Tim Berners-Lee twierdzi, że dostęp do internetu powinien być podstawowym prawem


Tim Berners-Lee, wynalazca sieci WWW, pisze w nowym poście z okazji 32. rocznicy internetu, kiedy rządy muszą pracować nad zapewnieniem globalnego dostępu szerokopasmowego do roku 2030, aby zlikwidować przepaść cyfrową i lepiej pociągnąć firmy technologiczne do odpowiedzialności.

„Rządy muszą uchwalać skuteczne prawa regulujące technologię i pociągać firmy do odpowiedzialności za tworzenie odpowiedzialnych produktów i usług” – pisze Berners-Lee w poście, którego współautorką jest jego współzałożycielka Web Foundation, Rosemary Leith.

„Zbyt wielu młodych ludzi pozostaje wykluczonych i nie może wykorzystywać sieci do dzielenia się swoimi talentami i pomysłami”, stwierdza post. A dla każdego młodego człowieka bez dostępu do internetu jest „stracona szansa na nowe pomysły i innowacje, które mogą służyć ludzkości”.

Rozpiętość przepaści cyfrowej znalazła się w centrum uwagi podczas pandemii koronawirusa, gdy ludzie próbowali pracować i uczyć się w domu, często korzystając z mniej niż idealnych połączeń internetowych. Według Pew Research Center, w samych Stanach Zjednoczonych tylko dwie trzecie ludzi mieszkających na obszarach wiejskich ma dostęp szerokopasmowy, w porównaniu z 79 procentami ludzi mieszkających na przedmieściach. Oraz Federalna Komisja Łączności powszechnie nielubiane mapy szerokopasmowe nie dają całkowicie jasnego obrazu stanu dostępu szerokopasmowego w USA.

Berners-Lee i Leith piszą, że na całym świecie problem jest podobnie poważny. „Tylko jedna trzecia osób poniżej 25 roku życia ma dostęp do Internetu w domu, według UNICEF, pozostawiając 2,2 miliarda młodych ludzi bez stałego dostępu do nauki online, co pomogło tak wielu innym kontynuować naukę podczas pandemii”.

Berners-Lee i Leith wspominają również o potrzebie ochrony młodych ludzi w Internecie przed nadużyciami i dezinformacją, „co zagraża ich uczestnictwu i może całkowicie zmusić ich do opuszczenia platform”, piszą. „Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku osób nieproporcjonalnie wymierzonych w ataki ze względu na ich rasę, religię, seksualność, zdolności i płeć”.

Reklama

Obaj domagają się uznania dostępu do Internetu za podstawowe prawo i twierdzą, że koszty zapewnienia dostępu do internetu każdej młodej osobie „są w naszym zasięgu. Dzięki finansowaniu infrastruktury sieciowej, dotacjom i wsparciu dla sieci społecznościowych możemy udostępnić Internet każdej młodej osobie na ziemi ”. „Całkowite dążenie do połączenia świata sprawi, że młodzi ludzie nie wpadną w szczeliny”.

Berners-Lee i Leith twierdzą, że Alliance for Affordable Internet (A4AI), inicjatywa Web Foundation, „obliczyła, że ​​428 miliardów dolarów dodatkowych inwestycji w ciągu dziesięciu lat zapewni każdemu wysokiej jakości łącze szerokopasmowe. Patrząc z perspektywy, daje to równowartość zaledwie 116 dolarów na osobę dla 3,7 miliarda ludzi, którzy dziś pozostają offline ”.

Zapewnienie powszechnego dostępu szerokopasmowego w ciągu następnych dziesięciu lat „przyniosłoby około 8,7 biliona dolarów bezpośrednich korzyści ekonomicznych”, piszą, cytując nową analizę przez Tony Blair Institute for Global Change. „Nie możemy sobie pozwolić, aby tego nie robić”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Możesz teraz udostępniać hasła w swojej grupie rodzinnej Google

Nowa funkcja udostępniania haseł dotyczy tylko haseł przechowywanych w Google Password Manager – usłudze firmy, która natywnie przechowuje Twoje hasła i klucze w...

Wszystkie lokalizacje ukrytych twarzy w Hellblade 2

Znajdziesz ukryte kamienne twarze rozsiane po całym terenie Saga Senuy: Hellblade 2. Znalezienie tych przedmiotów kolekcjonerskich i skupienie się na...

23 maja 2024 r. — MacBooki ze wszystkimi ekranami, aktywności na żywo w Shazam i nie tylko

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment