TikTok to najlepsze miejsce do zdobywania wiedzy o grach Fallout


Odkąd obejrzałem Opad pokazywać, nie mam dość. Serial był moim wprowadzeniem do jego świata, a zakończenie tylko zainspirowało mnie do głębszego zanurzenia się w światy gier wideo, które zainspirowały serial. Fascynowało mnie wszystko, od zła Vault-Tec po ekscentryczne postacie. Najwyraźniej nie jestem sam — seria gier otrzymał napływ graczy po premierze serialu — ale nie każdy może zaangażować się w granie w gry. Może to być ogromna inwestycja czasu, a nawet wymagają setek modów do gry. Na szczęście dla mnie znalazłem świetny sposób na poznanie gier bez konieczności grania w nie: oglądanie klipy na TikToku.

Już słyszę jęki doświadczonych fanów – to prawda! — gdyż oglądanie krótkich filmików o konkretnych zadaniach, lokalizacjach czy postaciach wcale nie zastępuje faktycznej rozgrywki. Ale teraz mogę obejrzeć skrót nakręcony przez ludzi, którzy spędzili w grze setki godzin i poznali serial w sposób dostosowany do potrzeb widzów programu. Na przykład, poniższy film pokazuje niezdetonowaną bombę Fallout 3Megaton i omawia teorie na temat tego, kto pierwszy zrzucił bomby — do których bezpośrednio odnosi się spektakl.

Klipy takie jak powyższy pozwalają mi poznać świat przedstawiony w serii gier, a także mogą dostarczyć dodatkowych informacji na temat fabuły gry. Jasne, mógłbym czytać Wiki na temat gry, ale to nie jest już tak zabawne. W poniższym klipie możemy dowiedzieć się o gościu prowadzącym radio – tę rolę w serialu odegrał Fred Armisen – oraz o tym, co się stanie, jeśli zabijesz radiowca w grze. (Spoilery: to zabawne.)

Nawet gdybym poświęcił czas i wysiłek na mecze, nie gwarantowałoby to, że pojadę i zobaczę wszystko, co chcę, w doskonały sposób. Mógłbym zagrać, ale mógłbym nie wiedzieć, jak zabawny byłby wynik, gdybym zabił prezentera radiowego. W innych przykładach ludzie po prostu byli naprawdę dobrzy w podkreślaniu głupich momentów. The klip poniżej rozmów o tajemniczym kulcie, który powstał wokół Przejażdżka po parku rozrywki Gravitron.

Ludzie też po prostu wykonują zabawne akrobacje w grach, na które ja nie miałbym czasu ani cierpliwości. Jak ta osoba, która zbiera dziesiątki Protektorów, aby bronić się przed inwazją Bractwa Stali Fallout 4.

Przed pokazem mogłem przewinąć te filmy, a algorytm TikToka mógł potraktować to jako znak, że nie interesują mnie te treści. Jednak teraz serial dał mi wystarczającą wiedzę, aby umieścić w kontekście najważniejsze momenty pokazane w klipach. Filmy trafiły w idealny punkt, w którym wiem wystarczająco dużo, aby zrozumieć klipy i rozpoznać pewne sekty lub powtarzające się postacie, ale nie wiem na tyle, aby nic mnie nie zaskoczyło. Podsumowując, był to przyjemny sposób, aby dowiedzieć się więcej o grach i polecam przeglądać TikTok, jeśli chcesz rzucić okiem na Fallouta.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment