TikTok potwierdza, że ​​pozwie administrację Trumpa


TikTok potwierdził w sobotę, że złoży pozew przeciwko administracji Trumpa w związku z nakazem wykonawczym żądającym od firmy macierzystej ByteDance zbycia działalności TikTok w USA. To pierwszy raz, gdy firma potwierdziła, że ​​podejmie kroki prawne, o którym krążą plotki od kilku tygodni. Raporty zaczęły pojawiać się w piątek że pozew był prawdopodobnie nieuchronny.

„Mimo że zdecydowanie nie zgadzamy się z obawami administracji, przez prawie rok staraliśmy się w dobrej wierze znaleźć konstruktywne rozwiązanie” – powiedział rzecznik TikTok Josh Gartner w oświadczeniu dla The Verge. „Zamiast tego napotkaliśmy brak odpowiedniego procesu, ponieważ administracja nie zwracała uwagi na fakty i próbowała włączyć się w negocjacje między prywatnymi firmami”.

Aby zapewnić, że praworządność nie zostanie odrzucona, a nasza firma i użytkownicy są traktowani sprawiedliwie, nie mamy innego wyjścia, jak tylko zakwestionować rozporządzenie wykonawcze za pośrednictwem systemu sądowego ”.

Prezydent Trump podpisał dekret wykonawczy 6 sierpnia blokowanie wszystkich transakcji z ByteDance w celu „zajęcia się stanem wyjątkowym w odniesieniu do łańcucha dostaw technologii informacyjnych i komunikacyjnych”. Nakaz przywołał międzynarodową ustawę o nadzwyczajnych uprawnieniach ekonomicznych, niezwykły ruch, który przedstawia ciągłą działalność TikTok w Stanach Zjednoczonych jako stan wyjątkowy w kraju.

Zamówienie miało wejść w życie w ciągu 45 dni. 14 sierpnia prezydent podpisał kolejny, tym razem zarządzenie wykonawcze dając ByteDance 90 dni sprzedać lub wydzielić TikTok w Stanach Zjednoczonych.

Popularność platformy do udostępniania plików wideo gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego roku; TikTok powiedział w kwietniu, że osiągnął 2 miliardy pobrań na całym świecie, z 315 milionów pobrań w pierwszym kwartale samego roku 2020.

Reklama

Microsoft prowadził rozmowy nabyć TikTok – choć współzałożyciel Bill Gates nazwał potencjalną transakcję „zatruty kielich” – i raporty sugerował Twitter i Wyrocznia też w osobnych rozmowach z TikTok. Microsoft powiedział, że oczekuje zakończenia dyskusji „nie później niż 15 września 2020 r.”

„Istnieją wiarygodne dowody, które prowadzą mnie do przekonania, że ​​ByteDance … może podjąć działania, które grożą naruszeniem bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych”, Trump napisał w zamówieniu, który odnosi się do kwestii bezpieczeństwa narodowego.

Sekretarz stanu Mike Pompeo wspomniał o możliwości zablokowania TikTok już 7 lipca. Pompeo porównał również TikTok do Huawei i ZTE, dwóch chińskich firm, które zostały oznaczone jako zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego USA.

„Microsoft w pełni docenia wagę uwzględnienia obaw Prezydenta. Jest zobowiązana do nabycia TikTok z zastrzeżeniem pełnego przeglądu bezpieczeństwa i zapewnienia odpowiednich korzyści ekonomicznych Stanom Zjednoczonym, w tym Departamentowi Skarbu Stanów Zjednoczonych ”, 2 sierpnia post na blogu CEO Microsoft, Satyi Nadelli czyta.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!