To jedno ustawienie może sprawić, że Twoje posty na Instagramie będą wyglądać gorzej – być może


Ilekroć dostaję nowy telefon i ostatecznie instaluję Instagram, pierwszą rzeczą, którą robię, jest przeglądanie menu ustawień aplikacji w poszukiwaniu przełącznika z napisem „Prześlij w najwyższej jakości”. Według aplikacji po włączeniu tej opcji masz pewność, że „Zawsze przesyłaj zdjęcia i filmy najwyższej jakości, nawet jeśli przesyłanie trwa dłużej. Gdy ta opcja jest wyłączona, automatycznie dostosujemy jakość przesyłania do warunków sieciowych.”

Ale oto dziwna część: domyślnie to ustawienie jest włączone wyłączony. Czyż nie żyjemy w erze 5G? Czy to nie jest platforma mediów społecznościowych, na której ludzie mają obsesję na punkcie prezentowania się w jak najlepszym świetle? Dlaczego w 2023 r. przesyłanie plików najwyższej jakości miałoby być funkcją opcjonalną? I dlaczego zakopali to kilka warstw głęboko w ustawieniach? Czy nie powinien to być wybór, przed którym stajesz po pierwszym otwarciu Instagrama?

Nikt nie może być pewien, co faktycznie robi ten przełącznik, ale nie zaszkodzi upewnić się, że jest włączony.
Zrzut ekranu: Chris Welch / The Verge

Czasami zastanawiam się, jaką różnicę faktycznie robi ten przełącznik. Instagram nie opisuje szczegółów na żadnej ze swoich stron wsparcia; nie ma dostępnych informacji technicznych na temat ograniczeń rozdzielczości lub szybkości transmisji wideo, które są stosowane, jeśli aplikacja ustali, że Twoje połączenie sieciowe jest kiepskie. Jeśli jednak prześlesz relację, film lub post w kanale, który wygląda na zauważalnie bardziej rozmyty lub ma obniżoną jakość w stosunku do oryginału, być może przyczyną jest to ustawienie. Wiem, że jest tam inżynier Instagrama, który prawdopodobnie zna każdy szczegół, więc nie wahaj się i napisz do mnie e-mail.

Szczególnie ważne jest włączenie tej opcji, jeśli masz urządzenie z Androidem; ludzie często narzekali, że treści na Instagramie wyglądają gorzej, gdy są publikowane w systemie operacyjnym Google w porównaniu z iOS. Nie chcę aż tak mieszać w temacie, ale od dawna można odnieść wrażenie, że strona Androida uległa zmianom – nawet jeśli Adam Mosseri niedawno podzielił się swoją opinią, że mobilny system operacyjny Google przewyższył system Apple pod względem ogólnej formy i funkcjonalności.

Nie, jedyne, co mogę zrobić, to doradzić Ci, abyś poszukał tego przełącznika – tak jak to robię w przypadku każdej aktualizacji telefonu – aby upewnić się, że wszystkie Twoje bazy są objęte zasięgiem. A oto jak to zrobić.

Reklama

Na karcie głównej Instagrama:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...
Advertisment