Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic, mówi, że walka Apple dotyczy „podstawowych wolności wszystkich konsumentów i programistów”


CEO Epic Games Tim Sweeney ma wydał szereg publicznych komentarzy na swoim osobistym koncie na Twitterze dotyczącym walki prawnej z Fortnite twórca zainicjowany wczoraj z Apple, po usunięciu gry przez producenta iPhone’a z App Store. W czteroczęściowym wątku Sweeney mówi, że walka nie dotyczy pieniędzy. Mówi raczej, że Epic walczy o „podstawowe wolności wszystkich konsumentów i programistów”.

„Na najbardziej podstawowym poziomie walczymy o wolność ludzi, którzy kupili smartfony, do instalowania aplikacji z wybranych przez siebie źródeł, swobodę twórców aplikacji w dystrybucji ich według własnego uznania oraz swobodę prowadzenia interesów przez obie grupy. bezpośrednio ”- napisał na Twitterze Sweeney. „Podstawowym argumentem przeciwstawnym jest:„ Znaczniki na smartfony mogą robić, co chcą ”. To okropna myśl. Wszyscy mamy prawa i musimy walczyć, aby bronić naszych praw przed każdym, kto by ich odmówił. Nawet jeśli oznacza to walkę z ukochaną firmą, taką jak Apple ”.

Wczoraj firma Epic zaaranżowała wyliczoną publiczną wydajność mającą na celu podkreślenie rzekomych monopolistycznych praktyk Apple. Epic nie zgadza się z działaniem Apple w App Store i zasadami, które zabraniają programistom korzystania z zewnętrznych systemów płatności, które omijają standardowe 30-procentowe cięcie rynku, a także ograniczenia zakazujące programistom dystrybucji oprogramowania bezpośrednio do konsumentów.

Spór zaczął się, gdy twórca gry wdrożyła własny system płatności do wersji iOS i Android Fortnite. Kiedy Apple (a później w Google) usunął aplikację za naruszenie jej wskazówek dla programistów, Epic uruchomił wybuchową kampanię w mediach społecznościowych pod hasłem #FreeFortnite, wraz z plikiem 62-stronicowa skarga prawna i pozew oprócz a wideo parodiujące kultową reklamę Apple „1984” na komputery Macintosh które pojawiły się w YouTube i były odtwarzane w świecie Fortnite samo.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!