TikTok ostrzeże użytkowników przed opublikowaniem „nieodpowiednich lub niemiłych” komentarzy


TikTok wprowadza dziś wyskakujące okienko, które ma na celu ostrzeżenie użytkowników, zanim opublikują komentarz, który może brzmieć „niewłaściwe lub nieuprzejme.”Nowa funkcja jest jedną z dwóch ogłoszonych, które mają na celu„ promowanie życzliwości ”w serwisie. Drugi to Filtruj wszystkie komentarze, dzięki czemu pojawiają się one dopiero po ich indywidualnym zatwierdzeniu.

Nowe niemiłe ostrzeżenie pojawia się, jeśli TikTok uważa, że ​​komentarz może naruszać wytyczne dla społeczności. „Czy chcesz ponownie rozważyć opublikowanie tego?” w wyskakującym okienku zostanie wyświetlony komunikat, a następnie zachęci użytkowników do „edycji” lub „Opublikuj mimo to”.

Takie podpowiedzi zostały zbadane przez inne sieci społecznościowe w celu ograniczenia znęcania się i nękania. Instagram wprowadził podobne podpowiedzi w 2019 roku, Twitter ogłosił, że tak testując je w zeszłym roku, i oni też byli zauważony na Facebooku. Instagram poinformował później, że wyniki wprowadzenia monitu były „obiecujący”I że odkrył, że„ tego typu zachęty mogą zachęcić ludzi do ponownego przemyślenia swoich słów, gdy tylko nadarzy się taka okazja ”.

Reklama

Przełącznik jest dostępny w menu Filtry komentarzy.
Zdjęcie: TikTok

Po włączeniu tej funkcji użytkownicy muszą ręcznie zatwierdzać komentarze do swoich filmów wideo.
Wizerunek; TIK Tok

Nową funkcję Filtruj wszystkie komentarze można włączyć w menu Filtry komentarzy, które umożliwia już użytkownikom filtrowanie spamu i obraźliwych komentarzy lub filtrowanie na podstawie określonych słów kluczowych. Po włączeniu twórcy muszą ręcznie zatwierdzać poszczególne komentarze, zanim pojawią się pod ich filmami.

W ramach dzisiejszego ogłoszenia TikTok ogłosił również, że współpracuje z Centrum Badań nad Cyberprzemocą ponieważ działa na więcej inicjatyw przeciwdziałających zastraszaniu.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

AirTagi firmy Apple są w sprzedaży za 23,99 USD za sztukę, co odpowiada ich najniższej cenie w historii

W ciągu ostatniego miesiąca byliśmy świadkami wysypu nowych lokalizatorów Bluetooth, począwszy od nadchodzącego modelu Motoroli Tagowanie Moto Do Portfel zgodny z funkcją Znajdź...

Overwatch 2 otwiera drzwi do powrotu 6 na 6

Kilka lat do Ostrzeżenia 2 doświadczenieniepokój graczy osiągnął punkt, w którym twórcy gry rozważają przywrócenie starych rozgrywek 12-osobowych. Dzisiejszy wpis na blogu od...

Harmonogram wydań wersji beta systemu iOS 18: Oto, kiedy można spodziewać się nowych wersji beta

Lato jest sezon beta dla platform oprogramowania Apple. Wraz z nowymi funkcjami i zmianami w każdej wersji, pytanie w głowach wielu użytkowników wersji...
Advertisment