Tim Cook ponownie mówi, że Apple pracuje nad generatywną sztuczną inteligencją


Od czasu pojawienia się narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, wiele osób zastanawiało się, kiedy Apple wprowadzi własną generatywną sztuczną inteligencję. Plotki sugerują, że może to nastąpić w przyszłym roku. Do tego czasu dyrektor generalny Apple, Tim Cook, w ostatnich miesiącach dużo mówił o sztucznej inteligencji, a teraz potwierdził, że Apple inwestuje w generatywną sztuczną inteligencję.

Tim Cook twierdzi, że Apple będzie miało własną generatywną sztuczną inteligencję

Podczas rozmowy z inwestorami w czwartek ujawnić Wyniki fiskalne za IV kwartał 2023 rCooka zapytano, w jaki sposób Apple eksperymentuje z generatywną sztuczną inteligencją, biorąc pod uwagę, że wiele innych firm technologicznych uruchomiło już narzędzia oparte na sztucznej inteligencji.

Nic więc dziwnego, że dyrektor generalny Apple podkreślił wiele funkcji urządzeń Apple opartych na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, takich jak głos osobisty, wykrywanie awarii i EKG w Apple Watch. Jednak jeśli chodzi konkretnie o generatywne narzędzia sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT, Cook odpowiedział, że „oczywiście mamy nad czym pracować”.

Nie podał żadnych szczegółów na temat tego, czym dokładnie zajmuje się Apple, ale powiedział, że firma chce w sposób odpowiedzialny posiadać własną generatywną sztuczną inteligencję i że klienci zobaczą, że technologie te staną się „sercem” przyszłych produktów.

Oczywiście pracujemy nad generatywną sztuczną inteligencją. Nie będę się wdawał w szczegóły, co to jest, bo jak wiecie, tak naprawdę tego nie robimy. Ale możesz być pewien, że inwestujemy. Sporo inwestujemy. Zamierzamy to zrobić w sposób odpowiedzialny i… z czasem zobaczycie udoskonalenia produktów, w których podstawą są te technologie.

Generacyjna sztuczna inteligencja Siri

To nie pierwszy raz, kiedy Tim Cook mówi o sztucznej inteligencji. W wywiadzie kilka miesięcy temupowiedział, że Apple „od lat prowadzi badania nad szeroką gamą technologii sztucznej inteligencji, w tym nad generatywną sztuczną inteligencją”. W maju, dyrektor pochwalił potencjał sztucznej inteligencjichociaż twierdził, że istnieją „problemy, które należy uporządkować”.

Reklama

Według Bloomberga Marka GurmanaApple przyspiesza rozwój narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, którego premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku z systemem iOS 18. Technologia ta zostanie wdrożona w aplikacjach takich jak Apple Music, Xcode i oczywiście Siri.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...

OpenAI prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowywania niestandardowych układów AI do zasilania modeli nowej generacji

Według InformacjaOpenAI podobno prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowania niestandardowego akceleratora AI, który zaspokoi rosnące zapotrzebowanie OpenAI na rozwiązania o wysokiej wydajności....

Dokumenty regulacyjne firmy Acer ujawniają karty graficzne Radeon RX 7900, RX 7800 i RX 7700 bez układów XT

Dokumenty regulacyjne głównego producenta komputerów PC, Acer, wraz z Eurazjatycką Komisją Gospodarczą (EEC), porzucają niektóre z pierwszych odniesień do trzech nadchodzących modeli kart...
Advertisment