Tim Cook o tym, dlaczego Apple nadal korzysta z Twittera: „Służy do dyskusji i jako plac miejski”


Tuż po specjalnym wydarzeniu Apple „Wonderlust” dyrektor generalny Apple Tim Cook udzielił wywiadu Johnowi Dickersonowi Niedzielny poranek CBS. W wywiadzie Cook omówił cele środowiskowe Apple, odnosząc się jednocześnie do decyzji firmy o dalszym korzystaniu z Twittera, inwestowaniu w Teksasie i nie tylko.

Na Twitterze

Apple spotkało się z krytyką swojej decyzji o dalszym korzystaniu z Twittera (obecnie znanego jako „X”), w tym znacznych wydatków na reklamę na platformie. Johna Grubera, np. zaproponował firmę ponownie ocenić swoją decyzję z początku tego miesiąca.

Zapytany przez Dickersona, czy Apple powinien zaprzestać reklamowania się na Twitterze, Cook przedstawił (w pewnym sensie) wyjaśnienie ciągłego zaangażowania Apple w platformę.

„To coś, o co sami siebie pytamy. Ogólnie rzecz biorąc, moim zdaniem Twitter jest ważną własnością” – powiedział Cook. „Podoba mi się koncepcja, że ​​jest miejscem dyskusji i że jest tam jako plac miejski. Jest w nim też kilka rzeczy, które mi się nie podobają.”

Dickerson jednak dokonał ważnego wyjaśnienia:

„Jest dyskurs, a potem antysemityzm” – powiedział Dickerson.

– Tak, co jest odrażające. Po prostu pusto, nie ma na to miejsca.”

„Czy jest to coś, co stale oceniasz?”

„To coś, co stale sobie zadajemy” – powiedział Cook.

Reklama

Na Teksasie

Dickerson wypytywał także Cooka o ciągłą ekspansję korporacyjną Apple w Teksasie oraz o to, jak równoważy to ustawodawstwo antyaborcyjne, antytranspłciowe i antygejowskie obowiązujące w tym stanie. Warto zauważyć: sam wywiad został nakręcony w Teksasie.

Dickerson powiedział: „Kiedy ostatni raz rozmawialiśmy, powiedziałeś: «Uważam, że każdego należy traktować z godnością i szacunkiem oraz że wszystkie drogi prowadzą do równości». Jak ludzie powinni myśleć o twoim zaangażowaniu na rzecz równości i polityce Teksasu, która wydaje się z tym kolidować?”

Cook odpowiedział: „Zawsze będą zdarzać się przypadki, John, gdy albo sprzedajemy, albo działamy w miejscu, w którym mamy różnicę zdań na jakiś temat. Ale mówię ci z całego serca, że ​​wierzymy w traktowanie każdego z godnością i szacunkiem. I tak prezentujemy się jako firma. Wierzymy w bycie częścią społeczności i próbę opowiadania się za zmianami, a nie zasypywanie fosy i odchodzenie”.

Na środowisko

Jednym z wyraźnych tematów wtorkowego wydarzenia Apple „Wonderlust” było zobowiązanie firmy do osiągnięcia całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

— W ogóle nie zajmuję się sygnalizowaniem cnót. Nie wierzę w to. Chcemy wykonać ciężką pracę” – powiedział Cook w dzisiejszym wywiadzie. „Chcę zobaczyć, jak to jest narysowane ołówkiem, ponieważ chcę, żeby inni ludzie to skopiowali. I wiem, że nie zamierzają skopiować decyzji, która nie jest dobrą decyzją ekonomiczną”.

Również w wywiadzie wiceprezes Apple Kristina Raspe poruszyła kwestię, że iPhone neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla to „święty Graal” firmy. „W tej chwili koncentrujemy się w całej firmie, a w szczególności na moim dziale, na zapewnieniu, że każde urządzenie, które posiadają i obsługują nasi klienci, oraz energia elektryczna, której używają do jego ładowania, są równoważone energią odnawialną” – wyjaśniła.

„Chodzi o to, aby dodać do systemu jeden wat na każdy wat zużywany przez naszych klientów do zasilania naszych urządzeń” – powiedział Cook.

Inne ciekawostki

W innym miejscu wywiadu Cook powiedział, że Vision Pro jest nadal na dobrej drodze do premiery na początku 2024 roku. Tak naprawdę najwyraźniej oglądał cały trzeci sezon Teda Lasso, korzystając z zestawu słuchawkowego Apple.

Mówi się także o Apple w Chinach, pracy zdalnej i pandemii i nie tylko. Obejrzyj cały wywiad na Wiadomości CBS strona internetowa.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

OpenAI ogłasza SearchGPT, swoją wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji

OtwórzAI ogłasza długo oczekiwane wejście na rynek wyszukiwarek, WyszukajGPToparta na sztucznej inteligencji wyszukiwarka z dostępem do informacji w czasie rzeczywistym w całym internecie.Wyszukiwarka...

X ujawnia incydent bezpieczeństwa, który spowodował, że Twoje „prywatne” polubienia stały się publiczne

Xserwis społecznościowy Elona Muska, wcześniej znany jako Twitter, niedawno wprowadzono zmianę, która sprawiła, że ​​polubienia stały się prywatnetak aby tylko właściciel konta mógł...

AirTagi firmy Apple są w sprzedaży za 23,99 USD za sztukę, co odpowiada ich najniższej cenie w historii

W ciągu ostatniego miesiąca byliśmy świadkami wysypu nowych lokalizatorów Bluetooth, począwszy od nadchodzącego modelu Motoroli Tagowanie Moto Do Portfel zgodny z funkcją Znajdź...
Advertisment