TikTok testuje wyniki Google na swoich stronach wyszukiwania


Strony wyników wyszukiwania TikTok mogą wkrótce zawierać link do wyników Google.

Cecha cętkowany autorstwa badacza aplikacji, Radu Oncescu, wyświetla stronę wyników wyszukiwania TikTok zawierającą link umożliwiający wyszukiwanie w Google tego samego zapytania (przez Wtajemniczony). Na innym zrzucie ekranu udostępnione przez Oncescuw wyskakującym okienku TikTok czytamy: „TikTok nie popiera wyników wyszukiwania Google ani nie bierze za nie odpowiedzialności”.

Google odmówił komentarza. TikTok nie zareagował natychmiast Krawędźprośba o komentarz, ale została potwierdzona Wtajemniczony że testuje tę funkcję na niektórych rynkach.

Dodanie wyników Google połączonych w aplikacji TikTok to najnowszy i najbardziej zauważalny przykład wykorzystania krótkich aplikacji wideo do wyszukiwania. Na początku tego miesiąca zauważyliśmy, że TikTok był po cichu niedostępny dodanie fragmentów Wikipedii ten link bezpośrednio do strony. Fragmenty nie pojawiały się przy każdym wyszukiwaniu, ale wydają się pojawiać w przypadku niektórych lokalizacji, firm i osób prywatnych. – powiedział rzecznik TikToka, Zachary Kizer Krawędź że funkcja była dostępna od kilku miesięcy.

Tło partnerstwa Google i TikTok jest potencjalnie kluczowe sprawę antymonopolową przeciwko Google która jest obecnie w toku. Departament Sprawiedliwości USA twierdzi że Google bezprawnie utrzymał swoją dominację w wyszukiwarce poprzez drogie umowy z firmami takimi jak Apple, które utrzymują Google jako domyślną wyszukiwarkę produktów.

Jednocześnie TikTok może znaleźć się pod większą kontrolą organów regulacyjnych po tym, jak Komisja Europejska umieściła tę firmę na swojej liście „strażników”, którzy muszą przestrzegać nowych przepisów zgodnie z ustawą o rynkach cyfrowych (DMA). DMA jest próbą ograniczenia praktyk antykonkurencyjnych w głównych firmach technologicznych, a spółki notowane na giełdzie będą zobowiązane do przestrzegania pewnych zasad w zależności od sposobu ich regulacji. Na przykład aplikacje do przesyłania wiadomości muszą współpracować z innymi platformami, a użytkownicy muszą mieć możliwość instalowania aplikacji i sklepów z aplikacjami innych firm.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment