Tim Cook weźmie udział w China Development Forum w 2021 r. W obliczu ciągłego napięcia


W miarę jak Apple nadal rozwija swoje trudne relacje z Chinami, Tim Cook jest gotów wziąć udział w tegorocznym China Development Forum (CDF) zorganizowanym przez chiński rząd. Oczekuje się, że CDF w 2021 r. Odnotuje największą w historii frekwencję zagraniczną, co sugeruje, że pomimo zawirowań politycznych i przenoszenia produkcji z kraju przez niektóre firmy, Chiny pozostają potężnym ośrodkiem globalnego biznesu.

W 2019 roku Tim Cook współprzewodniczył CDF. W przemówieniu wezwał do skupienia się na walce ze zmianami klimatycznymi, a także wezwał Chiny „Aby nadal się otwierać”.

W tym roku konferencja organizuje wirtualne i osobiste wydarzenia w Diaoyutai State Guesthouse w Pekinie w dniach 20-22 marca, a współprzewodniczącym będzie prezes BMW AG Oliver Zipse (przez Global Times).

Tim Cook ma być częścią tegorocznego CDF, który podobno ma największą zagraniczną frekwencję, w tym kierownictwo ponad 100 globalnych firm, takich jak Elon Musk z Tesli, Chuck Robbins z Cisco, Ray Dalio z Bridgewater i wiele innych.

Tegoroczne wydarzenie następuje po Wojna handlowa USA i Chin, wysokość pandemii i Apple pracuje do przenosi produkcję swoich urządzeń do miejsc takich jak Indie i nie tylko. Apple również ostatnio musiało się oczyścić tysiące gier z App Store w Chinach aby spełnić nowe wymagania lokalne.

Apple znajduje się pod presją związaną z zaangażowaniem się w chińskie firmy którzy są oskarżeni o wykorzystywanie pracy przymusowej.

Reklama

Tegoroczny temat CDF to „Chiny w nowej drodze ku modernizacji”. Wkrótce dowiemy się, czym Cook ma do przekazania na dorocznej konferencji.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Hyundai zapewni nowym nabywcom pojazdów elektrycznych darmowy punkt ładowania w domu i 600 dolarów zniżki na instalację

Jeśli wstrzymywałeś się z zakupem pojazdu elektrycznego, ponieważ nie wiedziałeś, od czego zacząć instalację domowej ładowarki, nowa oferta Hyundaia może Ci pomóc. ...

Spawn pojawi się w 6. sezonie Call of Duty

W następnym sezonie Call of Duty przywoła Spawna Todda McFarlane’a w ramach przepustki bojowej – po raz pierwszy w serialu główną...

W nowym wywiadzie Eddy Cue dzieli się swoimi przemyśleniami na temat rosnących ambicji sportowych Apple

W nowy wywiad dla GQ wraz z Eddym Cue dyrektor Apple dzieli się swoją opinią na temat dotychczasowego sukcesu umowy Apple-MLS oraz komentarzem...
Advertisment