Tinder uchroni Cię przed strasznymi datami dzięki narzędziu do sprawdzania przeszłości


Match Group – firma zajmująca się niektórymi z najpopularniejszych aplikacji randkowych, takich jak Tinder, OkCupid i Hinge – nawiązała współpracę z Garbo, aby wprowadzić funkcję sprawdzania przeszłości na swoich platformach randkowych, zaczynając od Tinder. Garbo to organizacja non-profit, która oferuje usługi sprawdzania przeszłości, dostarczając historyczne dane osobowe, takie jak rejestry przemocy i nadużyć. Narzędzie do sprawdzania przeszłości Garbo trafi po raz pierwszy do Tindera jeszcze w tym roku, a wkrótce pojawi się również w siostrzanych serwisach randkowych.

„Partnerstwo Garbo jest częścią zobowiązania Match Group do inwestowania w najnowszą technologię i doświadczenie osób trzecich w celu zwalczania złych aktorów i wyposażania użytkowników w narzędzia, które pomogą im zapewnić im większe bezpieczeństwo”.

Weryfikacja zostanie również rozszerzona na inne platformy randkowe należące do Match Group, takie jak Hinge i OkCupid

Właściciel Tindera twierdzi, że rozpocznie testowanie narzędzia do analizy tła, integrując je z Tinderem w nadchodzących miesiącach. Garbo opisuje swój cel jako usługę, której celem jest zapobieganie przemocy na tle płciowym zapewnianie niedrogich kontroli przeszłości dzięki wykorzystaniu danych pochodzących z rejestrów publicznych. Sygnalizuje incydenty, takie jak zgłoszenia przemocy lub obraźliwego zachowania, wyroki skazujące, nękanie, zakaz zbliżania się i aresztowania. Celem integracji narzędzia sprawdzania przeszłości Garbo z usługami randkowymi jest pomoc ludziom w podejmowaniu świadomych decyzji, zwłaszcza kobietom i tym, którzy pochodzą ze zmarginalizowanych społeczności.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tinder ułatwia wirtualne randki dzięki czatom wideo jeden na jednego

Firma dodaje, że dostęp do danych w tle nie zawsze jest łatwy i tani, ale Garbo demokratyzuje dostęp do tych krytycznych i potencjalnie ratujących życie informacji. W oficjalnym ogłoszenie post, jest o tym wspomniane Usługa sprawdzania przeszłości Garbo wykluczy zgłoszenia aresztowań z powodu posiadania narkotyków i wykroczeń drogowych, ponieważ rzekomo mają one nieproporcjonalny wpływ na ludzi z grup marginalizowanych.

Sygnalizuje zgłoszenia przemocy lub obraźliwego zachowania, wyroków skazujących, nękania, zakazów zbliżania się i aresztowań.

Reklama

W zeszłym roku Match Group połączyła ręce z organizacją RAINN, zajmującą się walką z przemocą seksualną, aby zainicjować szeroko zakrojoną analizę zgłaszania nadużyć seksualnych, moderowania i mechanizmu reagowania na platformach randkowych firmy. Obie strony współpracowały również nad wzmocnieniem istniejących systemów bezpieczeństwa i funkcji wdrożonych w aplikacjach, takich jak Tinder i Hinge, aby wymienić tylko kilka. Aby przypomnieć, Tinder uruchomił również Czat wideo jeden na jednego w zeszłym roku, kiedy pandemia sprawiła, że ​​spotkania osobiste stały się niewykonalne.
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz przedstawiania najnowszych wiadomości, przejrzałem mój sprawiedliwy udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach na YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...

Firma Microsoft udostępnia narzędzie do odzyskiwania danych, które pomoże naprawić komputery z systemem Windows dotknięte problemem CrowdStrike

Chociaż CrowdStrike wydało aktualizację, aby naprawić swoje oprogramowanie, które powodowało miliony błędów Blue Screen of Death, nie wszystkie komputery są w stanie automatycznie...

Ten tydzień w grach (tydzień 30)

Wkraczając w ostatni pełny tydzień lipca, wracamy do naszego regularnego letniego harmonogramu z kolejnym tygodniem bez żadnych dużych premier. Główna premiera tego tygodnia...
Advertisment