłosny do wpływów zespołu. Mapa w grze jest wypełniona ulicami nazwanymi na cześć pisarzy gatunku, takich jak James Ellroy, Carl Sagan, Robert Bloch, Michael Crichton i Richard Matheson. Odniesienia do gazet w grze Milczenie owiec seryjny morderca Buffalo Bill. Czterech nauczycieli w Midwich Elementary nosi imiona członków Sonic Youth. Jeden z mostów w mieście nosi imię Genesisa P-Orridge’a z Psychic TV i Throbbing Gristle. Nawet dziwne zakończenia UFO są teraz odczytywane jako hołd.

Ciche Wzgórze pisarz Hiroyuki Owaku przeniósł później te wpływy Lynchowskie Ciche wzgórze 2który zawiera scenę wyrwaną z Niebieski aksamit, z Głową Piramidy zastępującą Franka Bootha. Późniejsze gry nawiązywały do ​​samych gier Silent Hill, m.in Ciche wzgórze 3 wracając do historii Harry’ego Masona i Silent Hill 4: Pokójłącząc się z pomniejszymi postaciami w 2 I 3. Prawie każda gra z serii zawierałaby także własną wersję komediowego zakończenia UFO.

W Wywiad z Famitsu z 2013 roku, Ciche Wzgórze reżyser Keiichiro Toyama opowiedział o tym, co wpłynęło na niego przy projektowaniu oryginalnej gry.

„Nigdy nie lubiłem horrorów typu cholernie szokującego, więc kiedy zaczynaliśmy, byłem trochę zagubiony” – powiedział Toyama. „Jestem fanem rzeczy okultystycznych, historii o UFO i tak dalej; a poza tym oglądałem wiele filmów Davida Lyncha. Więc tak naprawdę chodziło o to, żebym wziął to, co było na moich półkach i wziął pod uwagę bardziej horrorowe aspekty tego, co znalazłem. Naprawdę nie pomyślałem [Silent Hill] to była gra w dużym stopniu przypominająca horror i trochę mnie zaskoczyło, gdy ludzie po premierze powiedzieli mi, że jest straszna!”

Na szczęście w przypadku samozwańczych strachliwych kotów, takich jak Toyama, ten horror można nieco otępić, gdy ponownie wyobrazisz sobie Ciche Wzgórze jak koszmar w świecie Policjant w przedszkolu.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment