Tim Cook twierdzi, że pozew antymonopolowy Departamentu Sprawiedliwości przeciwko Apple jest „wprowadzony w błąd”


Apple ogłosił w czwartek swoje zyski za drugi kwartał finansowy 2024 r., nieznacznie przekraczając oczekiwania, osiągając przychody na poziomie 90,75 miliarda dolarów. Podczas wywiadu Cook poświęcił także chwilę, aby porozmawiać o działaniach Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) antymonopolowe pozew przeciwko Apple, nazywając go „wprowadzonym w błąd”.

Apple przeciwstawia się pozwowi antymonopolowemu Departamentu Sprawiedliwości

– powiedział dyrektor generalny Apple CNBC (przez Krawędź), że sprawa jest „wprowadzona w błąd” i potwierdziła, że ​​firma będzie z nią walczyć. Cook wspomniał także w wywiadzie, że nie chce, aby pozew antymonopolowy stał się „odwróceniem uwagi” Apple.

„Uważam, że sprawa została błędnie poprowadzona i będziemy z nią walczyć. Moim zadaniem jest dopilnowanie, żeby to nie rozpraszało uwagi. Zatem, jeśli spojrzeć na to, co próbują zrobić, zasadniczo polega to na wykorzystaniu prawa do zdefiniowania sposobu, w jaki projektujemy produkty. A nie powinno tak być” – powiedział w czwartek Cook.

Dla nieznajomych, Departament Sprawiedliwości oficjalnie złożył pozew przeciwko Apple w marcu po latach sprawdzania firmy.

Departament Sprawiedliwości uważa, że ​​Apple dopuścił się zachowań antykonkurencyjnych, utrudniając użytkownikom przechodzenie na inne platformy, ograniczając technologie iPhone’a do własnych aplikacji i usług, utrzymując iMessage wyłącznie dla urządzeń Apple, ograniczając portfele cyfrowe stron trzecich i ograniczając Apple Oglądaj kompatybilność.

Reklama

Apple odpowiedział, że pozew „zagraża tym, kim jesteśmy” i szkodzi zasadom firmy. Apple twierdzi również, że pozew ustanawia „niebezpieczny precedens”, umożliwiając rządom określenie sposobu projektowania technologii.

W Europie Apple był już zmuszony otworzyć iOS na sideloading i zmienić niektóre zasady App Store ze względu na przepisy antymonopolowe zawarte w ustawie o rynkach cyfrowych (DMA). Coś podobnego może wydarzyć się w przyszłości w USA, jeśli Departament Sprawiedliwości wygra.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment