Tim Cook, Jill Biden, piosenkarka Rosé


Dyrektor generalny Apple Tim gotuje w piątek był gospodarzem szczytu na temat zdrowia psychicznego w Steve Jobs Theatre, na którym przedstawili głównych prelegentów, pierwszą damę dr Jill Biden, koreańską piosenkarkę Rosé i chirurga generalnego USA dr Viveka Murthy’ego. Doktor Biden odniósł się do wizji Jabłko współzałożyciel Steve’a Jobsa w jej przemówieniu.

Wprowadzenie Cooka zostało przerwane awarią jego telepromptera, co doprowadziło go do krótkiej adlibacji i pozornie skrócił jego przemówienie…

Gospodarzem szczytu było APEC (Współpraca Gospodarcza Azji i Pacyfiku), forum międzyrządowe skupiające 21 krajów członkowskich regionu.

Cook otworzył szczyt.

Dzień dobry wszystkim i witajcie w Apple Park.

Pierwszym małżonkom, którzy dzisiaj do nas dołączyli, pragnę powiedzieć, jaki to zaszczyt gościć was tutaj. Myślę, że to niezwykle niosące nadzieję, gdy przywódcy z różnych krajów i różnych kontynentów spotykają się, aby nawiązać wzajemne kontakty, znaleźć obszary leżące u podstaw i wspólnych celów oraz współpracować w dążeniu do budowania lepszego świata.

Szczególnie doceniam to, że jesteście tu dzisiaj, aby porozmawiać o zdrowiu psychicznym – kwestii stanowiącej ogromne globalne wyzwanie i jeszcze większy globalny imperatyw. Jest to problem, który dotyka niezliczonych istnień ludzkich, bez względu na to, kim jesteś –

W tym momencie nastąpiła przerwa.

Teleprompter właśnie zgasł… Daję im czas na przegrupowanie…

Reklama

Biden zasugerował publiczności, aby „porozmawiali między sobą”, aby rozjaśnić wyraźnie stresujący moment, zanim Cook wznowił wystąpienie.

Pozwólcie mi po prostu iść dalej i ad-lib. To sprawa, która nas wszystkich łączy i nad którą wszyscy bardzo chcemy pracować.

W tym momencie wydawało się, że teleprompter ponownie się uruchomił, chociaż nie było jasne, czy zrobił to we właściwym momencie, czy też przeskoczył do końca, ponieważ zakończenie wydawało się nieco nagłe.

Jestem tu, aby przedstawić niezwykłą przedstawicielkę zdrowia psychicznego i niezwykłą przedstawicielkę Stanów Zjednoczonych Ameryki, dr Jill Biden.

Pierwsza dama odniosła się do wizji Steve’a w odniesieniu do zdrowia psychicznego.

Trudno to sobie teraz wyobrazić, ale ta wspaniała przestrzeń, w której siedzimy, i ta firma, jedna z największych na świecie, zaczynały od skromnych początków w małym rodzinnym garażu Steve’a Jobsa, zaledwie 15 minut stąd.

Kiedy Apple zaczynało działalność w 1976 roku, komputery nie były czymś osobistym, były zastraszające i nieprzyjazne, więc nie wiem ilu z Was pamięta to, kiedy po raz pierwszy je zobaczyliśmy lub używaliśmy ich jako kompetencji inżynierów i matematyków. Oni ich używali, a nie mamy, tatusiowie i dziadkowie, więc wizja i spostrzeżenia Steve’a nie dotyczyły iPhone’a ani, wiesz, pomysłu, jak wrzucić do głowy tysiąc piosenek. Wierzył, że w głębi duszy każdy z nas szuka połączenia i że technologia może ułatwić to połączenie. Steve umieścił to, co osobiste, w komputerach osobistych.

Dodała, że ​​dziś wielu osobom brakuje tej więzi, odczuwając izolację i niepokój. Kiedyś te problemy były ukrywane, ale teraz ludzie mają dość odwagi, aby zabrać głos i szukać pomocy.

Biden przedstawił Rosé, wokalistkę koreańskiej grupy popowej Blackpink, określanej jako największa kobieca grupa na świecie. Rosé bardzo otwarcie mówiła o swoich własnych wyzwaniach związanych ze zdrowiem psychicznym i stwierdziła, że ​​wymaga ono tyle samo uwagi, co zdrowie fizyczne.

Odkryłam jednak, że zdrowie psychiczne nie jest najłatwiejszym tematem, ponieważ wymagało ode mnie dużo cierpliwości i praktyki – ale co najważniejsze, dużo, dużo uwagi. Tak jak trenujemy dla lepszego zdrowia i sprawności, tak zdrowie psychiczne można utrzymać jedynie z taką samą, jeśli nie większą uwagą, jak nasze samopoczucie fizyczne.

Następnie naczelny chirurg dr Vivek Murthy przewodniczył dyskusji przy okrągłym stole, skupiając się w szczególności na tym, „jak zrównoważyć korzyści i ryzyko związane z technologią dla naszego zdrowia psychicznego”.

Możesz oglądać 50-minutowy film poniżej szczytu zdrowia psychicznego (w wspaniałej rozdzielczości 480p).

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment