To jedno ustawienie może sprawić, że Twoje posty na Instagramie będą wyglądać gorzej – być może


Ilekroć dostaję nowy telefon i ostatecznie instaluję Instagram, pierwszą rzeczą, którą robię, jest przeglądanie menu ustawień aplikacji w poszukiwaniu przełącznika z napisem „Prześlij w najwyższej jakości”. Według aplikacji po włączeniu tej opcji masz pewność, że „Zawsze przesyłaj zdjęcia i filmy najwyższej jakości, nawet jeśli przesyłanie trwa dłużej. Gdy ta opcja jest wyłączona, automatycznie dostosujemy jakość przesyłania do warunków sieciowych.”

Ale oto dziwna część: domyślnie to ustawienie jest włączone wyłączony. Czyż nie żyjemy w erze 5G? Czy to nie jest platforma mediów społecznościowych, na której ludzie mają obsesję na punkcie prezentowania się w jak najlepszym świetle? Dlaczego w 2023 r. przesyłanie plików najwyższej jakości miałoby być funkcją opcjonalną? I dlaczego zakopali to kilka warstw głęboko w ustawieniach? Czy nie powinien to być wybór, przed którym stajesz po pierwszym otwarciu Instagrama?

Nikt nie może być pewien, co faktycznie robi ten przełącznik, ale nie zaszkodzi upewnić się, że jest włączony.
Zrzut ekranu: Chris Welch / The Verge

Czasami zastanawiam się, jaką różnicę faktycznie robi ten przełącznik. Instagram nie opisuje szczegółów na żadnej ze swoich stron wsparcia; nie ma dostępnych informacji technicznych na temat ograniczeń rozdzielczości lub szybkości transmisji wideo, które są stosowane, jeśli aplikacja ustali, że Twoje połączenie sieciowe jest kiepskie. Jeśli jednak prześlesz relację, film lub post w kanale, który wygląda na zauważalnie bardziej rozmyty lub ma obniżoną jakość w stosunku do oryginału, być może przyczyną jest to ustawienie. Wiem, że jest tam inżynier Instagrama, który prawdopodobnie zna każdy szczegół, więc nie wahaj się i napisz do mnie e-mail.

Szczególnie ważne jest włączenie tej opcji, jeśli masz urządzenie z Androidem; ludzie często narzekali, że treści na Instagramie wyglądają gorzej, gdy są publikowane w systemie operacyjnym Google w porównaniu z iOS. Nie chcę aż tak mieszać w temacie, ale od dawna można odnieść wrażenie, że strona Androida uległa zmianom – nawet jeśli Adam Mosseri niedawno podzielił się swoją opinią, że mobilny system operacyjny Google przewyższył system Apple pod względem ogólnej formy i funkcjonalności.

Nie, jedyne, co mogę zrobić, to doradzić Ci, abyś poszukał tego przełącznika – tak jak to robię w przypadku każdej aktualizacji telefonu – aby upewnić się, że wszystkie Twoje bazy są objęte zasięgiem. A oto jak to zrobić.

Reklama

Na karcie głównej Instagrama:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dyrektor generalny Sonos przeprasza za nową aplikację i podaje harmonogram jej naprawy

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nową wersję swojego aplikacja w maju to było szybko spotkało się z negatywną reakcjąFirma słuchała opinii i wprowadzanie...

W tym izolowanym kubku podróżnym ukryty jest blender

Nowy Flip marki Nutribullet zawiera blender w izolowanym kubku ze stali nierdzewnej, który nie wygląda na większy od typowego kubka podróżnego. Jeśli rano...

Blizzard twierdzi, że Overwatch 2 może powrócić do trybu 6 na 6, ale nie byłoby to łatwe

Jedną z największych zmian, jakie wprowadziła firma Blizzard, Ostrzeżenia 2 do tej pory było zmiana rozmiaru drużyny w grze z...
Advertisment