To kolejny flagowy soundbar firmy Sonos


W miarę jak Sonos kontynuuje prace nad naprawianiem błędów i udoskonalaniem wydajności swoich źle przyjęta aplikacja mobilna redesign, firma nadal koncentruje się na kilku nowych produktach sprzętowych. Wśród nich jest ultrapremium soundbar, który będzie następcą obecny Sonos Arc — i prawdopodobnie po wyższej cenie. Urządzenie o nazwie kodowej Lasso jest obecnie w ograniczonych testach beta i dziś mogę udostępnić jego pierwsze zdjęcia.

Wygląd zewnętrzny soundbara Lasso bardzo przypomina model Arc, który jest produktem firmy Sonos wprowadzono ponad cztery lata temu. Ale wewnątrz komponenty i przetworniki głośnikowe zostały całkowicie przeprojektowane i zaprojektowane na nowo, a to ma pociągnąć za sobą koszt ponad 1200 USD. Sonos zamierza wprowadzić Lasso na rynek w tym roku, choć termin ten może ulec zmianie.

Tak, soundbar Lasso ma bardzo podobną konstrukcję do Arc. Jeśli nie jest zepsuty…
Zdjęcie: The Verge

Kiedykolwiek Lasso (model sprzętowy S45) dotrze na miejsce, będzie pierwszym produktem Sonos, który zintegruje technologię Mayht, holenderskiego startupu, który firma przejęta w 2022 roku za 100 milionów dolarów w gotówce. W tym czasie Sonos docenił Mayhta za „wynalezienie nowego, rewolucyjnego podejścia do przetworników audio”. Dyrektor generalny Patrick Spence powiedział, że umowa zapewni Sonos „więcej niesamowitych ludzi, technologii i własności intelektualnej, które jeszcze bardziej wyróżnią doświadczenie Sonos, zwiększą naszą przewagę konkurencyjną i przyspieszą naszą przyszłą mapę drogową”.

Ale minęło sporo czasu, zanim pomysły Mayhta trafiły do ​​sprzedaży. Sonos wypuścił kilka małych głośników w ciągu ostatnich kilku lat — Epoka 100, Ruch 2I Wędrować 2 wśród nich — które mogłyby skorzystać z innowacyjnych przetworników Mayht, które rzekomo „umożliwiają mniejsze i lżejsze formy bez uszczerbku dla jakości”. Ale to soundbar da pierwszy przedsmak tego, co przyniosło przejęcie. Źródła mówią mi, że uczynienie systemu przetworników Mayht bardziej opłacalnym było wyzwaniem, ponieważ częściowo wykorzystuje on „drogie” magnesy neodymowe.

Bloomberg wcześniej zgłoszony nazwa kodowa Lasso, plotkowana cena i włączenie technologii Mayht. Ostateczna marka konsumencka produktu nie jest jeszcze znana, ale na razie Sonos żartobliwie włącza Ted Lasso krój czcionki w jednostkach beta.

Reklama

Lasso to nazwa kodowa soundbara — nie jest to nazwa marki dla ostatecznego użytkownika.
Zdjęcie: The Verge

Arc jest już bardzo imponującym soundbarem Dolby Atmos, a Lasso i jego odnowione wnętrze zapewnią jeszcze większe zanurzenie. Ponadto, według źródeł, nadchodzący soundbar powinien zapewnić znacznie lepsze brzmienie basów niż jego poprzednik. W przypadku Arc naprawdę musisz dodać Sub lub Sub Mini, aby w pełni go wykorzystać. Sonos może sobie na to pozwolić, kupując produkt za 899 USD, ale jeśli zamierza pobierać znacznie ponad 1000 USD za Lasso, urządzenie musi zapewniać najwyższej klasy dźwięk kina domowego bez żadnej dodatkowej pomocy.

Nowy soundbar będzie obsługiwał odtwarzanie dźwięku przez Bluetooth, czego nie ma Arc.
Zdjęcie: The Verge

Zdjęcia ujawniają również dedykowany przycisk Bluetooth, co sugeruje, że Lasso może obsługiwać odtwarzanie dźwięku przez Bluetooth. Ta funkcja była nieobecna we wszystkich poprzednich soundbarach Sonos. Podobnie jak w przypadku innych ostatnich produktów firmy, będzie fizyczny przełącznik do wyłączania wbudowanych mikrofonów.

Podobnie jak Arc, Lasso jest zaprojektowany do pracy z niedawno wydane słuchawki Sonos Ace do prywatnego słuchania z dźwiękiem przestrzennym. Firma zobowiązała się do rozszerzenia kompatybilności Ace na swoje tańsze soundbary Beam i Ray do późnego lata lub wczesnej jesieni.

Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość, Sonos nadal aktualizacje wydania regularnie aktualizuje swoją aplikację mobilną, próbując w ten sposób rozwiać frustracje klientów i złagodzić negatywne nastroje, które od maja nękają społeczność firmy.

Dla mnie jest jasne, że Sonos słucha i szybko działa, ale wiele szkód już zostało wyrządzonych: Wersja Androida aplikacji Sonos ma obecnie brutalną średnią ocenę 1,2 gwiazdki. Ocena w App Store firmy Apple nie jest wcale tak zła, ponieważ starsze recenzje wciąż się równoważą fala skarg co nastąpiło wraz z nowym projektem.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment