Tim Cook opowiada o ekologii, dlaczego co roku pojawia się nowy iPhone i jak zmniejsza swój ślad węglowy


Tuż po poświęconym środowisku wydarzeniu Apple dotyczącym iPhone’a 15 zasiadł dyrektor generalny Apple Tim Cook z Brutem. Magazyn do rozmów więcej o ambicjach firmy.

Dyrektor generalny Apple poruszył kwestię, dlaczego Apple czuje potrzebę wypuszczania co roku nowego iPhone’a, jak iPhone może wyglądać za 20-30 lat i co robi w życiu osobistym, aby zachować świadomość ekologiczną.

W wywiadzie, który był przesłane jako 5-minutowy film na Brucie. stronie internetowej Tim Cook rozpoczął od wyjaśnienia, dlaczego Apple co roku produkuje nowy iPhone. W końcu, czy najbardziej przyjaznym dla środowiska podejściem nie byłoby zmniejszenie liczby aktualizacji iPhone’a? Oto odpowiedź Cooka:

Pytanie: Czy myślisz, że naprawdę potrzebujemy nowego iPhone’a co roku?

Kucharz: Myślę, że posiadanie iPhone’a co roku dla tych, którzy tego chcą, to świetna rzecz. A my pozwalamy ludziom handlować telefonami. Dlatego odsprzedajemy ten telefon, jeśli nadal działa. A jeśli to nie zadziała, mamy sposoby, aby to zdemontować i zebrać materiały, z których można zbudować nowy iPhone.

Jeśli chodzi o to, jak iPhone może wyglądać za 20–30 lat, Cook był zaskakująco powściągliwy, zamiast tego skupiał się na fakcie, że iPhone w tym czasie byłby neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla:

Pytanie: Jak wyglądałby iPhone za 20 lub 30 lat? Czy sądzisz, że innowacje i technologia mogą uratować planetę?

Kucharz: Myślę, że będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Myślę, że oczywiście będzie znacznie dalej niż obecnie, ale nie chciałbym zdradzać wam wszystkich naszych tajemnic w tym zakresie. Powiem tylko, że z ekologicznego punktu widzenia będzie to rozwiązanie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Po zeszłomiesięcznym wydarzeniu Apple dotyczącym iPhone’a 15 pojawiło się kilka pytań, czy oświadczenia Apple dotyczące ochrony środowiska nie stanowią ekologiczności. W wywiadzie z tego tygodnia Cook odpiera tę kwestię.

Pytanie: Kiedy publikujemy filmy o produktach Apple w serwisie Brute, komentarze naszej społeczności często dotyczą „ekościemowania”, stosowania rzadkich metali i nawoływań do większej powściągliwości i mniejszego zużycia. Jaka jest Twoja odpowiedź na nie?

Kucharz: Cóż, greenwashing jest karygodny. A co jeśli pomyślisz o tym, co robimy, wykonujemy pracę, a potem mówimy, co robimy, a ty dzisiaj uczestniczysz w części pracy. Mamy więc prawdziwy dowód. Dowodem na to jest fakt, że w zegarku zastosowano 30% materiału pochodzącego z recyklingu.

Fakt, że transport lotniczy radykalnie zredukowaliśmy do transportu morskiego w śladzie transportowym. To jest działanie. Fakt, że zmniejszamy opakowania, żeby więcej tych rzeczy zmieściło się na jednej palecie. To jest kluczowe działanie. Eliminujemy tworzywa sztuczne. Wszystkie te rzeczy to działania, które podjęliśmy i wszystkie składają się na zegarek neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. a do 2030 r. powszechne produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla

Reklama

Cook ujawnił także niektóre rzeczy, które robi na poziomie osobistym, aby zmniejszyć swój ślad węglowy:

Pytanie: A na poziomie osobistym, jakie są Twoje wysiłki ekologiczne?

Kucharz: Jeżdżę samochodem elektrycznym. Staram się unikać plastiku i plastikowych butelek. Recyklinguje. kompostuję. Wszystkie te rzeczy, które staram się robić, wszystko, co robię, staram się robić coś, co ma niższy ślad węglowy.

Chciałbym wiedzieć, jakim samochodem elektrycznym Tim Cook jeździ po Cupertino i Palo Alto. O ile wiem, nigdy nie ujawnił swoich preferencji i nigdy nie był fotografowany pojazdem elektrycznym. W rzeczywistości uważam, że tylko czas, kiedy Cook był sfotografowany za kierownicą swojego osobistego samochodu był w 2014 rokukiedy było to jakieś BMW serii 5.

Jak myślisz, jakim pojazdem elektrycznym jeździ Tim Cook? Czy to Tesla? Chevy Bolt? Porsche Taycan? Czyste powietrze? Wygląda na to, że woli sedany, ale go widziano zabranie Riviana na jazdę próbną w zeszłym roku na konferencji Sun Valley. Podzielcie się z nami swoimi przypuszczeniami w komentarzach…

Możesz oglądać cały wywiad w Brut. strona internetowa.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...

Mauga z Overwatch 2 zmieniła sposób, w jaki Blizzard dodaje nowych bohaterów

Overwatch 2nowy bohater, samoański czołg uzbrojony w dwa miniguny Mauga, oficjalnie zaprezentowany na początku tego tygodnia wraz z ósmym sezonem gry....
Advertisment