Tinder uchroni Cię przed strasznymi datami dzięki narzędziu do sprawdzania przeszłości


Match Group – firma zajmująca się niektórymi z najpopularniejszych aplikacji randkowych, takich jak Tinder, OkCupid i Hinge – nawiązała współpracę z Garbo, aby wprowadzić funkcję sprawdzania przeszłości na swoich platformach randkowych, zaczynając od Tinder. Garbo to organizacja non-profit, która oferuje usługi sprawdzania przeszłości, dostarczając historyczne dane osobowe, takie jak rejestry przemocy i nadużyć. Narzędzie do sprawdzania przeszłości Garbo trafi po raz pierwszy do Tindera jeszcze w tym roku, a wkrótce pojawi się również w siostrzanych serwisach randkowych.

„Partnerstwo Garbo jest częścią zobowiązania Match Group do inwestowania w najnowszą technologię i doświadczenie osób trzecich w celu zwalczania złych aktorów i wyposażania użytkowników w narzędzia, które pomogą im zapewnić im większe bezpieczeństwo”.

Weryfikacja zostanie również rozszerzona na inne platformy randkowe należące do Match Group, takie jak Hinge i OkCupid

Właściciel Tindera twierdzi, że rozpocznie testowanie narzędzia do analizy tła, integrując je z Tinderem w nadchodzących miesiącach. Garbo opisuje swój cel jako usługę, której celem jest zapobieganie przemocy na tle płciowym zapewnianie niedrogich kontroli przeszłości dzięki wykorzystaniu danych pochodzących z rejestrów publicznych. Sygnalizuje incydenty, takie jak zgłoszenia przemocy lub obraźliwego zachowania, wyroki skazujące, nękanie, zakaz zbliżania się i aresztowania. Celem integracji narzędzia sprawdzania przeszłości Garbo z usługami randkowymi jest pomoc ludziom w podejmowaniu świadomych decyzji, zwłaszcza kobietom i tym, którzy pochodzą ze zmarginalizowanych społeczności.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tinder ułatwia wirtualne randki dzięki czatom wideo jeden na jednego

Firma dodaje, że dostęp do danych w tle nie zawsze jest łatwy i tani, ale Garbo demokratyzuje dostęp do tych krytycznych i potencjalnie ratujących życie informacji. W oficjalnym ogłoszenie post, jest o tym wspomniane Usługa sprawdzania przeszłości Garbo wykluczy zgłoszenia aresztowań z powodu posiadania narkotyków i wykroczeń drogowych, ponieważ rzekomo mają one nieproporcjonalny wpływ na ludzi z grup marginalizowanych.

Sygnalizuje zgłoszenia przemocy lub obraźliwego zachowania, wyroków skazujących, nękania, zakazów zbliżania się i aresztowań.

Reklama

W zeszłym roku Match Group połączyła ręce z organizacją RAINN, zajmującą się walką z przemocą seksualną, aby zainicjować szeroko zakrojoną analizę zgłaszania nadużyć seksualnych, moderowania i mechanizmu reagowania na platformach randkowych firmy. Obie strony współpracowały również nad wzmocnieniem istniejących systemów bezpieczeństwa i funkcji wdrożonych w aplikacjach, takich jak Tinder i Hinge, aby wymienić tylko kilka. Aby przypomnieć, Tinder uruchomił również Czat wideo jeden na jednego w zeszłym roku, kiedy pandemia sprawiła, że ​​spotkania osobiste stały się niewykonalne.
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz przedstawiania najnowszych wiadomości, przejrzałem mój sprawiedliwy udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach na YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Exploit macOS wykryty przez Microsoft może ominąć ochronę systemu

Apple wprowadził System Integrity Protection (SIP) z OS X El Capitan w 2015 roku i zasadniczo dodaje wiele warstw zabezpieczeń, które blokują aplikacjom...

MSI prezentuje płyty główne z serii Z790 MAX na targach Computex z 5GbE i WiFi 7 w topowych modelach

MSI jest gotowe na gruntowne odświeżenie swojej linii płyt głównych Socket LGA1700, na czas dla procesorów Core „Raptor Lake Refresh”, które pojawią się...

Gigabyte Z790 Aorus Xtreme X zawiera wyświetlacz, w samą porę na odświeżenie Raptor Lake

Na targach Computex firma Gigabyte pokazała kilka zaktualizowanych wersji swoich płyt głównych Z790, w których oba modele otrzymały trochę dodatkowego blasku, ale także...
Advertisment