Tim Cook: Inteligencja Apple może mieć halucynacje, ale ma bariery ochronne


Dyrektor generalny Tim gotuje przyznał w wywiadzie, że Inteligencja Apple może mieć halucynacje, ale twierdzi, że jego reakcje będą „bardzo wysokiej jakości”.

Powiedział również, że firma nie była skłonna do kompromisu w sprawie swoich wartości sztuczna inteligencjai że istnieją bariery ochronne dla nadchodzących funkcji sztucznej inteligencji…

Cook usiadł na chwilę z Poczta Waszyngtońska felietonista Josh Tyrangiel, który rozpoczął od pytania, jakie korzyści Jabłko klienci mogą się spodziewać.

Myślę, że zaoszczędzą czas. Sprawy staną się bardziej wydajne. Jeśli pomyślisz o Siri jako przykładzie, możesz teraz porozmawiać z Siri. Może wykonać zasadniczo wiele kroków w ramach jednego żądania, podczas gdy obecnie potrzeba do tego wielu żądań. Narzędzia do pisania: dostaję mnóstwo e-maili i zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy korzystają z e-maili, ale wszyscy piszą. A mieć asystenta, który sprawdza, żeby wszystko było bardziej profesjonalne, zabawniejsze, czy cokolwiek innego, co chcesz zrobić, to wielka rzecz.

Tyrangiel zapytał, czy przyjęcie sztucznej inteligencji wystawiło na próbę którekolwiek wartości Apple.

Nie testowałem tego. Przeszliśmy do tego, mówiąc: „To są nasze wartości i nie możemy od nich odejść”. Poświęciliśmy czas i głębię myślenia, aby stworzyć produkt, z którego jesteśmy dumni.

Zapytany o halucynacje AI – w których chatboty pewnie działają całkowicie zmyślone fakty – Cook przyznał, że jest to możliwe dzięki własnemu wdrożeniu.

To nie jest 100 procent. Myślę jednak, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, łącznie z bardzo głębokim przemyśleniem gotowości technologii w obszarach, w których ją wykorzystujemy. Jestem więc przekonany, że będzie ona bardzo wysokiej jakości. Ale szczerze mówiąc, powiedziałbym, że to nie jest 100 procent. Nigdy nie powiedziałbym, że na 100%.

Reklama

Uchylił się od pytania o współpracę OpenAIi czy ufał osądowi dyrektora generalnego Sama Altmana, który spotkał się z krytyką za rzekome oddalanie obaw pracowników dotyczących bezpieczeństwa sztucznej inteligencji.

Przyjrzeliśmy się wszystkiemu, rozważyliśmy wszystko i doszliśmy do wniosku, że w najlepszym interesie naszych użytkowników leży ich wybranie.

Naturalnie popchnął Apple Prywatność skupili się i doszli do wniosku, że chociaż systemy sztucznej inteligencji zawsze wiążą się z ryzykiem, firma zachowała odpowiednią ostrożność.

Wiem, że może nastąpić także parada okropności, dlatego też staramy się zachować ostrożność w przestrzeni kosmicznej.

zdjęcie zrobione przez FlyD NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

All Elden Ring DLC Shadow of the Erdtree Remembrance bosses and rewards

There are 10 new Remembrance bosses to fight in Elden Ring’s Shadow of the Erdtree DLC. Like the 15 Remembrances from...

Apple odrzuciło współpracę z Meta w celu wprowadzenia chatbota AI na iOS

A WSJ niedzielny raport to ujawnił Apple i Meta rozmawiały o potencjalnym partnerstwie jeśli chodzi o funkcje AI. Mówiąc dokładniej, wygląda...

Kup trzy gry za jedyne 15 USD w Fanatical

Fanatical powrócił z kolejną wyjątkową kolekcją Diamond, dającą Ci możliwość stworzenia własnego pakietu przecenionych gier spośród kilkunastu tytułów. Pakiet Kolekcji Diamentów...
Advertisment